Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Az Sermaye ile Yüksek Kar Getiren İş Fikirleri

Yüksek Kar Getiren İş Fikirleri

Merhaba, bu yazımızda az sermaye ile yüksek kar getiren iş fikirleri konusuna farklı bir bakış açısı getirmeye çalışacağız. Bu konuda, start-up kavramına değinecek iş fikirlerinin yoğunlaştığı alanlara bakacak ve kârlı bir iş fikri yakalamanız için beyin fırtınası yapacağız. Yazımızı okumayı bitirdiğinizde, iş fikirleri ile ilgili yeni görüşler edinmiş, yaratıcılığın hayatımızda ne kadar büyük bir yer kapladığı hakkında fikir sahibi olacaksınız.

Yaratıcı Yüksek Kar Getiren İş Fikirleri Sizi Zengin, Dünya’yı Mutlu Eder

Konu iş fikirleri olunca son 10 yılda sıklıkla karşılaştığımız bir sözcük olan start-up’tan söz etmeden olmaz. Start-uplar için, temelinde girişimcilik felsefesini barındıran, teknolojiyi etkin kullanan, geniş kitlelere hizmet sunan, modern insanın ve kurumların ihtiyaçlarını gideren (ya da ihtiyacı fark ettiren), sürdürülebilir gelişim gösterme potansiyeline sahip iş fikirleri denebilir. Start-up kalıbına giren işler yükseliş gösterse de, geleneksel girişimcilik de bir yandan gelişiyor ve her gün sonsuz sayıdaki insan ihtiyacından biri keşfediliyor ve bir iş fikri ortaya çıkıyor. Biz de değişen dünyada insan ihtiyaçlarını gidermek için ortaya çıkan yeni fikirler hakkında size biraz bilgi vermek istiyoruz.

8 milyar müşterisi olan iş!

İş fikirleri tavsiyesi veren yazılar artık çoğunlukla internetten yapılan ya da internet bağlantısı olan işlerle başlıyor ama biz, ticarî, global ve insanî yönden daha önemli bir noktaya değinmek istiyoruz: Gıda ve onun temeli tarım. Sonuçta elektrik gittiğinde internet yok ama açlık bâki, Dünya nüfusu şu anda 7.6 milyar civarında. Bunlar göz önüne alındığında, müşterinin yiyeceği gıdaya kadar olan tedarik zinciri, devasa bir sektörler grubuna dönüşüyor.

Hal böyleyken sayıları 3 ayda bir ikiye katlanan solucancıkların organik gübrelerini satmaktan, ülkemiz kültürüne çok uygun olan, çay ocağı açmaya kadar birçok iş yapabilirsiniz. Organik gübre deyip geçmeyin, geleceğin tarımının için çok önemli. Çay ocağına gelince, hep ihtiyaçtı, zamanla değişti mi bu, bir bakın. Hâlen ihtiyaç, hâlen küçük bir yatırımla olacak kârlı bir iş.

Geleceğin iş alanı: İnternet

Duyar gibiyiz, internet şimdiden devasa bir iş alanı diyorsunuz, değil mi? Maalesef yanılıyorsunuz. Şu an internette ve internetle ilgili yaptığımız işler buz dağının görünen kısmının %1’dir herhalde. Uzmanlar, şu anki internet kullanımının bir internet devriminin ayak sesleri olduğunu söylüyor, “Adeta sanayi devriminin ilk buharlı lokomotifleri gibi.” diyorlar. Bu yüzden duyduklarınız sadece devin ayak sesleri. İnternet’le ilgili en iyi iş fikirleri deyince akla danışmanlık geliyor. İnternet hakkında bilginizi artırıp eğitimler alıp bir danışmanlık şirketi kurmak harika bir girişim. Değişimin bu kadar hızlı olduğu yerde, herkesin işe yarayan bilgiye ihtiyacı var. Ayrıca, İnternet’ten para kazanmakla ilgili yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

İş Fikirleri Bitmez: Zaman Satın!

Kulağa garip geliyor değil mi? Şöyle anlatalım, bir temizlik şirketi açtığınızda müşteriniz sizden temizlik hizmeti alıyor. Aslında, siz ona temizlik için kaybedeceği zamanı satmış oluyorsunuz. Araştırmalara göre, 100 liralık hizmet almak, 100 liralık ürün almaktan çok daha fazla doyum sağlıyor müşteriye. Çünkü birinde ömrü sınırlı muhtemelen sıkılacağı bir ürün, diğerinde kendi zamanını/hayatını satın almış oluyor. Müşteri, hizmet olarak kendi zamanını satın almayı çok istiyor. Az sermaye ile yüksek gelir getiren bu gibi iş fikirleri size göz kırpıyor.

Yardım Etmek İse En Yüksek Kar Getiren İş Fikirleri Arasında

Para kazandıran işler saymakla bitmez. İhtiyaçlar sonsuzdur dolayısıyla işler de öyle. Peki, her yaptığınız işin karşılığı para mıdır? Eğer öyleyse parasız olanlar nasıl hayatta kalacak ve toplumsal mutluluk nasıl sağlanacak? Para kazanma için çalışmak, hedeflere ulaşmak, zengin olmak güzel şey. Hepimiz tatminkâr bir hayat yaşamak istiyoruz. Ama yardım etmek için de güzel iş fikirleri bulunabilir ve uygulanabilir. Örneğin, hayvanlar için değişik protezler yaparak yaşama tutunmalarını sağlayabilirsiniz. Ya da hayvanların ihtiyacını görüp yapanlara yardımcı olabilirsiniz.
İş fikirleri yaratıcılığın sadece bir alanıdır. Yaratıcılığınızı harekete geçirdiğinizden öncelikle iş hayatınızda başarı gelir. Veya zenginliğe koşarsınız, ardından hayatınızın diğer alanları onu takip eder;)

Yazar: Evren Keskin

Önerilen Yazılar

6 Yorumlar

Murat Eylül 28, 2023 - 7:02 pm

Makalenizdeki fikirler gerçekten ilgi çekici. Özellikle ‘Yardım Etmek İse En Yüksek Kar Getiren İş Fikirleri Arasında’ başlığına katılıyorum. Yardımlaşma ve sosyal sorumluluk, hem karlı iş fikirleri sunmakta hem de insanların hayatına olumlu bir etki yapmaktadır. Ancak, daha fazla detay vererek belki okuyuculara nasıl yardım edebileceklerini veya neler yapabileceklerini aktarabilirsiniz. Teşekkürler!

Cevap Yazın
Haci Kemal Ağustos 21, 2023 - 12:23 pm

Makalenizde bahsettiğiniz yaratıcı iş fikirleri gerçekten ilgi çekici. Ancak, az sermaye ile yüksek kar getiren bir iş fikrine sahip olmanın gerçekten mümkün olduğunu düşünüyor musunuz? İşte bu konuda detaylı bilgi paylaşabilir misiniz? Teşekkürler.

Cevap Yazın
Serdar Şubat 21, 2019 - 12:51 am

Müzik, ders, kurs vb. İçeriklerle blog açmak güzel bir kazanç getirir mi?

Cevap Yazın
Çağlar Haziran 24, 2018 - 2:10 pm

Kosgeb, ticari sektörler, kredi olanakları, devlet desteği, hibe destekleri gibi konularda da yeni yatırımcıları bilgilendirmek gerekiyor. Bu gibi teşvikler yeni iş fikirlerini ortaya çıkaracaktır

Cevap Yazın
cem dalgıç Mayıs 29, 2018 - 9:47 am

start-up konusunda destek alabileceğim yerleri biliyor musunuz

Cevap Yazın
Taha Mayıs 24, 2018 - 2:52 pm

böcek yetiştiriciliği de iyi iş

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00