Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Solucan Gübresi Üreterek Para Kazanma

solucan gubresi ureterek para kazanma

Düşük sermaye ile az zaman ayırarak olacak işlerin arasından, ilk sırayı solucan gübresi üretimi gelir. Fazla emek gerektirmeyen ve herhangi bir tesis kurulumuna ihtiyaç duymadan yapılan bu iş, ek gelir elde etmek isteyenler için ideal bir yöntem. Az bir araştırma ile solucan gübresi üreterek para kazanma, her insanın günde birkaç saatini ayırarak, kolaylıkla yapacağı işlerdendir. Üretici bu işlemi evinin bodrum katında veya bu amaç için yapılmış barakada kolaylıkla gerçekleştirir.

Para Kazanmak İçin Hangi Solucan Türü Gerekir?

Solucanların birçok türü bulunur. Her solucan toprakta bulunan organik maddeleri sindirerek, gübre olarak atık oluşturur. Yapılan araştırmalar, kırmızı Kaliforniya solucanın gübre üretiminde en uygun tür olduğu tespit edilmiştir. Kaliforniya solucanı, daha kısa sürede çoğalarak ve daha fazla besin tüketerek kaliteli gübre üretir.

Para Kazanmak İçin Ne Kadar Solucan Gerekli?

Orta düzey bir üretim için 100 bin kırmızı Kaliforniya solucan yeterlidir. Yeterli olgunluğa erişen bir adet solucan yaklaşık 160 solucan dünyaya getirir. Bu sayede kısa sürede çoğalır.

Solucan Gübresi Üretiminden Para Kazanmak İçin Ne Kadar Sermaye Gerekir?

Solucan gübresi üretimi yapmak için, üretici bir miktar sermayeye ihtiyaç duyar.

Üretim için ihtiyaçlar;

  • Solucan maliyeti.
  • Besin maliyeti.
  • Kompost maliyeti.
  • Besi kapları.
  • Ambalaj maliyeti.
  • Isıtma veya soğutma giderleri.

Üretim için gereken maliyeti belirler. Ortalama bir üretim için yaklaşık 5-10 bin TL sermaye yeterli olacaktır. Kısa sürede kara geçileceğinden, kısa sürede kendisini amorti eder. Üreticini aynı zamanda çiftçilik ve hayvancılık yapıyorsa, en önemli gider kalemi, kompostu kendi sağlayarak maliyeti düşürür.

Solucan Gübresi Üreterek Para Kazanma

Solucan Gübresi Üreterek Para Kazanma

Solucan Gübresi Üretimi Ne Kadar Para Kazandırır?

Genelde solucan üretiminin kazancı, solucan sayısı, solucanların beslenmesi ve ortam sıcaklığına göre değişiklik gösterir. Orta düzey bir işletmeden aylık, 10.000 TL kazanma mümkündür.

Solucan Gübresi Üreterek Ne Kadar Sürede Para Kazanma Mümkündür?

Solucan gübresi üretimi için, gerekli koşullar sağlandığında, 5 ay gibi sürede gübreler satışı hazır hale gelir. Koşullar ayarlandığında, devamında her ay satışa hazır solucan gübresi üretir. Bu sayede gelir devamlılığı sağlar.

 

Önerilen Yazılar

1 Yorum

Eray Ağustos 21, 2023 - 12:18 pm

Merhaba, yazınızı okudum ve çok ilginç buldum. Solucan gübresi üretimi hakkında daha fazla bilgi almak istiyorum. Sizinle iletişime geçebilir miyim?

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00