Gündem

Biz Bize Yeteriz Yardım Başvurusu 2022

Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Covid-19 salgınının ortaya çıkmasının ardından ihtiyaç sahibi ailelere devlet tarafından yardımlar yapılmaya başlanmıştır. Biz Bize Yeteriz Yardımı devletin sağladığı yardımlar arasında yer alır. İhtiyaç sahibi olan ailelerin rahatlık yaşamasını sağlayacak biz bize yeteriz yardım başvurusu 2022 şartları ve detayları şunlardır;

Biz Bize Yeteriz Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devlet tarafından pandemi döneminde verilmekte olan 1100 TL’lik yardımı almak isteyen kişiler Biz Bize Yeteriz yardımına nasıl başvuracaklarının cevabını öğrenmek isterler.

Başvuru e-devlet üzerinden gerçekleştirilir ve belirlenmiş şartları taşıyan kişiler başvuruda bulunabilirler. E-devlet veya diğer ismiyle turkiye.gov.tr adresi üzerinden başvurunun yapılabilmesi için vatandaşların e-devlet şifrelerinin olması gerekir. Şifre sayesinde siteye giriş yapılarak başvuru yapılabilir.

Biz Bize Yeteriz yardımı için web sitesinde https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu linkine tıklayarak başvuru işlemini gerçekleştirebilirler. Başvuru ekranında yer alan bilgilerin girilmesi sayesinde başvuru aşaması tamamlanır.Biz Bize Yeteriz Yardım Başvurusu 2022, Bir Finansçı

Kimler Biz Bize Yeteriz Yardım Başvurusu Yapabilir?

Pandemi döneminde vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini isteyen devlet yardımı şartlar kapsamında ulaştırır. Bunun devletin yardımından yararlanmak isteyen kişilerin öncelikle belirlenen şartlara sahip olması gerekir.

Biz Bize Yeteriz yardım kampanyası için belirlenmiş olan şartlar ve başvuru yapabilecek kişiler şunlardır;

  • Yardım kampanyasından daha önce faydalanmayanlar
  • İşsizlik maaşı, emeklik maaşı ve çalışma ödeneği almayanlar
  • Memur olmayanlar

Bu kişiler dışında kalan vatandaşların yardım alma imkanı vardır. Ancak bu kişiler dışında kalanlarda devlet tarafından gerekli inceleme yapıldıktan sonra yardıma uygun bulunurlarsa dağıtım yapılır.

Biz Bize Yeteriz Yardım Başvurusu Ne Zaman Yapılır?

Sosyal destek yardımları arasında bulunan Biz Bize Yeteriz yardımına başvurmak isteyenlerin başvuru zamanlarını geçirmemeleri gerekir. Başvurular vatandaşların kimlik numaralarına bağlı olarak yapılır. Kimlik numaralarının son hanesi başvuru yapılacak günü gösterir. Kimlik numarasına göre başvuru günleri şu şekildedir; 0 Pazartesi, 2 Salı, 4 Çarşamba, 6 Perşembe ve 8 Cuma günüdür. Bu günler içerisinde başvuru yapamayan kişiler ise Cumartesi ya da Pazar günleri başvuru yapabilirler. Hafta sonu tüm vatandaşların başvuru yapabileceği günlerdir.

Biz Bize Yeteriz Yardım Başvuru Formu

Pandemi sosyal destek yardımından yararlanmak isteyen kişilerin turkiye.gov.tr üzerinden form doldurmaları gerekir. Bu formu doldurup göndermelerinin ardından başvuruları incelemeye alınır ve cevap verilir. Vatandaşların web sitesi üzerinden dolduracakları formda şu bilgileri doğru şekilde yazmaları gerekir; ad soyad, ikamet adresi, doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, çocuk sayısı, çalışma durumu, fatura tutarı, hane kimlik bilgileri ve yardım alma bilgileridir.

Biz Bize Yeteriz Yardım Başvuru Sonucu Nereden Öğrenilir?

Biz Bize Yeteriz Yardım başvurusunda bulunan kişiler başvuru sonuçlarını başvuru tarihinden itibaren 1 ay içerisinde öğrenebilirler. Sonuçlar e-devlet üzerinden kişilere ulaştırılır ve yardım alabilecek kişiler PTT şubeleri üzerinden 1100 TL’lik yardım parasını alabilirler.

Biz Bize Yeteriz Yardım Başvurusu 2022

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın


Başa dön tuşu