Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Biz Bize Yeteriz Yardım Başvurusu 2022

biz bize yeteriz yardim

Covid-19 salgınının ortaya çıkmasının ardından ihtiyaç sahibi ailelere devlet tarafından yardımlar yapılmaya başlanmıştır. Biz Bize Yeteriz Yardımı devletin sağladığı yardımlar arasında yer alır. İhtiyaç sahibi olan ailelerin rahatlık yaşamasını sağlayacak biz bize yeteriz yardım başvurusu 2022 şartları ve detayları şunlardır;

Biz Bize Yeteriz Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devlet tarafından pandemi döneminde verilmekte olan 1100 TL’lik yardımı almak isteyen kişiler Biz Bize Yeteriz yardımına nasıl başvuracaklarının cevabını öğrenmek isterler.

Başvuru e-devlet üzerinden gerçekleştirir ve belirlemiş şartları taşıyan kişiler başvuruda bulunabilirler. E-devlet veya diğer ismiyle turkiye.gov.tr adresi üzerinden başvurunun yapılabilmesi için vatandaşların e-devlet şifrelerinin olması gerekir. Şifre sayesinde siteye giriş yapılarak başvuru olur.

Biz Bize Yeteriz yardımı için web sitesinde https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu linkine tıklayarak başvuru işlemini gerçekleştirebilirler. Başvuru ekranında yer alan bilgilerin girilmesi sayesinde başvuru aşaması tamamlanır.biz bize yeteriz yardim basvurusu

Kimler Biz Bize Yeteriz Yardım Başvurusu Yapabilir?

Pandemi döneminde vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini isteyen devlet yardımı şartlar kapsamında ulaştırır. Bunun devletin yardımından yararlanma isteyen kişilerin öncelikle belirlenen şartlara sahip olması gerekir.

Biz Bize Yeteriz yardım kampanyası için belirlemiş olan şartlar ve başvuru yapacak kişiler şunlardır;

  • Yardım kampanyasından daha önce faydalanmayanlar
  • İşsizlik maaşı, emeklik maaşı ve çalışma ödeneği almayanlar
  • Memur olmayanlar

Bu kişiler dışında kalan vatandaşların yardım alma imkanı vardır. Ancak bu kişiler dışında kalanlarda devlet tarafından gerekli inceleme yapıldıktan sonra yardıma uygun bulunurlarsa dağıtım olur.

Biz Bize Yeteriz Yardım Başvurusu Ne Zaman Olur?

Sosyal destek yardımları arasında bulunan Biz Bize Yeteriz yardımına başvurmak isteyenlerin başvuru zamanlarını geçirmemeleri gerekir. Başvurular vatandaşların kimlik numaralarına bağlı olarak olur. Kimlik numaralarının son hanesi başvuru olacak günü gösterir. Kimlik numarasına göre başvuru günleri şu şekildedir; 0 Pazartesi, 2 Salı, 4 Çarşamba, 6 Perşembe ve 8 Cuma günüdür. Bu günler içerisinde başvuru yapamayan kişiler ise Cumartesi ya da Pazar günleri başvuru yapabilirler. Hafta sonu tüm vatandaşların başvuru yapabileceği günlerdir.

Biz Bize Yeteriz Yardım Başvuru Formu

Pandemi sosyal destek yardımından yararlanma isteyen kişilerin turkiye.gov.tr üzerinden form doldurmaları gerekir. Bu formu doldurup göndermelerinin ardından başvuruları incelemeye alınır ve cevap verir. Vatandaşların web sitesi üzerinden dolduracakları formda şu bilgileri doğru şekilde yazmaları gerekir; ad soyad, ikamet adresi, doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, çocuk sayısı, çalışma durumu, fatura tutarı, hane kimlik bilgileri veya yardım alma bilgileridir.

Biz Bize Yeteriz Yardım Başvuru Sonucu Öğrenme Nasıl Olur?

Biz Bize Yeteriz Yardım başvurusunda bulunan kişiler başvuru sonuçlarını öğrenirler. Bunlar başvuru tarihinden itibaren 1 ay içerisinde öğrenebilirler. Sonuçlar e-devlet üzerinden kişilere ulaştırılır veya yardım alabilecek kişiler PTT şubeleri üzerinden 1100 TL’lik yardım parasını alabilirler.

Biz Bize Yeteriz Yardım Başvurusu 2022

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00