Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

DÜNYA EKONOMİSİNİ İLLUMİNATİ VE MASONLAR MI YÖNETİYOR?

MASONLAR İLLUMİNATİ

Terim olarak yaklaşık 200 yıl önce Almanya’da doğan masonlar illuminati „aydınlanma” kelimesinin Latince kökünden türemiştir.

MASONLAR İLLUMİNATİ

Latinceden aldığı bu isimle paralel olarak Almanya’da kendilerine illuminati ismini veren ilk grupların asıl amaçları kilise dayatmalarına, batıl inançlara ve devlet otoritesine karşı bir duruş sergilemekti. Bunu yaparken de „akıl veya bilim” ön planda tutulmalıydı.

Kuruluş sürecinde dönemin „Hür Masonlar” ının dahil olduğu bu grubun faaliyetleri, dönemin Alman yöneticisi Charles Theodore tarafından yasadışı ilan edildi. Bu süreçte kilisenin etkisi de oldukça fazlaydı.

İşte bu çıkış noktasından sonra, illuminati ve masonlar dünya üzerindeki farklı (gizli & yer altı) gruplar tarafından kullanıldı veya bu tür yapılanmalar insanlar tarafından bu isimlerle aniılmaya başlandı. Bunların bazıları gerçekten 200 yıl önceki ekolün devamıydı ancak bazıları neredeyse kurgusal olarak dışardan isimlendirilmişti.

Bu yapılanmaların hemen hemen her ülkenin siyaset, ekonomi ve kültüründe somut olarak etki sahibi oldukları halen konuşulmakta. İşte bu söylentilerden en meşhuru ve en etkili olanı da Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık üzerinde -birçok açıdan- etki sahibi olduğu düşünülen ultra-zengin aileler. Dolayısıyla, bu ailelerin dünya siyaseti ve ekonomisini de „yönettiği” sık sık iddia ediliyor.

İLLİMÜNATİ VE MASONLAR: ZİRVESİNDEKİ ÜÇ AİLE

Koskoca bir global ekonomiyi tek hamleleriyle alt üst edebilecek güce sahip bu ailelerden oluşan pirmadin en üstünde ise Rostchild, Rockefeller ve Morgan aileleri olduğu düşünülüyor. Ve tabii bu ailelerin masonlar ve illuminati ile organik bağları olduğu iddia ediliyor.

Bu iddiaların temelindeki en somut konulardan birisi şöyle;

Bahsi geçen 3 aile arasında başı çektiği düşünülen Rostchildler’in ticari faaliyetleri Avrupa’daki illuminati ve masonlar hareketinin başlamasıyla hemen hemen aynı dönemlere denk geliyor. Buna ek olarak, Rostchild şirketler grubunun resmi web sitesinde „global ekonomi üzerinde bizden daha tutarlı tahminler yapabilen başka bir grup yok” gibi oldukça iddialı ifadeler bulunmakta.

Global ekonomiden laf açılmışken belirtelim; ABD Federal Bankası özel girişimcilikler tarafından yönetiliyor. Tahmin edin bu özel kuruluşlar kimlere ait? Evet. Fedaral Rezervlerin kontrolü ve para basma yetkisi ABD hükümeti adına olur. Rostchild, Rockefeller ve Morgan ailelerine bağlı şirketlere verilmiş.

Buna ek olarak, dünyanın geri kalan ülkelerinde Rostchild ailesinin sahip olduğu bir şirkettir.  Ortak olmadığı sadece üç ülke merkez bankasından söz edebiliyoruz. (Küba, İran, Kuzey Kore)

Dünya savaşları ve etkileri ile dolu süreçte Rostchild ailesinin etkisi iyice ayyuka çıkmış. Sürekli olarak yaşanan küresel para krizlerinde Rostchild ailesinin İngiltere başta olmak üzere gelir. Birçok devlete borç vererek henüz kurulmamış olan IMF’in boşluğunu dolduracak bir etkiye sahip olduğu biliniyor.

YENİ DÜNYA DÜZENİ

Para eşittir güç” dengesinin kendini sürekli hissettirdiği bir dünyada, sadece birkaç ailededir. Bunlar bu kadar para üzerinde etki ve söz sahibi olması gerçekten ürkütücü.

İllimünati ve masonlar tarafından kurulan bu üstünlüğ vardır. Rostchild ve diğer „büyük” ailelerin medyadan sinemaya gelir. Ayrıca spor müsabakalarından sağlık sektörüne kadar farklı alanlarda olur. Bunlar „gizli” faaliyetler yürüttüğü iddiaları ise ürkütücü olmanın da ötesinde korkunç.

Özellikle medya kanalları ile bilinç altı mesajlar göndererek „yeni dünya düzeni” adı alır. Masonlar ve illuminati görüşlerinin hakim olduğu bir sisteme geçişin ipuçları verir. Hatta farklı çevreler tarafından sürekli dillendiriliyor. Amerikan pop müziği, Hollywood, yazılı ve görsel basın başta olmaktadır. Birçok sektörden ünlü isimleri vardır. Bunlar doğrudan veya dolaylı şekilde masonlar ve illuminati faaliyetleri ile bağlantılı olduğu iddiası var.

Masonlar İlluminati

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00