Trend

Brezilya’da Gezilecek Yerler

“Brezilya’da Gezilecek Yerler” Carioca, Favela, Rio de Janeiro, Corcovado Tepesi, Copacabana Plajı, Tijuca Ormanı, Botanik bahçesi, Lagoa Gölü, São Paulo, Iguazu Şelaleleri ve Muhteşem Amazonlar… Yazımızı okumadan önce, bir önceki Brezilya hakkında yazımızı incelemenizi öneririz.

[minima-button button_text=”Sıcakkanlı İnsanların Ülkesi Brezilya” button_color=”warning” button_size=”md” button_url=”https://birfinansci.com/sicakkanli-insanlarin-ulkesi-brezilya” button_icon=””]

 

Brezilya’da Gezilecek Yerler

Carioca, Favela diye tabir edilen gecekondu muhitleri Copacabana ve Rio de Janeiro’ya tepeden bakar. Kentin renkli bir görüntüsünü oluşturur. Buradan geçerken üzerinizde fazla para taşımamanız tavsiye edilir.

Rio de Janeiro-Festivaller Kenti, Plajlar, Dev Heykel

Ülkenin en büyük ikinci kentidir. Festivaller kentidir. Meşhur Rio karnavalı burada organize edilir. Karnaval Şubat ve Mart ayları arası düzenlenir.

Corcovado Tepesi

İsa heykelinin yapıldığı yerdir. Eminim birçoğunuz burayı en azından medyadan görmüşsünüzdür. (750 metre yükseklikte, 30 metrelik İsa heykeli büyüleyicidir.)

Copacabana Plajı

Rio De Jeneiro’nun en ünlü plajıdır. Bununla beraber, Barra, İpanema Plajı da harikadır.

Tijuca Ormanı, Botanik bahçesi, Lagoa Gölü, gibi harika manzaraların yanı sıra, samba meraklısıysanız, sambayla adeta özdeşleşmiş, Santa Terasa Bölgesi gece kulüpleriyle ilginizi çekecektir.

São Paulo

Ülkenin en büyük kenti ve sanayi merkezidir. São Paulo müzesinde, Güney Amerikalı ressamların eserlerini görebilir ve Ibirapuera Parkında doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Paulista Avenue alışveriş yapacağınız güzel bir caddedir.

Brezilya’da Gezilecek Yerler, Bir Finansçı
Brezilya’da Gezilecek Yerler

Iguazu Şelaleleri

Parana’da bulunan ve dünyanın en ünlü, en büyük şelalesini tanımlamak kelimelerle imkânsız, burayı mutlaka görün. Papağanlar ve Amazon havzası hayvanları geziniz boyunca yol arkadaşınız olabilir.

Muhteşem Amazonlar. Bu bölge Brezilya gibi büyük bir ülkeye dahi sığmayacak bir yerdir. Latin Amerika ülkelerinden de girilebilir Amazonlara. Brezilya-Manaus şehrinden bu bölgeye girmeniz kolaydır çünkü Manaus, Amazonların ortasında bir şehirdir. Orman içinde olan Manaus şehri varoşları andırır. Geceleri tek başınıza gezmeyin. Lakin burada Amazon ormanlarının içine uçakla seyahat edebilme şansınız olduğu gibi Amazon turları nispeten daha ucuzdur.

Yemek – Brezilya’da Ne Yenir?

Türk ağız tadına pek uymasa da yenilebilir ürünler bulabilirsiniz. Genel bir mutfakları yoktur. Farklı etnik guruplardan etkilenen bir mutfağa sahiptirler. Fasulye, pirinçle hazırlanan balık, tavuk ve etle yapılan yemekler görmeniz kuvvetle muhtemel. Sokaklarında bizim mısırcılar gibi mısırcılar görebilirsiniz. Farklı olarak onlar üzerine tuz yerine tereyağı sürüyor. Ayrıca her köşede mango, hindistancevizi alabilirsiniz. Üstlerine açılan bir delik ve kamışla yolda yürürken rahatlıkla içeceğiniz bu meyveleri unutmayınız. Deniz kıyılarında, ahtapot, balık ve kalamar, yiyecek seçeneklerini çoğaltmaktadır.

Telefon Görüşmeleri

Brezilya’da telefon görüşmelerinizi, telefon kulübelerinde kartla yapacaksanız dikkat. Çünkü normalde, ülkeler arası kod; 00 sonrası arayacağınız ülkenin kodu ,Türkiye için 90 ve arayacağınız şehrin, başında sıfır olmadan kodu ve telefon numarası şeklinde dizilimde alacağınız ses sürekli meşgul tonudur. Bu yüzden, bu sıralamaya Brezilya’nın ülkeler arası kodunu da girmelisiniz, benden söylemesi.

Vizesiz gidebileceğiniz ve diğer tropikal ülkelere göre nispeten çok daha ucuz bir ülke olan Brezilya, sıcakkanlı insanları, muhteşem doğasıyla sizi büyüleyecektir. Burada yazdıklarımız ülkenin güzelliklerinden sadece bir tadımlık lezzet sunuyor. Dahası için mutlaka yaşanması gereken, dünyanın en güzel ülkelerinden birini görmek adına, seyahat planlarınızı, gezip görmüş birinin rehberliğinde yapmanızı tavsiye ederiz.

Brezilya’da Gezilecek Yerler, Brezilya’da Görülmesi Gereken Yerler, Brezilya’da Gezilmesi Gereken Yerler

Seyahat Yazarı: Arzu Gökyolcu

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu