Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Yılbaşı İçin Alınabilecek 5 Hediye

yılbaşı hediye

YILBAŞI İÇİN ALINABİLECEK 5 HEDİYE

Yılbaşı için alınabilecek 5 hediye başlığı altında sizlere sevdiklerinizi mutlu edeceğini düşündüğümüz 5 farklı hediye seçeneği sunacağız. Bunu yaparken de bu hediyelere farklı açılardan yaklaşarak “neden” yılbaşı için alınabilecek 5 hediye listesinde yer aldıklarını anlatmaya çalışacağız.

Listemizde gönülleri fethedecek hediyelerin yanı sıra tamamıyla fonksiyonel olması nedeniyle seçilmiş ürünler de bulacaksınız.

KUPA

Evet, kahve ve çay gibi sıcak içecekleri içtiğimiz kupa. “Yılın en güzel sevgilisi” kupası da olabilir ama o da çoktan klişeler arasına girdi. Peki, o klişe oldu da sıradan bir bardak vazifesi gören kupa neden yılbaşı için alınabilecek 5 hediye listesinde yer alıyor.

Şöyle ki; eğer hediye alacağınız kişi “her sabah kahvemi içmeden kendime gelemiyorum”, “kupam, kahvem ve kitabım” modunda bir yaşam çizgisine sahipse, motive edici bir sözü veya bir görseli üstünde bulunduran kupa, yeni güne başlaması için harika olacaktır.

Gerçi bizde adettendir diye hediye pek kullanılmaz, süs olarak tutulur ama siz olayı böyle açıklayıp kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

ANAHTARLIK

İşi basit tutmaya devam ediyoruz ama en anlamlı ve değerli hediyeyi en sona bıraktık. Hemen hemen herkes tarafından kullanılan anahtarlıklar yılbaşı için alınabilecek 5 hediye arasnda “fonksiyonel” olma özelliği ile öne çıkıyor. Ama burada anahtarın fonksiyonu anahtarları bir arada tutmaktan öte hergün kullanılan bir araç olması nedeniyle yine sizin ve hediyenizin hatırlanmasını sağlayacak olmasıdır.

Basit objeleri tavsiye ediyoruz diye gidip 5 liralık, plastik anahtarlık alacak kadar da işi hafife almazsınız diye düşündüğümüzden o konuda bir yorum yapmıyoruz.

GÜNLÜK

Bu sefer mantığı çözdünüz, evet. Yine sizin hergün hatırlanmanızı sağlayan bir başka hediye çeşidi. Buradaki tek problem karşı tarafın günlük tutup tumadığı ama çok önemli değil. Zira eğer size gerçekten değer veren biriyse (kısacası eşiniz veya sevgiliniz belki çocuklarınız) sizin hatırınıza günlük tutmaya başlayacak ve yatmadan önce günlüğü her eline aldığında sizi tekrar hatırlayacaktır.

Günlük tutan birisi ise zaten doğrudan amaca hizmet eden ve yine sizi hatırlatan bir hediyedir.

EL EMEĞİ GÖZ NURU

Materyalist yaşam felsefesinin doruklara ulaştığı günümüzde bir kişiye verilen değeri hediyenin görüntüsü veya pahası ile izah etmek kimileri için çok çiğ bir davranış. Biz de bu düşünceye katıldığımız için yılbaşı için alınabilecek 5 hediye seçenekleri arasına kendi emeğinizle yaptığınız “herhangi bir hediye”yi de eklemek istedik.

Evet, belki dünyayı yeniden keşfetmedik ama online alışveriş sitelerinde “en farklı” hediyeyi arayıp duracağınıza, daha samimi bir hediye fikri bulmanıza yardımcı olabildiysek ne mutlu. Çünkü biliyoruz ki günümüzde “klişe” olarak nitelendirilen bu fikrin aklınıza dahi gelmemesi için dizayn edilmiş bir dünya var.

HER KURUŞUMUZA İHTİYAÇLARI VAR – LÖSEV

Eğer sevdiklerinizle birlikte Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı çatısı altında tedavi gören lösemili çocukların da yüzünde bir gülücük oluşsun istiyorsanız, yeni yıl hediyesi için ayırdığınız bütçeyi hiç düşünmeden LÖSEV’e bağışlayın.

LÖSEV sizin belirttiğiniz adrese bir bağış sertifikası gönderiyor. Bu sertifika da adına bağış hediye ettiğiniz kişinin ismi ve birtakım teşekkür notları yer alıyor. Hoş böyle ulvi bir amaç için yapılan bağışın sertifikası olmasa ne olur?!

Ama yine de elinizde somut ve manevi değeri yüksek bir hediye olması da hediyeleşme ruhuna uygun.

Her ne kadar yılbaşı için alınabilecek 5 hediye adıyla yayınlamış olsak da bu listeden size şiddetle tavsiye edeceğimiz tek hediye LÖSEV bağış sertifikası oluyor. Unutmayalım ki; yeni yılın hepimiz için getirdiği yeni umutlar bu çocuklar için çok daha önemli.

Hediye olarak değil ama bir insani görev olarak son hatırlatmamızı da şu slogan ile yapalım “DONÖR OL, HAYAT KURTAR. BELKİ DE UYGUN DONÖR SENSİN”.

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00