Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Türkiye’nin En İyi Doğa Otelleri

en iyi doğa otelleri

Sizlere birazdan sunacağımız listede Türkiye sınırları içerisinde hizmet veren en iyi doğa otelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Ancak en iyi doğa otelleri üzerine isim isim konuşmadan önce neden doğa tatili giderek daha fazla tercih ediliyor, bunu açıklayalım.

Özellikle 2000’li yıllardan itibaren dört bir yanımızı saran teknolojik aletler, şehir trafiklerinde artan araç sayısı, iş tanımlarının bulanıklaşması ile artan iş yükü, hayat pahalılığı, katkı maddeleriyle dolu besin ürünleri, hareketsiz yaşam, hava kirliliği… vb. insan doğasına temelde zıt olan etkenler hepimizi bir noktadan sonra bezdiriyor.

Her ne kadar teknolojinin gelişmesi ile hayatımız birçok açıdan kolaylaşmış olsa da ruhsal açıdan çöküntü yaşayan, ellerindeki aletler gibi “android” misali dolaşan insanların sayısı her geçen gün artıyor.

İşte bu noktada en azından yılın belli bir zamanını bu kasvetli ortamdan uzaklaşıp, doğa ile iç içce huzurlu günler geçireceğiiniz yerler en iyi doğa otelleri oluyor.

Peki Türkiye’de en iyi doğa otelleri hangileri? Şimdi dilerseniz isim isim hazırladığımız Türkiye’nin en iyi doğa otelleri listemize geçelim. Kim bilir belki şimdiden bir doğa tatili planı yaparsınız?

NARKÖY, KOCAELİ

Doğanın kalbinde bir tatil kavramının vücut bulduğu bir otel. Tam ismi Narköy Ecologic Hotel & Organic Farm. Yani bu otel en iyi doğa otelleri arasında ilginç bir yere sahip. Otelde doğa ile iç içe huzurlu ve sakin bir tatil geçirirken, katılmak isteyenler için düzenlenen birtakım “workshop”lar ile organik tarım ve ekoloji üzerine faaliyetler yapılıyor. Bu noktada Narköy profesyonel rehberler sağlamayı da ihmal etmiyor.

PALİVOR ÇİFTLİĞİ, KIRKLARELİ

Kırsalda yaşamanın tadını bilen veya merak edenler için ideal bir ortam sunan sıradaki otelimiz Palivor Çiftliği. En iyi doğa otelleri arasında özellikle gezi faaliyetleri açısından oldukça çeşitli seçenekler sunabilen bölgede çifliğin yarım saatlik radyanında birçok farklı mağara, köy, orman ve göl mevkileri mevcut. Buralara düzenlenecek gezi planlarını da çiftlik müdür ile yapmak mümkün.

“Yok, ben sadece dinlenmek istiyorum” derseniz de kimsenin sizi rahatsız etmediği, size tahsil edilen tam teşekkülü bağ evinde vakit geçirebilirsiniz.

BARBAROS BAĞ EVİ, TEKİRDAĞ

Yılın her mevsimi hizmet veren lokantası ve bağ evleri ile doğaya kaçış için en uygun adreslerden birisi Barbaros Bağ Evi. Her mevsime göre farklı doğal zevkleri size tattıran bu yerin en tatlı mevsimi bahar aylarında bağ bozumu sırasında yaşanıyor diyebiliriz. Zira bu periyot boyunca birçok farklı çeşit üzümün işlenme ve toplanma süreçlerine şahit olma şansını yakalıyorsunuz.

BARBAROS BAĞ EVİ, TEKİRDAĞ

Bunun dışında diğer dönemlerde de tamamen organik beslenme ve çevre düzenine sahip muhteşem bir doğal güzelliğin içinde huzurla yaşama şansınız var.

VILLA FE, ÇATALCA

Şehir hayatından uzaklaşmak için can atıyorsunuz ancak şehirden “o kadar da” uzaklaşmaya imkânınız olmayabiliyor. İşte İstanbul’da yaşayıp da bu problemle karşı karşıya olanlar için nispeten yakın bir mevki olan Çatalca’da kurulmuş doğa oteli Villa FE bir çözüm olabilir.

VILLA FE, ÇATALCA

Zira Villa FE sizlere yeşil alanlarla çevrili, havuz ve sauna benzeri keyiflerle donatılmış bir ortamda tatil imkânı sunuyor. Sessizlik ve huzur arayanlar için biçilmiş kaftan niteliğindeki çevre koşulları ile hem kafa dinlemek hem de rahatlamak adına tercih edilmesi gereken bir yer.

Doğada kendinizle başbaşa sadece huzurun sesini dinleyebilir veya “Türk hamamı” ve farklı türden rahatlama faaliyetlerini profesyonel Villa FE personeli ile gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Villa FE’nin tamamen doğal ürünler kullanılarak hazırlanan birbirinden lezzetli ve sağlıklı yemeklerini sunduğu lokantası da her zaman hizmetinizde olacak.

Önerilen Yazılar

3 Yorumlar

İsmai̇l Yavuz Aralık 31, 2023 - 12:19 am

Yazılan mekanların hepsini tanıma imkanımız olmasa da, bu doğa otellerinin çevreci faaliyetler sunması gerçekten harika. Şehir hayatından biraz olsun uzaklaşmak isteyenler için doğru bir tercih olabilir.

Cevap Yazın
Türkiye'de Turizm Nisan 7, 2019 - 2:10 am

Şubat ayında otel doluluk oranları Türkiye genelinde bir önceki yılın aynı dönemine göre %1 oranında düşerek %61,9 olarak gerçekleşti (Şubat 2018: 62,5). Doluluk oranlarındaki düşüşe karşın fiyatlar Şubat ayında da yükseldi. Böylece aynı dönemde ortalama günlük satılan oda bedeli %6,6
artışla 67,7 Dolara yükselerek turizm gelirlerindeki toparlanma görünümünü sürdürdü.

Cevap Yazın
Sema Şubat 23, 2019 - 7:27 pm

Bolu abant’ta da doğa otelleri var tavsiye ederim

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00