Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Allianz DASK Başvurusu

Allianz DASK Başvurusu

Depremlere karşı yapılması gereken şeylerden birisi DASK olmakta. Allianz DASK başvurusu için gerekli olan şeyleri sizler için açıkladık.

Deprem, ülkemizin en önemli sorunlarından birisi. Türkiye’de birden fazla fay hattı bulunuyor ve bunlardan bazıları büyük fay hatları. Bundan dolayı bir deprem olduğunda bazı binalar çatlayabiliyor, bazıları tamamen yıkılabiliyor. Bu gibi durumların önüne geçmek için yapılması gereken şey zorunlu deprem sigortasına başvurmak.

Pek çok sigorta kurumu, sunduğu deprem sigortası ile müşterilerine en iyi teklifi vererek onların uygun fiyattan deprem sigortasına sahip olmasına imkan tanır. Bu şirketlerden birisi de Allianz olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Allianz ile beraber DASK yaptırmak isteyenlerin bilmesi gerektiği şeyleri açıkladık.

Hangi Binalar Zorunlu Deprem Sigortası Kapsamında?

Allianz DASK başvurusu öncesinde hangi binaların deprem sigortası yapmasının zorunlu olduğunu bilmek gerekiyor. Zorunlu deprem sigortası, belediye sınırları içerisinde yapılması zorunlu olan bir sigorta türü. Yasa gereği bu sigortanın uygulanması gerekiyor. Şehir içerisinde bulunan kamu binaları, yıkılması gereken binalar ve kırsal alandaki binalar bu kapsama girmiyor.

Allianz Zorunlu Deprem Sigortası Teminatları

Allianz ile beraber zorunlu deprem sigortası yaptırmak isteyen müşteriler pek çok teminat ile karşı karşıya kalıyor. Bunlar arasında en başta deprem yer alıyor. Deprem sonucunda oluşan hasarlar sigorta kurumu tarafından karşılanıyor. Burada önemli olan husus masrafların teminatın üzerine çıkmaması. Çıktığı durumda poliçe, erkenden bitmiş oluyor. Eğer masraflar, teminat limitinin altında gerçekleşirse bu durumda maliyet, teminat bedelinden eksiliyor.

Allianz DASK başvurusu hakkında bilinmesi gereken bir diğer teminat yangın. Deprem sonucunda oluşacak yangına karşı da Allianz, maddi destek sağlamakta. Bunun yanı sıra deprem sonrasında meydana gelen patlama veya yer kayması gibi durumlarda da teminat vardır. Tsunami sonrası hasarlar için de teminat sağlanıyor.

Allianz DASK Başvurusu

Allianz DASK Başvuru Şartları

DASK başvurusu yaparken gerekli olan şey doğru belgelere sahip olmak. Bu belgeler arasında pek çok belge veya bilgi bizlerin karşısına çıkıyor. Bunlar sigorta kurumu tarafından şu şekilde karşımıza çıktı:

  • Sigortalı bilgisi
  • Ev adresi
  • Telefon numarası
  • Kimlik
  • Vergi kimlik numarası
  • Binanın açık adresi
  • Tapu bilgileri
  • Bina hakkında detaylı bilgiler
  • Mekanın kullanım şekli

Allianz DASK Başvurusu Nasıl Yapılır?

Allianz zorunlu deprem sigortasına başvurmak isteyen bir kullanıcının uygulaması gerektiği şey öncelikle bu bağlantıya tıklamak. Bağlantıda bazı bilgilerin girilmesi gerekiyor. Gerekli kişisel bilgiler girildikten sonra diğer aşamaya geçilmeli. Firma, birçok bilgiyi topladıktan sonra müşteriyle iletişime geçerek teklif sunar. Gelen teklif sonrasında eğer teklif beğenilirse sigorta kurumu ile beraber poliçe düzenlenebilir ve sigorta başlangıcı yapar.

Allianz DASK Fiyatları

Allianz DASK başvurusu yapmak isteyen bir birey, sigortanın ne kadar olduğunu araştırabilmekte. Sigorta fiyatları duruma göre değişiklik gösteriyor. Bunun hakkında kesin bir bilgi sunma mümkün olmaz. Son yapılan güncelleme ile birlikte teminat bedelinin azami limiti 640.000 TL olarak belirledi. Bununla birlikte sigorta için istenen ortalama miktar betonarme ve diğer yapılarda farklılık gösteriyor. Betonarme yapılar için 3.016 TL, diğer yapılar için 2.080 TL gerekiyor.

Eşyalar Sigorta Kapsamına Dahil Mi?

Allianz DASK başvurusu ile beraber eşyaların sigorta kapsamında olmadığını belirtmiş olalım. Zorunlu deprem sigortası, binada oluşacak olan hasarların giderilmesini sağlayan bir sigorta çeşidi. Eğer eşyaların korunması isteniyor ise alınması gereken sigorta konut sigortası olarak yer alıyor. Konut sigortası ile beraber ev eşyaları sigortalamış oluyor.

Önerilen Yazılar

1 Yorum

Egemen Ağustos 26, 2023 - 11:29 pm

Makalenin içeriği çok bilgilendiriciydi, teşekkür ederim. Allianz DASK başvurusuyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için nereden başlamamı önerirsiniz?

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00