Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Allianz Özel Sağlık Sigortası Başvurusu Nasıl Yapılır?

20230123 1

Allianz özel sağlık sigortası başvurusuyla beraber insanların araştırmış olduğu bir başlık. Sizlere nasıl başvuru yapılacağından söz etmek isteriz.

Tıp, artık çok gelişti. Sağlık alanında gerçekleştirilen pek çok olay, insanların en iyi hizmetlere yer vermesine imkan tanıyor. Sağlıklı bir birey olmak ve daha az ödeme yaparak sağlık hizmetlerinden yararlanma isteyen insanlar sağlık sigortası yaptırmalı. Çalışan insanlar için SGK ödemesi yapılıyor. Yani bu insanlar sağlık sigortası ile beraber kamu hastanelerinde bu fırsatlardan yararlanıyor.

Özel hastanelerden yararlanmak isteyenlerin ise yapması gerektiği şey özel sağlık sigortası kapsamında bulunmak. Özel sağlık sigortası sağlayan birçok sigorta kurumu mevcut. Bu kurumlardan birisi de Allianz olmakta. Allianz ile beraber sağlık sigortası almak isteyenlerin pek çok avantajı bulunuyor.

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortası, özel hastanelerde kullanılabilen bir sigorta paketi. Bu paket sayesinde müşteriler, Allianz’ın anlaşmalı bulunduğu hastanelere başvurarak hizmet alabiliyor. Allianz, özel sağlık sigortası kapsamında modüler bir yapıya sahip. Modüler sağlık sigortası sayesinde insanlar, hangi alanlarda hizmet almak istiyor ise ona göre seçim yapıyor. Yapılan tercihler sonucunda uygun fiyatlı bir paket seçilebiliyor. Modüler paketin en büyük avantajlarından birisi de kapsama alanı sebebiyle bütçe dostu olması.

Allianz Özel Sağlık Sigortası Başvurusu

Allianz’ın sunmuş olduğu özel sağlık sigortasından yararlanmak için yapılması gereken şey bu bağlantıda yer alan başvuru formunu doldurmak. Bu formda Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, doğum tarihi, telefon numarası ve e-posta adresi yer alıyor. Bu alanlar doldurulduğunda “Bana Ulaşın” butonuna basmalı. Bu işlemlerin ardından sigorta şirketi, en uygun zamanda sizinle iletişime geçiyor. Bu doğrultuda firma ve sigorta hakkında merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz. Ayrıca fiyatlar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir müşterinin başvurusu onaylandığı takdirde sonraki aşamada istediği sağlık hizmeti alanlarını seçiyor. Ardından hizmet almak istediği anlaşmalı hastaneleri belirliyor. Ardından her bir modül için limit, ödeme yüzdesi ve muafiyet gibi tercihler yapıyor. Bu sayede en uygun bütçeyle en iyi sigortadan yararlanılıyor.

Allianz Sağlık Sigortası Şartları

Özel sağlık sigortası için belirlenen tek şart kişinin ekonomik durumunun yeterli kapasitede olması. Sigorta için gerekli ücret karşılandığı takdirde bu olanaktan faydalanılabiliyor.

Allianz Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası Özellikleri

Özel sağlık sigortası, sunduğu pek çok özellik ile kullanıcılarla buluşuyor. Firmanın sağlamış olduğu özelliklerden birisi modüler yapı. Allianz özel sağlık sigortası ile beraber istenen modüller tercih edilebiliyor. Ayrıca şirket, anlaşmalı sağlık kurumları arasından da seçim yapma özgürlüğü sağlıyor. Bu da daha uygun fiyatlı sigorta paketi imkanı demek.

Muafiyet imkanından da söz etmek lazım. Muafiyet, masrafların yıllık seçilen tutara kadar karşılanması anlamına geliyor. Müşteri, belirlediği tutara kadar yatarak tedavi masraflarını karşılar. Kalan masrafı ise Allianz halleder. Bir diğer kavram olan ödeme yüzdesi ise sigorta firmasının ne kadarlık ödemeyi karşılayacağını gösteren bir kriter sunar.

Firma, 5 farklı modüle yer veriyor. Bunlar arasında yatarak tedavi, ayakta tedavi, doğum modülü, diş ve gözlük modülü ve ek hizmetler modülü vardır. Bunun yanı sıra 3 yıl boyunca sigortalı olan bir birey ömür boyu sigorta kapsamına alınıyor.

Allianz Özel Sağlık Sigortası Kaç TL?

Allianz, sunduğu paketler doğrultusunda farklı fiyatlar sağlıyor. Bu fiyatlar seçilen hizmetlere ve limitlere göre 2.000 liradan başlayarak 10.000 TL’nin üzerine çıkıyor. Özellikle yurtdışındaki anlaşmalı hastaneler pakete dahil edilirse bu durumda ücretler daha da artıyor.

Önerilen Yazılar

2 Yorumlar

Hazan Ağustos 26, 2023 - 11:21 pm

Bir sorum var: Allianz Özel Sağlık Sigortası kapsamında hangi hastanelerde tedavi olma imkanı sunulmaktadır? Teşekkürler.

Cevap Yazın
Eda Ağustos 21, 2023 - 11:40 am

Biraz başvuru süreci hakkında daha fazla bilgi alabilir miyim? Hangi belgelere ihtiyacım olacak?

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00