Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

İnsanı Motive Eden Filmler

motive eden filmler birfinansci 1

Merhaba, bugün insanı motive eden filmlerden bahsedeceğiz. Efendim, amiyane tabirdir ama yerine tam oturur: Gaz vermek. Hayat, enerjimizi emerken tam o kritik noktada, geleceğimizi etkileyecek bir işe başlamak için ya da bir işi bitirebilmek için bir gaza ihtiyacımız olur. Bu içi boş bir eylem değildir. Çalışıp çabalıyorsunuz ama sonunu getiremiyorsunuzdur. Yüzük yüzdük kuyruğuna geldik derler ya. Gaz vermek, bir anlamda o insana yardım etmek, ne kadar güçlü olduğunu ve önündeki önemli işi bitirebileceğini hatırlatmaktır. Hepimizin, bizi tanıyan, bizim yeteneklerimizi bilen birinin verdiği gazla bitirdiğimiz işler vardır.

Sinema da hayata tutunmamız, değişik açılardan bakabilmemiz, kendimizi tanıyabilmemiz, kendi, yeteneklerimizi hatırlamamız kısacası gazlamak için güzel bir araçtır. Sanat iyileştirir, güç verir. Bu dopingi düzenli olarak alın.

Motive Eden Filmler

Sosyal Ağ (The Social Network)

Dijital dünyada para kazanıyorsak Mark Zuckerberg’in başarı hikâyesi, hepimiz için ilham vericidir. Facebook’un kurucusu Zuckerberg’in öğrencilik yıllarında temelini attığı Facebook, şu an dünyanın en değerli şirketleri arasında. Bu motive edici başarı hikâyesini, konu eden filme gelirsek 2003 yılında bir gece sarhoş Zuckerberg’in, kız arkadaşından ayrılmanın acısıyla yazdığı uygulamanın ekranında, iki kızın fotoğraflarını oylayarak hangisinin daha güzel olduğu seçilebilmektedir. Uygulama, Harvard’dan dünyaya yayılır. İşte Facebook böyle doğar.

Okul Yolunda

İnsanı motive eden filmler dedik ama herkesin ibret alacağı bu etkileyici dizi-belgeseli söylemeden edemeyeceğiz. Okul yolunda, dünyanın her köşesinden çocukların, çok zor şartlarda okula varma mücadelesini anlatan bir belgesel. Hepsinin tek bir amacı var: Okula gidebilmek! Kimi yürüyerek, kimi gondolla, kimi at arabasıyla, kimi dağları ve gölleri aşarak. Okul yolunda verilen mücadele, TRT Belgesel’de. Ben bu işi yapamam diyerek sızlanmalarınızdan biraz utanacak izledikten sonra inancın ve azmin nelere kadir olduğunu anlayacaksınız.

Forrest Gump

Forrest Gump, Tom Hanks’ın efsanevi filmi, Philadelphia’dan sonra ikinci kez en iyi erkek oyuncu Oscar’ını kazandığı filmdir. Kariyerinin zirvesine çıktığı filmde Hanks, protez bacaklı bir insanı canlandırır. Film, öğrenme güçlüğü yaşayan, ancak inanılmaz atletik yeteneklere sahip Forrest Gump’ın, 1944 ve 1982 yılları arasında gerçekleşmiş, bazen gözlemlediği, bazen de başkalarına ilham verdiği 20. yüzyılın önemli olaylarını betimler.

Unutulmaz Titanlar (Remember the Titans)

Denzel Washington gibi efsanevi bir isimle devam ediyoruz. Unutulmaz Titanlar, koç Herman Boone’un ve takımının olağanüstü başarısını anlatıyor. Takım ruhunu ve aynı hedefe koşan insanların birbirine nasıl güç verdiğini anlatan film, iş hayatı için de uyarlanabilecek örneklerle dolu. Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için demek harika bir motivatördür.

Umudunu Kaybetme (The Pursuit of Happyness)

Ölü bir yatırımın ardından, ailesi dağılan, oğluyla birlikte aç ve açıkta kalan girişimci Chris Gardner’ın dramdan ve mutluluktan gözyaşlarına boğan hikâyesini izliyoruz Umudunu Kaybetme’de. Gabriele Muccino’nun yönetmenliğini yaptığı film, Will ve Jaden Smith’in olağanüstü oyunculukları ve konusuyla, 2006 yılının en iyi filmlerinden biri olmayı başarmış.

Motive Eden Filmler-Cesur Yürek (Braveheart)

Cesur Yürek (Braveheart)

Motivasyon dediğimiz şey, yürekteki inançtır. Bu yüzden zirveye tabii ki, Cesur Yürek oturuyor. Sevdiği kadının İngilizler tarafından öldürülmesiyle başlayan ve bir avuç çılgın İskoçyalıdan oluşan küçük ordusuyla, koskoca Birleşik Krallığın gözünü korkutmayı başaran adamdır William Wallace. Özgürlük için asla bitmeyen bir motivasyona sahiptir. Bedeni işkenceyle parçalanırken bile özgürlük için motivasyonunu kaybetmemiştir. Cesur Yürek yüreğinizi motive eden bir filmdir, zaten gerisi gelir.

Bizden size gaz!

Dedik ya, sanat iyileştirir diye, artık sizin de üstünüzdeki uyuşukluk gittiyse, film bittiğinde o motivasyonla bir girişim fikrinizi gerçekleştirmek için harekete geçin. Buyurun, bizden de size bir gaz.

Motive Eden Filmler

Yazar: Evren Keskin

Önerilen Yazılar

1 Yorum

Buse Öz Haziran 2, 2018 - 10:38 am

Teşekkürler, verdiğiniz örnekler gerçekten güzel.motivasyon herşey

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00