Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Dünyanın En Çok Para Kazanan Youtuberları Ne Kadar Kazanıyor?

en çok kazanan youtuberlar

Ünlü ekonomi degisi Forbes, dünyanın en çok kazanan youtuberlar listesi hazırlamış.

Youtuberlar ne kadar para kazanıyor? Hiç merak ettiniz mi? Biz ettik ve araştırdık. Sadece biz değil, birçok kişi ve kurum da merak etmiş.

Biz de bu sayfamızda 2018 yılında dünyada en çok para kazanan youtuberların kim olduklarını ve ne kadar kazandıklarını sizlerle paylaşacağız.

En Çok Kazanan Youtuberlar

2005 yılında hayatımıza girenYoutube, ilk başlarda sıradan bir video paylaşım sitesiydi. İnsanların vakit geçirmek için eğlenceli videolar izlediği bir platformdu. Zamanla, özellikle de Google tarafından satın alındıktan sonra hiç bir şey eskisi gibi olmamaya başladı!

Google, iş ortaklığı sistemini devreye soktuktan sonra Youtube, bir çok kişi için artık para kazanma yöntemi oldu. İrili ufaklı bir sürü kanal sahibi Youtube’dan para kazanır oldu.

Peki dünyada en çok kazanan Youtuberlar kim ve ne kadar kazanıyorlar? Bunları hiç merak ettiniz mi? Ekonomi dergisi Forbes, 2017 yılının ardından şimdi de 2018 yılında en çok para kazanan Youtuberları listesini yayınladı.

1 Haziran 2017 – 1 Haziran 2018 tarihleri aralığındaki verilere dayanılarak hazırlanan listedeki dünyanın en çok kazanan Youtuberı sürpriz bir isim!

Video içerik platformu Youtube, internetten para kazanma yolları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Youtube’da her gün yüz binlerle ifade edilen rakamlarda videolar yayınlanıyor.

Rekabet seviyesi çok yüksek. Bu yüksek rekabet ortamında üst sıralara çıkmak oldukça zor.

Bu sayfada bunu başaran ilk 10 Youtubera göz atacağız. Youtuberların ne kadar kazandıklarını öğreneceğiz. Rakamlar inanılmaz seviyelerde!!!

Bir çoğumuz için hayal olmaktan öteye geçemeyecek rakamlardan bahsediyoruz!

2018 Yılının En Çok Kazanan Youtuberlar Listesi

Forbes Dergisi’nin hazırladığı 2018 yılının en çok kazanan Youtuberları listesini, 2017 yılındaki liste ile karşılaştırdığımızda bir kaç detay dikkatimizi çekiyor.

Gözümüze çarpan en önemli değişikliklerden biri 2018 yılının en çok kazanan youtuberı değişmiş. Ayrıca 2017 yılının en çok para kazanan Youtuberları ile  2018 yılındaki youtuberların kazancı önemli miktarda artış göstermiş görünüyor..

Dünyada en çok kazanan Youtube fenomenleri yani diğer adı ile Youtuberları listesinde 1. sıradaki Youtuberın sadece 8 yaşında olduğunu söyleyelim. Kazancı ise inanılmaz!!!

İşte dünyanın en çok kazanan youtuberları ve yıllık kazançları

10. Logan Paul – 14.5 Milyon Dolar

Logan Paul

2017 yılında 12,5 milyon dolar yıllık kazancı ile 4. sırada yer alan Logan Paul, 2018’de 2 milyon dolar daha fazla kazanmasına rağmen en çok kazanan youtuberlar listesine 10. sıradan giriş yapmış.

Aslında Logan Paul’un 2018 yılının en çok para kazanan Youtuberı olması içten bile değildi. Fakat yılın hemen başında sonuçlarını tahmin edemeyeceği bir skandala imza attı.

2018 ocak ayında yayınladığı bir videoda Japonya’da adı intihar olayları ile anılan Aokigahara Ormanı‘nda bulduğu, muhtemelen intihar kurbanına ait olan cesedi göstermişti.

Paul, gelen tepkiler sonrası özür dilese de YouTube’un Google Preferred programından çıkarıldı.

Reklam verenler tarafından da boykot edilen 23 yaşındaki YouTuber yine de 2018 youtube en çok para kazananlar listesine girmeyi bir şekilde başardı.

9. PewDiePie –  Kazancı 15.5 Milyon Dolar

PewDiePie

PewDiePie, İçveçli Felix Kjellberg’e ait ve 2016’nın en çok kazanan Youtube Kanalı ünvanına sahipti. Dolayısı ile Felix Kjellberg de 2016 yılında en çok para kazanan YouTuberdı.

Videolarında daha çok oyun eleştirmenliği yapan PewDiePie da bir skandala imza attı.

Yayınladığı bir videoda “Bütün Yahudilere ölüm” söylemi tepki toplamıştı. Irkçılık ve anti-semitizm ile suçlandı. Reklam verenler ve sponsorlarla sorunlar yaşayan Felix Kjallberg kazanç olarak ciddi bir düşüş yaşadı.

Buna rağmen kazancını 3,5 Milyon dolar arttıran PewDiePie, yıllık 15.5 milyon dolarlık kazancı ile kendini en çok kazanan Youtuberlar arasına 9. sıradan girmeyi başarmış görünüyor.

PewDiePie en çok kazanan YouTuber olmasa da 96 milyona yaklaşan abone sayısı ile en çok aboneye sahip YouTuber olarak en çok takip edilen YouTuber olarak birinci sıradaki yerini koruyor.

8. JACKSEPTICEYE – Yıllık Kazandığı Para 16 Milyon Dolar

JACKSEPTICEYE

Listede yer alan bir başka oyun yayıncısı da JACKSEPTICEYE kanalı oldu. İrlandalı Sean McLoughlin’in adı Disney’in sponsorluğunda başlatılan Revelmode ağı sayesinde ünlendi.

Sempatik tavırları ile dikkat çeken Sean McLoughlin’in yani JACKSEPTICEYE’nın yıllık kazancı 16 milyon dolar. Listede 8. sırada kendine yer buluyor.

7. Vanoss Gaming – Kazancı Yıllık 17 Milyon Dolar

Adı üzerinde, oyun videoları yayınlayan Vanoss Gaming Kanadalı Evan Fong tarafından yönetiliyor. Çektiği Call of Duty ve Assassin Creed videoları ile ünlenen Evan Fong, Youtube’dan yıllık 17 milyon dolar kazanıyor.

Bu rakam, Vanoss Gaming’i en çok kazanan YouTuberlar listesine girmesine yetiyor.

6. Markiplier – Yıllık Youtube Kazancı 17,5 Milyon Dolar

Markiplier

Markiplier adı ile bilinen ABD’li YouTuber 1989 doğumlu. Adı Mark Edward Fischbach olan Markiplier, son 5 yıldır istikrarlı bir şekilde en çok kazanan Youtuberlar arasında yer almayı başarıyor.

Biyomedikal Mühendisliği okurken Youtube kervanına katılan Markiplier, Forbes dergisinin yayınladığı 2018 yılı en çok para kazanan YouTuberları listesinde kendine 6. sırada yer bulmuş. Daha çok oyun videoları çeken Markiplier’in hali hazırda 23 milyon abonesi bulunuyor.

5. Jeffree Star – Kazancı 18 Milyon Dolar
Jeffree Star

2018 yılı en çok kazanan YouTube fenomenleri arasındaki tek kadın olan Jeffree Star’ın yıllık kazancı 18 milyon dolar civarında.

Güzellik ve makyaj konularında çektiği videolarla listeye girmiş olsa da asıl takipçi sayısını Myspace’de elde etmiştir. Zira Myspace’de en çok takip edilen kişi ünvanı ilk kez kendisine verilmiştir. Jeffree Star 2014 yılından itibaren başarısını Youtube’da sürdürüyor.

Yıllık 18 milyon dolar bir başka deyişle aylık 1,5 milyon dolar kazanan Jeffree Star, kendi adını verdiği bir kozmetik markası çıkarmıştır. 18 milyon dolarlık kazancın sadece Youtube’dan geldiğini belirtelim. Kendi markasından ve sponsorlardan da ciddi paralar kazandığının altını çizelim.

4. DanTDM – Yıllık Kazancı 18.5 Milyon Dolar
DanTDM

en çok kazanan

2017 Yılının en çok para kazanan YouTuberı DanTDM gerçek adı ile Daniel Middleton’a aitti. 2018 yılında en çok kazanan Youtuberlar listesine 4. sıradan girdi.

Başta Minecraft olmak üzere oyun videoları üreten DanTDM’nin 21 milyon sadık takipçisi var. Bu rakam da Daniel Middleton’u yani DanTDM’yi Youtube’da kazananlar kulübünde yer alması için yeterli.

2017’de 16.5 milyon dolarlık kazancı ile ilk sırada yer alan Daniel Middleton, 2018 yılında kazancını 2,5 milyon dolar arttırmasına rağmen 4. sırada kaldı. Başlı başına bu örnek bile Youtube kazançlarının 1 yıl içinde ne kadar sıçrama yaptığının göstergesi olsa gerek.

3. Dude Perfect – 20 Milyon Dolar
Dude Perfect

en çok kazanan

Geldik ilk üçe,

3. sırada yıllık 20 milyon dolarlık kazancı ile Dude Perfect grubu yer alıyor. Listedeki tek grup olan Dude Perfect, spor içerikli eğlenceli videoları ile tanınıyor.

42 milyon takipçiye sahip olan grubun en az izlenen videoları 20 milyon izlenme alıyor. Bu da Dude Perfect grubunu en çok kazanan YouTuberlar listesinde yer alması için oldukça yüksek bir izlenme sayısı.

42 milyonluk aboneden en az yarısı Dude Perfect grubunun videolarını izliyor anlamı taşıyor.

Ayrıca grubun sadece “Ping Pong Trick Shots” isimli 4 bölümlük video serisi toplamda 522 milyon kez izlenme sayısına ulaşmış. Bu rakamlar Youtube aleminde ulaşılması çok zor rakamlar!!!

Düşünsenize,

4 video yarım milyardan fazla izlenme almış! İnanılmaz!

2. Jake Paul – Yıllık Kazancı 21.5 Milyon Dolar
Jake Paul

en çok kazanan

Jake Paul, listede 10. sırada yer alan Logan Paul’un kardeşi olma özelliği taşıyor. Paul kardeşler, en çok para kazanan Youtuberlar arasında üst sıralarda yer almaya devam ediyor.

Logan Paul, Aokigahara Ormanı skandalı ile bocalarken kardeşi Jake listedeki 2. konumuna yükselmiş durumda. Listede kendisinden fazla takipçi sayısına sahip kanallar olmasına rağmen Jake’in 18 milyon takipçi sayısı ile 21.5 milyon dolar kazanç elde etmesi ve en çok kazanan 2. Youtuber olması ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor.

1997 doğumlu olan Jake, tıpkı abisi gibi ilk olarak Vine’da ünlendi.

Başarısını Youtube’a da taşımış gibidir. Ağırlıkla rap ve vlog tarzı içerikler üreten Jake Paul her geçen gün takipçi sayısını arttırıyor.

Paul kardeşleri ilerleyen yıllarda da top 10 listesinde göreceğiz gibi

2018’in En Çok Kazanan Youtuberını Açıklıyoruz!

1. Ryan ToysReview – Youtube’dan Yıllık 22 Milyon Dolarlık Kazancı İle Zirvede

Giriş bölümünde 2018 yılında en çok kazanan Youtuber için sürpriz bir isim olduğunu söylemiştik. Çünkü Ryan sadece 8 yaşında bir çocuk! Sadece oyuncak incelemeleri yapıyor.

Rekabetin inanılmaz derecede çok olduğu Youtube’da spesifik olarak sadece oyuncak incelemeleri yapan 8 yaşındaki bir çocuğun dünyada en çok para kazanan Youtuber olması sürpriz sayılabilir. Üstelik 17 milyon takipçi sayısına sahipken!

17 milyon az demek istemiyoruz. Demek istediğimiz, kendisinden çok fazla takipçi sayısına sahip Youtuberları geçerek 1. sırada yer almayı başarmış olmasının altını çizmek istiyoruz.

Hemen hemen her gün yeni bir video yayınlayan Ryan, kazancını 1 yıl içinde ikiye katlama başarısı göstermiş. Bu başarıda internette oyuncak sektörünün reklamlarının ne kadar para kazandırdığının bir kanıtı olsa gerek.

Ryan, videolarında genellikle oyuncak firmalarının reklamlarından para kazanıyor.

İncelediği oyuncakların viral reklamlarından aldığı para hesaplamaya dahil edilmemiştir.

Dolayısı ile Ryan’ın yıllık 30 milyon dolardan fazla kazandığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu arada Ryan’ın Amerika’nın ünlü markalarından birisidir. Wallmart ile sponsorluk anlaşması yaptığını da dip not olarak düşelim. Ryan ToysReview önümüzdeki yıllarda da en çok kazanan Youtube kanalları arasında yer alacak gibi duruyor.

Dolayısı ile Ryan da dünyanın en çok para kazanan YouTuberları sıralamasında ilk 10’a girecek gibidir. En azıdan büyüyene kadar! Bunu hep birlikte göreceğiz…

En Çok Kazanan 10 Youtuberların Toplam Kazancı 180.5 Milyon Dolar!

Dünyanın en çok para kazanan ilk 10 Youtuberının toplam kazancı dikkat çekti. Bu 180 milyon dolardan fazla olduğunu görüyoruz.

Dolayısı ile Youtube, Google’ın satın alması oldu. Bunun ile birlikte internetten en çok para kazanılan yöntemlerden birisi halini aldı.

En çok kazanan Türk Youtuberlar konusuna da değinmek istiyoruz. Fakat Youtube, Türk Youtuberların kazançlarını açıklama gereği duymuyor.

En çok para kazanan Türk Youtuberlar listesi açıklanır açıklanmaz bizler de Türk Youtuberlar için top 10 listesi yapacağız. Bunun sözünü şimdiden verelim…

Önerilen Yazılar

1 Yorum

Talha Ağustos 21, 2023 - 11:37 am

Bu liste bana gerçekten şaşırtıcı geldi. Youtuberların bu kadar yüksek miktarda para kazandığını bilmiyordum. Sizce bu miktarlar çoğu insan için hala inanılmaz mı?

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00