Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Dünyada Yaşanacak En İyi Ülkeler Sıralaması

Dünyada yaşanacak en iyi ülkeler

Dünyada Yaşanacak En İyi Ülkeler; Yapılan araştırmalar ile ülkelerin yaşam uzunluğu, eğitim seviyeleri, nelere para harcadığı, çocuk sayıları, evlenme yaşları ve sosyal hakları gibi uzunca bir listenin değerlendirilmesi sonrasında edinilen dünyada yaşanacak en iyi ülkeler belirledi.

Dünyada Yaşanacak En iyi Ülkeler – Yapılan Anketler ve Araştırmalar

Yapılan araştırmalar ile ülkelerin yaşam uzunluğu, eğitim seviyeleri, nelere para harcadığı, çocuk sayıları, evlenme yaşları ve sosyal hakları gibi uzunca bir listenin değerlendirilmesi sonrasında edinilen dünyada yaşanacak en iyi ülkeler arasında son sırada Danimarka bulunuyor. Danimarka özellikle vatandaşlık konusunda koyduğu katı kurallar ile olsa da korulu bir doğal güzelliğe sahip. Yapılan mutluluk araştırmalarında ilk sıraya yerleşen Danimarka sonuçlara göre dünyanın en mutlu insanlarına sahip.

Dünyada Yaşanılası En İyi Ülkeler

İşsizlik oranının oldukça düşük olduğu ve kişi başı gelir oranının oldukça yüksek olduğu Amerika’dır. Gelişmişlik anlamında olduğu kadar sanat alanında da yaşayacak ülkeler arasında yer alır. İsviçre maddi anlamda Avrupa Birliğinden bile daha iyi bir durumda olduğu için birliğe üyelik yaptırmamıştır. Bankacılık sektöründe oldukça gelişmiş olan bu ülke maddi anlamda olduğu kadar sosyal gelişmişlik anlamında da yaşanası ülkeler arasında gösteriliyor. Çikolatanın ana vatanı olarak gösterilen bu ülkedeki mutluluğu çikolataya bağlayanların sayısı da az değildir.

Eğitim Gelişmişlik Ölçütünün En Tepelerinde Bir Kriter

Akademik eğitim anlamında en gelişmiş ülke olan İsveç diğer ülkeler ile kıyaslandığında ciddi bir oranda gencine akademik eğitim vermiş bir devlettir. Çalışma koşulları anlamında bu kadar akademik kariyere rağmen işsizlik oranı makul seviyelerde olan ülke çalışmak üzere gelen kişilere de kollarını açmaktadır. Ayrıca bölge üniversitelerinde eğitim vermek üzere birçok yurt dışı öğrencisini misafir etmektedir. Efsane gibi görülen en güvenilir ülke olan Kanada gerçekten de polislere başvuru sayısı bakımından oldukça güvenli bir ülke. Suç oranının oldukça düşük olduğu bu ülkede insanları suça sevk etmeyecek imkanların sağlandığı hipotezi mevcuttur.

Bu durum gelir düzeyinin yüksek olması, işsizlik oranlarının düşük olmasıdır. Ve sağlanan sosyal imkanların yüksek olması ile ölçer. Ayrıca çalışma saatleri bu gerginlik ve stres ortamının yaşanmaması için büyük bir nedendir. Yine Kanada benzeri bir ülke olan İzlanda’da suç oranı oldukça düşüktür. Bir ada ülkesi olan bu bölge eğitim seviyesinin yüksek olması ile de tanınıyor. Buzullarının meşhur ünü yanında sıcak su gayzerleri ülkeye birçok turist çeken önemli etkenler arasındadır. İzlanda’nın yemyeşil doğası huzur ile özdeşleştirilerek en huzurlu ülke olarak seçilmiştir.

En Yaşanılası Ülke

Yaşanabilecek ülkeler sıralamasında yer alan birinci ülke “Dünyada Yaşanacak En İyi Ülke” Avustralya. Sanıldığının aksine insan sayısı kadar kanguru ile karşılaşılmayan ülke kadın hakları var. Hatta çocuk hakları bakımından oldukça hassas kriterlere sahip. İşlerin birazcık yavaş işlediği bu ülkede nezaket kuralları oldukça önemli. Tanımadıkları kişiler için bile hal hatır sormak, siparişler esnasında bile tanışıklık varmış olur. Ancak dostane olmak ülkenin iletişim yapısını da açıkça göstermektedir. Maddi anlamda da bir ülke olan Avustralya dışarıdan göç alıyor. Böylece işçi çalıştırmaya da müsait bir ülke aynı zamanda. İnsanları kendi halinde, huzuru genellikle şehir hayatında değil de doğada kamp kuracakları mekanlarda aramaktadırlar.

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00