Trend

Dünyada Yaşanacak En İyi Ülkeler Sıralaması

Dünyada Yaşanacak En İyi Ülkeler; Yapılan araştırmalar ile ülkelerin yaşam uzunluğu, eğitim seviyeleri, nelere para harcadığı, çocuk sayıları, evlenme yaşları ve sosyal hakları gibi uzunca bir listenin değerlendirilmesi sonrasında edinilen dünyada yaşanacak en iyi ülkeler belirlendi.

Dünyada Yaşanacak En iyi Ülkeler – Yapılan Anketler ve Araştırmalar

Yapılan araştırmalar ile ülkelerin yaşam uzunluğu, eğitim seviyeleri, nelere para harcadığı, çocuk sayıları, evlenme yaşları ve sosyal hakları gibi uzunca bir listenin değerlendirilmesi sonrasında edinilen dünyada yaşanacak en iyi ülkeler arasında son sırada Danimarka bulunuyor. Danimarka özellikle vatandaşlık konusunda koyduğu katı kurallar ile biliniyor olsa da bozulmamış bir doğal güzelliğe sahip. Yapılan mutluluk araştırmalarında ilk sıraya yerleşen Danimarka sonuçlara göre dünyanın en mutlu insanlarına sahip.

Dünyada Yaşanılası En İyi Ülkeler

İşsizlik oranının oldukça düşük olduğu ve kişi başı gelir oranının oldukça yüksek olduğu Amerika, gelişmişlik anlamında olduğu kadar sanat alanında da yaşanabilecek ülkeler arasında yer bulmaktadır. İsviçre maddi anlamda Avrupa Birliğinden bile daha iyi bir durumda olduğu için birliğe üyelik yaptırmamıştır. Bankacılık sektöründe oldukça gelişmiş olan bu ülke maddi anlamda olduğu kadar sosyal gelişmişlik anlamında da yaşanası ülkeler arasında gösteriliyor. Çikolatanın ana vatanı olarak gösterilen bu ülkedeki mutluluğu çikolataya bağlayanların sayısı da az değildir.

Dünyada Yaşanacak En İyi Ülkeler Sıralaması, Bir Finansçı

Eğitim Gelişmişlik Ölçütünün En Tepelerinde Bir Kriter

Akademik eğitim anlamında en gelişmiş ülke olan İsveç diğer ülkeler ile kıyaslandığında ciddi bir oranda gencine akademik eğitim vermiş bir devlettir. Çalışma koşulları anlamında bu kadar akademik kariyere rağmen işsizlik oranı makul seviyelerde olan ülke çalışmak üzere gelen kişilere de kollarını açmaktadır. Ayrıca bölge üniversitelerinde eğitim vermek üzere birçok yurt dışı öğrencisini misafir etmektedir. Efsane gibi görülen en güvenilir ülke olan Kanada gerçekten de polislere başvuru sayısı bakımından oldukça güvenli bir ülke. Suç oranının oldukça düşük olduğu bu ülkede insanları suça sevk etmeyecek imkanların sağlandığı hipotezi mevcuttur.

Bu durum gelir düzeyinin yüksek olması, işsizlik oranlarının düşük olması ve sağlanan sosyal imkanların yüksek olması ile ölçülebilir. Ayrıca çalışma saatleri bu gerginlik ve stres ortamının yaşanmaması için büyük bir nedendir. Yine Kanada benzeri bir ülke olan İzlanda’da suç oranı oldukça düşüktür. Bir ada ülkesi olan bu bölge eğitim seviyesinin yüksek olması ile de tanınıyor. Buzullarının meşhur ünü yanında sıcak su gayzerleri ülkeye birçok turist çeken önemli etkenler arasında bulunuyor. İzlanda’nın yemyeşil doğası huzur ile özdeşleştirilerek en huzurlu ülke olarak seçilmiştir.

En Yaşanılası Ülke

Yaşanabilecek ülkeler sıralamasında yer alan birinci ülke “Dünyada Yaşanacak En İyi Ülke” Avustralya. Sanıldığının aksine insan sayısı kadar kanguru ile karşılaşılmayan ülke kadın hakları ve çocuk hakları bakımından oldukça hassas kriterlere sahip. İşlerin birazcık yavaş işlediği bu ülkede nezaket kuralları oldukça önemli. Tanımadıkları kişiler için bile hal hatır sormak, siparişler esnasında bile tanışıklık varmışçasına dostane olmak ülkenin iletişim yapısını da açıkça göstermektedir. Maddi anlamda da yaşanabilir bir ülke olan Avustralya dışarıdan göç alarak işçi çalıştırmaya da müsait bir ülke aynı zamanda. İnsanları kendi halinde, huzuru genellikle şehir hayatında değil de doğada kamp kuracakları mekanlarda aramaktadırlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu