Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

14 Şubat Sevgililer Günü İçin 5 Romantik Film

14 Şubat Sevgililer Günü İçin 5 Romantik Film

14 Şubat Sevgililer Günü her zaman medya araçlarının ve reklamların bize dayattığı türde kutlanacak diye bir kaide yok. Aslında partnerler arasında oldukça samimi ve özel anların paylaşılacağı bir gün olması itibariyle 14 Şubat, bazı senelerde olabildiğince sakin bir ortamlarda geçirilmeli.

İşte bu kez 14 Şubat Sevgililer Günü kutlamalarını daha sıcak bir ortamda, ev ortamında yapmak isteyenler için bir liste hazırladık.

Listede, sevgilinize sarılarak romantizm dolu dakikalar yaşayacağınız 5 romantik film yer alıyor.

Paris’te Gece Yarısı (2011)

Gil ve Inez ailelerinin iş gezileri nedeniyle bir nevi „fırsattan istifade” tatile çıkarlar. Tatil lokasyonu ise Paris’tir. Gill, ilk romanını yazmak için sıkı çabalar içinde olan bir Hollywood yazarıdır.

Sanatçı ruhundan olsa gerek Gill, Paris şehrine aşık olur. Inez’e, evlendikten sonra burada yaşamaları gerektiğini söyler. Şehrin özellikle 1920’lerden kalma yapısına ve tarihine hayrandır. Ancak Inez, iki konuda da Gill’den farklı düşünmektedir.

Inez’in arkadaşları ile dans etmeye gittiği bir gece Gill, Paris sokaklarından ilham alma düşüncesiyle yürüyüşe çıkar. Bu yürüyüş sırasında hiç beklemediği türden bir ilham kaynağı ile karşılaşır. Gill artık Paris’in kalbine yolculuk yapmaktadır.

Umut Işığım (2012)

Bradley Cooper ve Jennifer Lawrance’ın başrollerini paylaştığı, modern zamanların başyapıtlarından biri. 14 Şubat Sevgililer Günü ruhunu romantizmin yanında birçok farklı duygu ile birlikte yaşamanızı sağlayacak.

Pat Solitano, karısını başka bir adamla bastıktan sonra herifi hastanelik ediyor. Bu olaydan sonra bir akıl hastanesine tedaviye gönderiliyor. Karısı kendisi hakkında bir uzaklaştırma kararı çıkartıyor ve Pat, bipolar kişilik bozukluğunun pençesine düşüyor. Bir süre sonra hastaneden çıkan Pat, ailesinin yanına geldiğinde ilaçlarını almayı dolayısıyla hasta olduğunu reddediyor. Çıkar çıkmaz ilk iş olarak karısı ile barışmak için çabalamaya başlıyor.

Pat’in en iyi arkadaşı bir akşam Pat’i yemeğe davet ediyor. Burada arkadaşı Ronnie’nin baldızı Tiffany de masada. Tiffany’de tıpkı Pat gibi mental problemlerle boğuşuyor. Tiffany’nin bir diğer özelliği ise Pat’in karısını tanıyor olması. Bu fırsatı kaçırmayan Pat hemen bir mektup yazarak Tiffany’den ricacı oluyor. Ancak Tiffany’nin bu işi yapmak için bir şartı var.

İngiliz Hasta (1996)

Özeti okunduğu zaman 14 Şubat Sevgililer Günü için çok da uygun bir film gibi görünmeyebilir ancak bu listede olmasının bir sebebi olduğuna emin olabilirsiniz.

İkinci Dünya Savaşı patlak verdiği sırada Sahra Çöl’ünde bir grup kâşif ile görev yapmakta olan bir kartograf (haritacı) Almasy’nin hikayesi. Aşk, ihtiras, siyaset ve ihanet ile dolu bir dünya. Ancak biz bu hikayeyi izlerken Almasy geçirdiği feci uçak kazası sonrası ölüm döşeğinde.

Çikolata (2000)

6 yaşındaki kızı ile Fransa’nın bir kasabasında Çikolata Dükkanı açarak, üretime başlayan bir anne. Yöre kilisesi tarafından hoş karşılanmasa da tatlı dili ve aynı tatlılıkta çikolataları ile zamanla böglenin sevilen simalarından bir haline geliyor. Sonrasında neler olduğunu bu 14 Şubat’ta öğrenmek isteyebilirsiniz.

Sil Baştan (2004)

Jim Carrey’nin nirvana performanslarından biri bu filmde izlenebilir. Kate Winslet ise bütün yeteneği ve güzelliği ile göz doldurmuş.

Eski sevgilisi ile yaşadıklarını unutmak için bir hafıza silme merkezinden hizmet alan Joel Barish’in hikayesi. Aslında sevgilisi de aynı işlemden geçiyor. Yani çift birbirlerinin hafızasından silinmek için bir yola çıkıyor.

Filmin Türkiye’deki sloganı ise hafif spoiler koksa da oldukça derin bir mesaj içeriyor;

„ Onu aklından attın, peki ya kalbinden ?”

Grinin Elli Tonu(2015)

Bu da yorumsuz 😉 Aşk dolu günler.

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00