Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

PTT İhtiyaç Kredisi ve Başvuru Şartları

ptt ihtiyac kredisi 1

Ptt İhtiyaç Kredisi: Ekonomik sıkıntıların artması ile beraber nakit ihtiyacı olan kişiler krediye başvurmaktadır. Bankalar tarafından verilen krediler belirli bir faiz oranına tabi tutulurlar. Geri ödeme şartı ile verilmekte olan krediler için belirli bir ödeme planı oluşturulur ve her ay bu ödeme tahsil edilir.

PTT İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi olarak adlandırılan krediler, değişen kanun gereğinde en fazla 48 aylık çekilebilmektedir. Bankalar dışında son dönemlerde PTT de verdiği krediler ile ilgi çekmektedir. PTT ile anlaşması bulunan bankalar uygun faiz oranları ile sunduklarını kredilerini aracı görevi yapan PTT sayesinde müşterilere ulaştırmaktadır.

PTT Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

Kredisini PTT aracılığı ile almak isteyen vatandaşlar PTT şubelerinden birine giderek ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmalıdırlar. PTT’den genelde emekliler maaşlarını çektiği için bankalar bu kişileri kendi bünyelerine çekmek istemektedirler. Bu nedenle de çok uygun faiz kampanyaları ile kredilerini PTT üzerinden verirler.

Yapılan başvuru PTT çalışanları tarafından bankaya yönlendirilir. Eğer başvuru olumlu değerlendirilir ise banka tarafından gönderilen evraklar müşteri tarafından doldurularak teslim edilir. PTT görevlisi evrakları bankaya gönderir ve kredi tutarını müşteriye verir.

PTT Kredisi Almak İçin Şartlar Nelerdir?

Her kredide olduğu gibi PTT kredisinde de bazı şartlar aranmaktadır. Öncelikle yaş sınırına dikkat edilir. Özellikle emekliler tarafından krediye başvurulduğu için bir üst sınır belirlenmektedir. Her bankada bu üst sınır değişir. Bazı bankalarda 75 iken bazı bankalarda 80 yaşına kadar müşterilere kredi verilir.

Yaş sınırına vade eklenebilmektedir. Örneğin kredi çekilecek olan bankada yaş sınırı 80 ise ve kredi çekecek olan kişi 78 yaşında ise iki sene vadeli kredi kullanılabilmektedir. Bu özellik her bankada aynı değildir.

PTT işyerlerinden kredi çekmek için sicil kaydınızın da temiz olması gerekmektedir. Merkez Bankası kara listesinde olan kişiler emekli maaşları olsa da kredi çekmekte zorlanabilirler. Ayrıca eski zamanlarda ödemelerini aksatarak yapan kişilerin de kredi puanı düşük olacağı için kredi çekemezler.

Maaşını PTT aracılığı ile alan ve acil nakit ihtiyacı olan emeklilere özel faiz oranları ile 48 aya kadar vadeli kredi verilmektedir. Kimlik kartınız ile PTT şubesine giderek başvuru formunu doldurduğunuzda anında gelen cevap ile kredinizi alabilirsiniz.

en uygun ihtiyaç kredisi veren banka

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00