google-site-verification=y0NxQVkKxirQ935OyXww2pFS87TJolZK-padKTZKtZ4
Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Sırrı Çözülemeyen 5 Gizemli Yer

Sırrı Çözülemeyen 5 Gizemli Yer

Gizemli yerler hakkında anlatılanlar, genellikle ürpertici hikâyeler içerir. Sırrı çözülemeyen veya gizem içeren bu yerler hakkında kulaktan kulağa dolaşan onlarca bilgi yer alıyor.

Bermuda Şeytan Üçgeni karadelik mi? Gizemli ormanlar neden gizemli? İnsan emen nehrin emdiği insanlar nereye gidiyor? Dünyada sırrı çözülemeyen gizemli yerler arasında öne çıkan 5 farklı yer, ürpertici hikâyelerin odağında!

Perili Orman Hoio-baciu (Padurea hoia)

Romanya’da “perili orman” olarak bilinen Hoio-Baciu, gizemli yerler arasında en dikkat çekenlerden biri. 250 hektarlık bir alandaki orman, ülkenin “Bermuda Şeytan Üçgeni” olarak adlandırılıyor. Yoğun paranormal aktivitelerle karakterize olan ormanda açıklanamayan olaylara şahit olunduğu iddia ediliyor. Açıklanamayan hayalet manzaraları ve hatta UFO görüldüğü belirtiliyor. Ormana girenlerin yoğun bir endişe hissettiği, kendisinin sürekli takip edildiği hissine kapıldığı anlatılıyor. Garip şekilli ağaçları da açıklanamıyor. Gizemli yerler arasında ürpertici hikâyeleri ile öne çıkıyor. Ormana girenlerin ciltlerinde döküntüler ortaya çıkması ve orman içinde elektronik cihazların arızalanması gibi doğaüstü aktiviteler gözlenmiş. Ormanda gizemli ışık küreleri gördüğünü iddia edenler de var! Bu sebeple yerel halkın uzak durduğu bir orman!

Kayıp Hikâyelerinin Merkezi: Bermuda Şeytan Üçgeni

Bermuda Şeytan Üçgeni, dünyadaki gizemli yerler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Atlantik Okyanusu’nda Miami ve Porto Rico arasında yer alan Bermuda, başlı başına gizem içeren bir bölge. Uçakların ve gemilerin bu bölgeye girdiğinde kaybolması, gidenlerin dönmemesi gibi sırrı çözülemeyen kayıp hikâyeleri var. Dünyanın en doğaüstü bölgesi olarak biliniyor. Şiddetli fırtınalar ve kasırgalarla karakterize olan bölgeye girenlerde anormal davranışlar veya “delilik” gözlendiği dillendiriliyor. Bölgenin mistik bir enerjisi bulunduğu belirtilirken, paranormal bir prizma içinde metafiziksel aktiviteler gözlendiği rapor ediliyor. Son 500 yıl içinde bu bölgede yaklaşık bin farklı garip olay yaşanmış. Son yüzyılda bölgeye giren 50’den fazla geminin battığı, 20’den fazla uçağın düştüğü belirtiliyor.

İntihar Mekânı Aokigahara Ormanı

Gizemli yerler içinde en çok dikkat çekenlerden biri de Aokigahara Ormanı. Japonya Fuji Dağı’ndaki orman, “İntihar Ormanı” ve “Ağaçlar Denizi” olarak da biliniyor. Ormanda çok sayıda buzlu mağara var. Japon mitolojisinde “şeytanlarla” ilişkilendirilen ormanda her yıl 100’den fazla intihar vakası yaşanıyor. Bazı yıllar ormanda intihar edenlerin sayısı 200’ü aşıyor. Ormanda ağaçlar arasında çok sayıda ceset bulunuyor. Filmlere de konu olan ormanda düzinelerce intihar vakası yaşanmış. Bu sebeple ormanın girişinde hayata tutunmayı özendirici mesajlar içeren tabelalar bulunuyor. İntihar vakaları, ormanın doğal güzelliğini gölgeliyor. Mistik hikâyelerin odağındaki Aokigahara Ormanı, gizemli yerler arasında ölü ruhlarla özdeşleşen ender ormanlardan bir olarak anılıyor. Peki, insanlar neden bu ormanda intihar ediyor? Gizem de burada başlıyor!

Asılı Taşların Gizemi: Stonehenge

İngiltere’de gizemli yerler oldukça fazla! Bunlardan biri olan Stonehenge, “asılı taşlar” olarak da biliniyor. Hakkında onlarca spekülasyon ve vahşi teori üretilmiş. Bu sıra dışı yapının nasıl inşa edildiği bilinmiyor. Çevresinde bulununca garip duygular uyandırdığı konuşuluyor. 5000 yıldan fazla bir süredir asılı olarak durdukları tahmin ediliyor. X ışınları ile incelemeler yapılmış, ölçülmüş ve araştırılmış; ancak yaşı ve inşası ile ilgili elde edilen bilgiler, gizemini çözmeye yetmemiş. Bu sebeple dünyanın en büyük gizemlerinden biri olmaya devam ediyor. İngiltere’deki gizemli yerler içinde bulunan ve en çok hayret edilen 5 kademeli bu taş anıt, astronomi, astroloji ve paganizmle ilişkilendiriliyor. Bazı inanışlarda dini ritüellerin mekânı olarak kullanılmış. Bu antik yapı, Londra’nın 130 kilometre batısında yer alıyor.

İnsan Emen Nehir: Khooni Nadi

Hindistan, gizemli yerler deyince ilk olarak akla gelen ülkelerden biri. Ülkenin en tehlikeli yeri de Khooni Nadi olarak biliniyor. Diğer adıyla ‘kanlı nehir’, paranormal aktivitelerin en çok yaşandığı nehir olarak tanımlanıyor. Yüzmek için kesinlikle tavsiye edilmeyen nehrin suyu oldukça ürkütücü. “İnsan emen nehir” olarak ün salan bu nehre girerek kaybolan onlarca insan olduğu belirtiliyor. İşin garip tarafı, kaybolan kişilerin cesetleri hiç bulunamamış. Bu gizem, “gizemli yerler içinde en çok merak edilen gizem barındıran nehir” olarak Khooni Nadi’yi öne çıkarıyor. Yanlışlıkla nehre düşen kimselerin bir daha cesetlerinin bulunamaması, nehri, intihar etmek isteyenler için “cazip” bir yer konumuna getirmiş! Yüzmek isteyip de nehre girenlerin kaybolduğuna dair de onlarca mistik hikâye anlatılıyor.

Gizemli Yerler

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00