Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Satış Ortaklığı İle İnternetten Para Kazanma

satis ortakligi 1

İnternet üzerinde geçirdiğimiz vakitleri para kazanmak için değerlendirmek ya da ek iş olarak kazanç sağlamak istiyoruz. Satış ortaklığı iyi bir fikir olabilir. İnternet üzerinden para kazanmak için birçok yol mevcut ancak hiçbir masraf etmeden internet üzerinden nasıl para kazanılır konusunda arayış içerisindeyseniz en güzel yöntemlerden biri satış ortaklığıdır. Hem de hiçbir ürününüz olmasa bile internet üzerinde ürün satışı yapabileceğiniz bir yöntemdir.

Satış Ortaklığı Nedir?

Satış ortaklığı, kendi ürünü olan ürün sahiplerinin bu söz konusu ürünlerinin satışına aracılık ederek kazançtan pay aldığınız bir sistemdir. Örnek vermek gerekirse sosyal medya uzmanlığı konusunda ya da İngilizce öğrenme konusunda bir video eğitim seti var. Siz bu video eğitim setinin satış ortağı oluyorsunuz. Bu ürünü tıpkı kendi ürününüz gibi satmaya başlıyorsunuz. Sosyal medya hesaplarınızda, çeşitli gruplarda ve forumlarda ya da açtığınız bir blog sitenizde ürünü tanıtıyorsunuz. Sizin ulaştığınız bu insanlardan ürünü satın alanlar olduğunda 100 liralık bir üründe örneğin 50 lirası sizin kazancınız diğer 50 lirası ise ürün sahibinin kazancı oluyor.

Satış Ortaklığı Nasıl Yapılır?

Satış ortaklığı yapabilmeniz için öncelikle satış ortaklığı hizmeti veren bir sisteme “ Affiliate ” yani “ Satış Ortağı ” olarak üye olmanız gerekiyor. Ardından sistemde satışta olan ürünlerden hangisini satmak istiyorsanız onu seçiyorsunuz.

Türkiye’de satış ortaklığı hizmeti veren belli başlı sistemler mevcut. Bunlardan biri Odaklı Pazar. Odaklı pazara girip Affiliate olarak sisteme kaydolduğunuzda açılan panelinizden ürünlere bakabilirsiniz. Aynı şekilde bir diğer sistem de Xticaret. Bu iki sistem dijital ürünler üzerine kurulu. Xticaret üzerinden de yine dijital ürünlere satış ortağı olabilirsiniz. Eğer fiziksel ürünlere satış ortağı olmak isterseniz, örneğin saat, ayakkabı gibi o halde clickmerkez’i tavsiye ederim. Clickmerkez üzerinde satış ortaklığına sunulmuş fiziksel ürünleri görebilirsiniz. Öncelikle bu sistemlerden birine Affiliate olarak üye olduktan sonra profil panelinizde bu ürünlerin yanında size % kaç komisyon oranı vereceği yazmaktadır. Örneğin %50 komisyon veren bir ürün seçtiniz, satmaya karar verdiniz, ürünü açarak size özel satış ortaklığı linkini alıyorsunuz. Ürünü sosyal medya hesaplarınızda, forumlarda veya blog sitenizde tanıttığınızda ürüne gitmeleri için bu linki vereceksiniz. İnsanlar bu linke tıklayarak ürüne ulaşacaklar. Bu linke tıklayarak ürüne ulaşıp satın aldıklarında ise bu link size özel bir link olduğundan dolayı o müşterinin satın alım işleminden siz kazanç sağlamış olacaksınız.

Ürünün görsellerini de bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bu sayede satış aşamasında insanlara ürünün görsellerini de göstererek tanıtabilirsiniz.

Ürünü tanıtabilmeniz için ürün hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Ürünün satış sayfasına yani ürünün kendi sitesine gidin ve inceleyin. Neler anlatılmış, neler vaat edilmiş ve nasıl bir ürün olduğu hakkında bilgi edinin.
Bu aşamadan itibaren görselleri aldınız, linkinizi aldınız ve ürün hakkında da bilgi edindiniz. Artık satış aşamasına geçebilirsiniz.

Ürünleri Nasıl Satabilirim?

Satış aşamasına geçtiğimize göre kendinize günlük belirli çalışma saatleri belirleyin. Örneğin günde 3 saat çalışacağım ve her gün şu saatler arası çalışacağım gibi. Bu size belli bir çalışma disiplini kazandıracaktır.
Örneğin İngilizce video eğitim seti satmaya karar verdiniz. Bu durumda instagram’dan satış için İngilizce öğrenme sayfası açabilirsiniz. Facebook’tan da aynı şekilde İngilizce öğrenme sayfası açabilirsiniz. Bu sayfalarda arada İngilizce kelimeler paylaşabilirsiniz. Bu İngilizce öğrenmek isteyen insanların sizi takip etmesini sağlayacaktır. Takipçileriniz oluştukça arada bu ürününüzün görselini paylaşarak İngilizce video eğitim setinin tanıtımını yapacaksınız. Böylece doğru hedef kitleye doğru ürünü sunabilmiş olacaksınız.

Forumlarda da paylaşın. İngilizce öğrenme forumlarında ya da genel diğer forumların İngilizce öğrenme, dil öğrenme, eğitim kategorilerinde bu eğitim setinizin tanıtımını yapabilirsiniz.

Blog sitesi oluşturun. Blogger üzerinden kolayca bir ücretsiz blog açabilirsiniz. Blogger üzerinde açacağınız blogta İngilizce nasıl öğrenilir, kısa sürede İngilizce öğrenme, İngilizce öğrenme teknikleri gibi konularda yazılar yazın. Bu yazılar sitenize insanların gelmesini sağlayacaktır. Sitenizi insanlar ziyaret ettikçe blog sitenizde tanıtacağınız bu video eğitim setinin linkine tıklayarak satmış olduğunuz bu ürünü inceleyecekler ve inceleyen kişilerden satın almak isteyenler olacaktır.

Satış ortaklığından para kazanma adına tüm bunlar sizin için yeterli olacaktır. Zamanla stratejilerinizi geliştireceksiniz.
Bu şekilde satış ortaklığı yaparak para kazanabilirsiniz. Ancak bu süreçte sabırlı olun. Hemen müşteri bulmanız ve hemen satış yapma ihtimaliniz çok düşük. Bir yerde dükkan açsanız bile kâra hemen geçemeyeceğinizi ve bir süre insanların sizi tanımaya başladıktan sonra insanların dükkanınızdan alışveriş yapmaya başlayacaklarını biliyorsunuzdur. Bu açıdan sabırlı olun ve tanıtımlar yapmaya devam edin.

[minima-button button_text=”Yüksek Kar Getiren İş Fikirleri” button_color=”warning” button_size=”md” button_url=”https://birfinansci.com/az-sermaye-ile-yuksek-kar-getiren-is-fikirleri” button_icon=”1″]

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00