Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Güvenli Online Alışveriş Kartları

online alisveris kartlari 1

Zahmetsiz olmasından dolayı tercih edilen internet üzerinden yapılan alışverişlerde farklı online alışveriş kartları kullanılabilmektedir.

Son yıllarda ortaya çıkan kredi kartlarıyla ilgili dolandırıcılık olaylarından dolayı birçok farklı yöntem üzerinden ödeme sistemleri geliştirilmektedir. Özellikle kullanıcının bilgilerinin güvenliği sağlanırken aynı zamanda pratik ve kolay kullanım imkânı verilmektedir.

Online Alışveriş Kartları

Ecopayz Nedir?

İnternet ortamında yapılan alışverişlerde çokça tercih edilen yöntemlerden bir tanesi Ecopayz olarak bilinen sanal cüzdan işleyişidir. İnternet üzerinden yapılan üyelik işlemi sonrasında online cüzdan hesabına para yatırarak kullanıma başlanabilmektedir. Gönderimler dakikalar içinde tamamlanırken aynı zamanda kullanımda ek ücret kesintisi gibi bir durum olmamaktadır.

Papara Nedir?

Avrupa merkezli olan bir başka ödeme yöntemi Papara ise pratik ve hızlı işlemler sunmaktadır. Arzu edilmesi durumunda papara.com adresi üzerinden üyelik açtırabilir, anında kullanıma başlayabilirsiniz. Üyelik için formda belirtilen bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde verilmesi yeteridir. Bu işlemin ardından yatırım yapılarak şifreli bir şekilde harcamalar oluşturabilirsiniz.

Astropay Nedir?

Ön ödemeli sanal kartlar arasında bulunan Astropay ise kişisel bir kart olma özelliğine sahip olmamasından dolayı talep görmektedir. Bayilik hizmeti sağlayan internet siteleri üzerinden sanal kartın alımı yapılmaktadır. Alım işlemlerinde istenilen bakiyeye sahip kart tercih edilebilmektedir. 10 Dolar, 20 Dolar, 50 Dolar, 100 Dolar gibi bakiyelere sahip Astropay kartlar arasında birden fazla alım da yapılabilmektedir. Alım işlemlerinde kura göre fiyatlandırma söz konusu olurken işlem ya da kart ücreti ödemesi söz konusu değildir. Bununla birlikte kart alımı veya kart kullanımı sırasında hiçbir şekilde kişisel verilere de ihtiyaç yoktur. Bundan dolayı kartın kim tarafından kullanıldığı da önem taşımamaktadır. Hediye amaçlı olarak dahi alım işlemi yapılabilmektedir.

Astropay Nasıl Kullanılır?

Belirli bir bakiyeye sahip olan Astropay alımı sonrasında çeşitli internet sitelerinde kullanımı mevcuttur. Her geçen gün artan anlaşmalı internet sitelerinde işlemler tek bir pin koduyla gerçekleşmektedir. Bunun haricinde bir bilgi olmamakla birlikte aynı zamanda işlemler saniyeler içinde tamamlanmaktadır. Banka bağlantısı olmamasından dolayı çok daha hızlı bir şekilde işlemlerin yapılma olanağı vardır. Bakiyenin tamamı tek bir işlem için kullanılabileceği gibi farklı günlerde yapılacak işlemlerde de kullanıma uygundur. Bakiyenin tamamen tüketilmesi halinde sanal kartın pin kodu geçersiz sayılmaktadır. Böylelikle sadece alımı yapılan kartın içindeki hazır tutarın harcaması mümkün olmaktadır. Bu sayede kullanıcının borçlanması engellenirken kartın kullanımı da belli bir süre için geçerli olmaktadır. Hiçbir şekilde pin kodunun öğrenilmesi ya da ifşa edilmesi ihtimal dahilinde değildir. Şifreli bir şekilde algoritma yapısına sahip olunması da Astropay Kart özellikleri arasındadır. Ayrıca talep edilmesi durumunda kart bakiyesinin tükenmemesi halinde Astropay bozdurma işlemi de yapılabilmektedir. Bu işlem neticesinde kart içindeki bakiyenin nakit olarak kullanıcıya ait hesaba gönderilmesi sağlanmaktadır. Bayilik hizmeti veren ve Astropay Kart satışı gerçekleştiren internet sitelerinde bozdurma işlemleri de olmaktadır.

Online alışveriş kartları kullanmak istemiyosanız kredi kartınızla bir sanal kart oluşturup daha güvenli ve keyifli bir alışveriş yapabilirsiniz. Önerilen Sanal Kart yazımızı inceleyin.

Online Alışveriş Kartları, Online Alışveriş Kartı, Online Alışverişlerinde Kullanılabilir Kartlar

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00