Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Ucuz Tatil Önerileri

ucuz tatil onerileri 1

Havalar ısındıkça bir yılın yorgunluğunu atmak isteyen hemen hemen herkes tatil planları yapmaya başlamıştır. İşte ucuz tatil önerileri.

Ülkemizde pek çok farklı tatil yeri mevcut olsa da ne yazık ki maddi olanaksızlıklar nedeni bu yerlere gitme imkanı bulamayan kişilerin sayısı da oldukça fazladır. Ancak bu kişilere yapılacak olan ucuz tatil önerileri sayesinde bütçelerini aşmadan bir tatil yapmaları da mümkün olabilmektedir. İşte her keseyi rahatlatacak ve masrafsız bir tatil yapmak için imkan sunacak bazı öneriler:

Ucuz Tatil Önerileri

En Ucuz Tatil Yapılacak Yerler

İlk aşamada yapacağınız şey makul fiyatlar ile tatil yapabileceğiniz yerleri tercih etmektir. Ucuza tatil yapmanın en kestirme yolu budur. Bu yüzden Bodrum. Çeşme gibi pahalı yerler yerine Ayvalık, Amasra gibi nispeten daha uygun fiyatlı yerleri tercih etmelisiniz. Bu yerler hem çok daha güzel ve sakin hem de maddi olarak çok daha avantajlıdır.

Ucuza Konaklama İmkanı

Tatil yaparken en büyük masraf konaklama hizmetlerine yapılmaktadır. Kalacak yer son derece önemli bir detay olmak ile beraber eğer bütçeniz sıkıntılı ise daha ucuz yerleri tercih etmelisiniz. Bu aşamada bizim tavsiyemiz otellerden ziyade pansiyonları ya da apartları tercih etmenizdir. Bu sayede son derece uygun fiyata konaklamak bir yana yeme, içme işlerini de kendi imkanlarınız dahilinde halledebilirsiniz.

Yol Masrafı

Tatile gideceğiniz yere bağlı olarak yol masrafınız da olacaktır. Bu harcamayı en aza indirmek için yapacağınız en akıllıca şey yaşadığınız yere yakın bir tatil beldesi seçmektir. Ayrıca özel aracınız yerine otobüs ya da tren gibi seçeneklerden faydalanmak da size avantaj sağlayacaktır.

Yeme İçme Harcamaları

Tatil yaparken kendi ihtiyaçlarınızı da karşılamak durumundasınız. Tabii ki en temel ihtiyacımız beslenme olduğu için buna yönelik de bir bütçe ayırmanız gerekmektedir. Bilmelisiniz ki hemen hemen her tatil beldesinde merkezde yer alan ve de yüksek fiyata satış yapan dikkat çekici mekanlar bulunmakta, bunun yanında bir de çok da dikkat çekici olmayan, küçük dükkanlarda hizmet veren ama yemek konusunda başarılı olan yerler mevcut olmaktadır. Size düşen ise ufak bir tur yaparak bu tarz yerleri keşfetmektir. Bunun yanı sıra eğer günlük kiralık ev ya da apart gibi bir yerde kalıyorsanız kendi yemeğinizi kendiniz yapmanız da size çok büyük tasarruf sağlayacaktır.

Tatil Alıverişi

Hemen hemen herkes tatile ya da gezmeye gittiği yerlerde alışveriş yapmaktadır. Gittiğiniz yöreye ait ürünler ya da hediyelik eşyalar olmazsa olmazdır. Bu yüzden bahsi geçen harcama için de ufak da olsa bir bütçe ayırmalısınız. Bu süreçte yine dikkat etmeniz gereken göz alıcı dükkanlar yerine daha sade ve kuytuda olan yerleri tercih etmektir. Emin olan aynı ürünleri çok daha uygun bir fiyata bulmanız son derece kolay olacaktır.

Aynı anda farklı yerlerde olabilmek ister miydiniz? Evet mi? O halde Dalyan.

Ya da bir Karadeniz turu planınız mı var;

[minima-button button_text=”Trabzon’da Görülmesi Gereken Yerler” button_color=”success” button_size=”md” button_url=”https://birfinansci.com/kucuk-istanbul-trabzonda-gorulmesi-gereken-yerler” button_icon=”1″]

Yurtdışı tatil önerimiz için de;

[minima-button button_text=”Brezilya’da Gezilecek Yerler” button_color=”danger” button_size=”md” button_url=”https://birfinansci.com/brezilyada-gezilecek-yerler” button_icon=”1″]

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00