Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Paykasa Kart Nedir? Satın Alma ve Bozum

paykasa 1

İnternetten Alışverişte Güvenilir Tercih: Paykasa

Son yıllarda ortaya çıkan çeşitli dolandırıcılık olaylarından dolayı internet üzerinden yapılan alışveriş oranında büyük bir düşüş yaşansa da Paykasa Kart önemli oranda bir çözüm sunmaktadır. Ön ödemeli bir yapıya sahip olan sanal kart ile arzu edilen tüm ürünler alınabilir, anlaşmalı sitelerde saniyeler içinde kullanılabilmektedir. Peki, Paykasa Kart alımı nasıl yapılmaktadır?

Kart Başvurusu

Bayilik hizmeti sunan internet siteleri üzerinden alımı söz konusu olan Sanal Kart birçok özelliği itibariyle ön plana çıkmaktadır. İçerisinde Euro para birimine ait çeşitli tutarlar bulunan kartlardan arzu edilen alınabilmektedir. Alım işleminde hiçbir şekilde kullanıcıya ait kişisel bilgi sorulmamaktadır. Kişisel kart olma özelliğine sahip olmamasından dolayı tercih edilen Sanal Kart alımları taksitli bir şekilde de yapılabilmektedir. Euro kuruna göre fiyatlar belirlenmekle birlikte kart ücreti, işlem ücreti gibi ek masraflar olmaksızın alımı tamamlanmaktadır. Kart alımıyla birlikte verilen 16 haneden oluşan pin koduyla kullanıma başlanmaktadır. Gerek Paykasa Kart özelinde gerekse kullanıcıya ait hiçbir bilgiye sahip olmadan kullanımı sağlanmaktadır. Anlaşmalı internet sitelerinden çeşitli ürünler alınabilirken Paykasa Kart içindeki bakiyenin tamamı tüketilebilmektedir. Kullanım sırasında sadece alışveriş tutarlarına ödeme gerçekleştirilmektedir. Bunun haricinde kesintili durumlar yaşanmamaktadır. Ayrıca internet sitelerinden yapılan alışverişler sonrasında belirtilen yere 16 haneden oluşan pin kodunun girilmesiyle işlem saniyeler içinde tamamlanmaktadır.

Kart Özellikleri

Herkes tarafından kullanılabilir olan Paykasa Kart güvenilir olmasının yanı sıra aynı zamanda pratiklik de kazandırmaktadır. Hiçbir bankayla iletişime geçmeden saniyeler içinde yapılan işlemlerle kullanılmaktadır. Kart kullanımı sırasında pin kodunun ele geçirilmesi söz konusu olmadığı gibi aynı zamanda kartta kullanıcıya ait hiçbir veride yer almamaktadır. Bundan dolayı kredi kartlarında olduğu gibi çok büyük zararların açılabilmesine sebep olmamaktadır. Ayrıca kart kullanımında bakiyenin tamamen tüketilmesi halinde pin kodu iptali gerçekleşmektedir. Böylelikle Paykasa Kart kullanımdan otomatik olarak çıkmaktadır. Aynı kart veya pin koduyla bir başka işlem yapılmasına imkân yoktur. Belirli bir süre geçerliliğe sahip olması da güvenlik yapısının oluşmasında etkili olurken arzu edilmesi halinde bayiliklerden yeni bir sanal kart alınabilir.

Bozdurma İşlemi Nedir?

Her geçen gün kullanımı artan Paykasa Kart ile bozdurma işlemleri de yapılabilmektedir. Bayilik olarak hizmetler sunan internet sitelerinden talep edilen bozdurma işlemlerinde kartın içindeki bakiyenin hesaplanması yapılmaktadır. Ardından kur eksenli çevrilme işlemi yapılırken kullanıcıya ait hesaba nakit olarak tutarın gönderilmesi tamamlanmaktadır. Paykasa Kart içindeki bakiyenin harcanmasına gerek olmadan ihtiyaç halinde nakit olarak kullanılması da bozdurma işlemiyle mümkün olmaktadır.

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00