Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Misafir Odası Mobilyası Tercihi

Misafir Odası Mobilyası

Bir Finansçı birazda ev dekoru ve dekorasyon üzerinde durulması gerektiğini anladı. Misafir odası mobilyası seçimlerinize ek fikirlerimiz…

Oturma odası ya da yatak odasında kullanılan ve çoğu zaman kendi zevkimiz ve hayal gücümüz ile birleştirerek tercihi yapılan mobilyalardan farklı olarak misafir odalarında her türlü misafire hitap edecek şekilde seçimler yapılmalıdır.

Misafir odası mobilyası,belki de karar verilmesi en zor olan konudur. Fakat üstesinden gelindiğinde en şık, en zarif ve aynı zamanda en sağlam mobilyalar her türlü misafiri tatmin edecek şekilde misafir odasına yerleştirmiş olacak.

Misafir Odası Mobilyası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Sunum

Misafir odasında kullanılması gereken mobilyalar öncelikle sunum konusunda zengin olmak zorundadır. Kendi çevrenize göre ve çevrenizin değişebileceğini düşünerek aynı zamanda genel göz zevkine hitap edecek renkler ve modeller tercih edilmelidir. Klasik koltuk takımları bu konudaki en büyük örneklerdendir. Klasik oturma odası takımı çoğunlukla her kesim tarafından estetik olarak algılanır ve göze batmayan ince işlemeleri ile de zengin bir sunuma sahip olan bir takım grubudur.

2. Konfor

Misafirlerinizi ağırladığınız misafir odasındaki mobilyaları seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da konfordur. Konforlu oturma grupları ve hem güncel çizgilere sahip hem de misafirin rahatlığını koruyacak şekilde tasarlamış oturma takımı şeklinde açıklar.

En rahat oturma grupları ise öncelikle dolgun şekilde donatılmış alt sünger vardır. Hatta sırt süngeri, kol dayamaları ve ayak uzatma opsiyonları vardır. Bunlar ile tatmin noktasını zirveye çıkartan oturma gruplarıdır. Ve özellikle uzak yoldan gelen misafirlerin ilk buluşma noktası olması gerekir. Çünkü misafir odası koltuk takımı, bu şekilde misafirin bütün yorgunluğunu söküp alacaktır.

3. Ferahlık

Misafirler söz konusu olduğunda uzun süren bir yolculuk, dış mekânın stresi vardır. Çünkü karmaşası yüzünden beyin yorgunluğu da düşünülmesi gereken bir detaydır. Bu yüzden misafir odası mobilyası tercihlerinizi ferahlıktan yana kullanmak hayati değer taşımaktadır. Detaylarla boğulmamış, renk curcunası ile göz yormayan, havadardır. Ayrıca doğal kokularla zenginleştirilmiş bir misafir odası vardır. Çünkü misafirlerinizin rahatlığına ve memnuniyetine bambaşka bir boyut kazandıracaktır.

Bu yüzden en ferah misafir odası dekorasyonu da ancak bir veya iki renk ile bezenmiş koltuk takımları ile yeterince detaydan uzak ve konulu tablolar ile süslenmiş duvarları ile ve tamamen pratik opsiyonları ile bir bütün olmalı ve mavinin açık tonları, sarının hardala yakın tonları ya da beyazın krem rengine kaçan tonları ile birleştiğinde inanılmaz bir manzara oluşturmalıdır.

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00