Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Malta’da Gezilmesi Önerilen Yerlerden En Önemlileri

maltada gezilecek yerler 1

Malta’da Gezilmesi Önerilen Yerler yazımızı okumadan önce Malta hakkında genel bir tanıtım, gezi yazımız için şu an okuduğunuz yazının en altındaki “Dünyanın En Küçük 10 Ülkesinden Biri Malta” butonuna tıklatın.

Malta’da Gezilmesi Önerilen Yerler

Valletta: Ülkenin başkenti. St.John şövalyelerince kurulmuş, Malta’da gezilmesi önerilen yerlerden tarihi bir yer. İsmini, Jean De Valetta’dan almıştır. Adanın her yerinde elbette alış veriş imkânı var ama burasını da es geçmeyin. Müzelerin ve şehir aktivitelerin çoğunu bulabileceğiniz , St.John katedrali, şövalyelerin,( büyük üstatların)sarayıyla taçlandırılan Valetta girişinde, o şirin otobüslerin merkezi bulunmakta ve onlarla her yere ulaşmak gayet kolay.

Game of Thrones Çekimlerinin Yapıldığı Yer

Üç şehir (Three cities) manzarasına bakan Upper, Lower Baraka Gardens, Game of Thrones hayranlarının da son zamanlarda gözde mekânı zira dizi çekimlerinin bir bölümü burada yapılmış.

Malta St. Julians Görülmesi Gereken Yerler

Malta’da Gezilmesi Önerilen Yerler

St. Julians, Paceville, Sliema… Buraları Görmeden Geçmeyin

Malta’da gezilmesi önerilen yerler ve gece hayatı deyince akla gelen yerlerdir. Ayrıca hiçbir yerde bulamayacağınız bir tavsiyede bulunayım. Tek başına gezen bir seyyahsanız ve bütçeniz kısıtlıysa, Tropicana adlı bir otel burada çok uygun fiyata hizmet vermektedir. Sadece uyuyabileceğiniz, aynı zamanda sıcak suyla duş alabileceğiniz, mütevazı ve eğlence mekânlarına, plaja yakın bir yer arıyorsanız, tam size göre. Odalar küçük ve gösterişsiz ama ihtiyacınızı görecektir. Nispeten daha konforlu Romina Otel’in çaprazında kalmaktadır. Kime sorsanız gösterir.

St.Julian, Paceville’de çeşit çeşit bar, eğlence mekanı, her bütçeye uygun yeme içme alanları bulacaksınız. Büyük otellerin de olduğu St Julian,Paceville’de, 5 yıldızlı, Intercontinental otel ve hemen karşısında Hard Rock cafe bulunmaktadır. Ayrıca biraz aşağıda güzel plajlarında yüzmek de mümkün. Malta seyahatiniz boyunca, eğlence, deniz, alış veriş ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayabileceğiniz bu yerden hiçbir yere gitmeseniz de emin olun pişman olmazsınız. Yani benim için durum böyleydi.

Dil-Kültür

Dil okulları: Malta’nın resmi dili, Arapça ve İtalyanca karışımı bir dil olan Maltacadır. İngiliz sömürgesinde uzun yıllar kalan Malta’da en çok konuşulan ikinci dil: İngilizcedir. Ayrıca burada, yurtdışından İngilizce öğrenmeye gelen çeşitli kültürlerdeki insanlar için hizmet veren İngilizce dil okulları vardır ve İngiltere, Amerika’ya nispeten fiyatları oldukça uygundur. Bu sebeple, dil öğrenme konusunda Malta çok popülerdir. İngilizcesini geliştirmek isteyenlerin aklında bulunsun.

Sicilya’ya günlük turlar. Malta Sicilya’ya yakın olması sebebiyle, buraya deniz yolculuğuyla, günübirlik seyahat edebilirsiniz.

Tunus’a geçiş. Tunus’a, Sicilya’ya oranla biraz daha uzak kalan Malta’dan Tunus’a günübirlik gitmek de mümkündür.

Malta Gozo ve Comino Adaları

Gozo ve Comino Adaları

Malta’nın adalardan oluştuğunu ve Malta’nın en büyüğü olduğunu söylemiştik. Bununla beraber, Gozo Malta’nın ikinci büyük adasıyken, Comino, sadece birkaç ailenin yaşadığı mini minnacık, küçük bir adadır.
Bu adalara gitmek çok kolay. Limanlardan: Marfa ve Cirkewwa limanından Comino’ya, Mgarr Limanından Gozo’ya feribotla gidebilirsiniz. (yolculuk 30 dakika)
Comino adasına giderseniz, Blue Lagoon’u mutlaka görün.

Luzzu Bir Malta Klasiği Kayıklar

Luzzu, deniz kıyılarında, renkleriyle adeta görsel şölen veren kayıkların adıdır. Hemen hemen her yerde görebileceğiniz bu balıkçı kayıklarının resmini çekmeden dönmeyin.

Malta’da gezilmesi gereken yerlerin dışında Malta hakkında tüm detayları öğrenmek için aşağıdaki yazımıza tıklayın.

[minima-button button_text=”Dünyanın En Küçük 10 Ülkesinden Biri Malta” button_color=”warning” button_size=”md” button_url=”https://birfinansci.com/dunyanin-en-kucuk-10-ulkesinden-biri-malta” button_icon=”1″]

Seyahat Yazarı: Arzu Gökyolcu

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00