Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Bitcoin Fiyatları Artış Sürer Mi?

Bitcoin Fiyatları: Bitcoin Fiyatlarındaki Artış Sürer Mi? Kripto para birimlerine yatırım yapan biri olarak ben Bitcoin fiyatlarının artıp 25 bin dolar seviyesini göreceğini düşünüyorum.

Bitcoin ile ilgili birçok grafik de görüşümü destekler nitelikte ve evet bu durum bir çok defa gerçekleşti ve artık bir döngü halini aldı. Fakat benim düşünceme göre senaryo bu sefer biraz değişecek. Çin ve Kore’nin Bitcoin’i yasaklayacakları yönünde birtakım haberler var. Bana soracak olursanız bu durum Bitcoin’e pek engel olmayacak

Bitcoin Fiyatları

Peki Bitcoin’in yükselişini ne engelleyebilir? Dotcom döneminde gerçekleşen birtakım olaylar vardı yine. İnternet üzerinden iş yapan her firmaya yatırımcılar parlayan gözlerle bakıyor her daim ve firmanın ne ürettiğini ne sattığını veya belirli bir iş modeli ile çalışıp çalışmadığını bilmiyor. Aynı durum yine mevcut ve bir sürü insan Bitcoin almayı sürdürüyor bunun da ana sebebi sosyal medya tarafından özellikle Bitcoin’in abartılması.

Bitcoin Fiyatlarındaki Artış Sürer Mi?

Kimse gerçekten böyle bir para biriminin olup olmadığını veya Bitcoin’in hangi sorunu çözdüğünü sorgulamıyor. Birçok kişi kendi hırslarından dolayı Bitcoin satın alıyor. Dotcom balonuna ne olduğunu hatırlıyor musunuz peki? Ancak problem çözme mekanizmasına sahip olan bazı firmalar bu durumdan kurtulabildi. İşte yine bu firmalar Dotcom balonunun meyvelerini toplayabildi.

Bitcoin Fiyatları

Şimdi Bitcoin’e gelelim. Bitcoin ile ilgili aşağıdaki dört soruyu sormak durumundayız.

  1. Bitcoin bir problemi çözüyor mu?
  2. Bitcoin’in arkasında yatan iş modeli nedir?
  3. Bitcoin’in arkasında kim var?
  4. Son olarak Bitcoin eğer bir para çeşidi ise bununla ne alabiliriz?

Tüm bu soruların cevabı olumsuzdur benim gözümde. Çünkü Bitcoin fiyatları bir grup insanın hırsı nedeniyle artmaktadır. Eğer sizin yerinizde olsaydım, piyasayı yakından takip eder ve piyasa stabil bir hal aldığında yüksek bir kar elde etmek için üretken olan bir kripto para birimi türüne yatırım yapardım.

Bitcoin eğer ayakta kalmaya devam eder ve fiyatı yükselirse bunun iki sebebi vardır ancak.

  • Birçok kişi kripto para birimi piyasasını sadece Bitcoin’den ibaret görüyor tam tersi; değil.
  • Diğeri ise bazı kişiler manipülasyon yaparak bundan kar elde etmeye çalışacaklar.

Bitcoin Fiyatları

Önerilen Yazılar

1 Yorum

Tuğba Ağustos 28, 2023 - 2:46 pm

Bitcoin’in fiyatının artışını sürdürebilmesi için hangi faktörlere ihtiyaç vardır? Bu faktörlerin karşılandığını düşünüyor musunuz?

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00