Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Bankalar Neden Faizsiz Kredi Vermez?

Bankalar Neden Faizsiz Kredi Vermez? Ev sahipleri kira almadan neden ev kiralıyorsa veya lokantalar ücret almadan yemek vermiyorsa aynı nedenden dolayı da bir banka da faizsiz kredi vermemektedir.

Bir banka kredilerden kâr elde etmeden önce bile bankalar için karşılanması gereken birtakım maliyetler vardır. Kârınızı sıfıra indirerek ticari hayata devam edebilirsiniz fakat en azından maliyetinizi karşılamanız gerekmektedir.

Bankalar Neden Faizsiz Kredi Vermez?

Bazı üretim kuruluşları size faizsiz krediler diye adlandırdıkları krediler sunabilir fakat bunlar sadece faizlerinde büyük indirimler yapılmış ürünlerdir.

Faiz kavramı kredilerde bu durumu kabullenseniz de kabullenmeseniz de her zaman mevcuttur ve mevcut olacaktır.

Faizler asla uyumaz, hastalanmaz veya ölmez. Hiçbir şekilde hastaneye gitmez ve pazarları ile tatil günlerinde daima çalışırlar. Faizler asla tatile gitmezler, asla mola vermezler, asla işi asmazlar, asla yarım gün çalışmazlar. Hiçbir şekilde vergi ödemezler, kıyafet almazlar, evleri de yoktur dolayısıyla tamire, eşya yenilemeye ve bu tarz şeylere ihtiyaçları yoktur. Anneleri, babaları, çocukları, karısı veya başka akrabaları yoktur faizlerin.

Bankalar Neden Faizsiz Kredi Vermez

Paranın Maliyeti

Yaşam maliyetleri yoktur ne bir düğünleri, ne doğum günleri, ne ölümleri ne de doğumları vardır. Bir dağ kadar sert ve sessiz olurlar. Bir kere borçlandığınızda faiz sizin yakanıza yapışır gece gündüz her dakika yanınızdan asla ayrılmaz. Ondan uzak duramazsınız ve ondan asla kaçamazsınız. Ne onu azledebilirsiniz ne de o sizin yalvarışlarınızı dinler. Eğer onun yoluna bir şekilde çıkar ya da isteklerini yerine getirmezseniz sizi ezip geçecektir faizler.

Borç-Kredi ve Karşılığında Faiz ya da Kar Payı

Kısacası aslında bankalar borç verme işini mükemmel bir şekilde yürütür. İyi faiz oranları ile birçok kişiye borç vererek bundan kâr elde ederler. Diğer işlem ücretleri ile faiz bankaların yegane kâr etme yollarından biridir. Eğer faiz almadan kredi vermeye devam etselerdi büyük ihtimalle çoğu banka iflas etmeye çok yakın bir duruda olurdu. İslami bankaların neden faiz almadığını bana sorduğunuzu duyar gibiyim. Onlar da faiz adı altında değil belki ama kredi sağlarken belli ücretler almaktadır müşterilerinden. Dolayısıyla faiz ya da başka bir ad altında bir banka için verdiği hizmetlerden veya kredilerden ücret almadan ticari hayata devam etmek pek de mümkün değildir.

Bankalar Neden Faizsiz Kredi Vermez

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00