Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar

Faizsiz Nakit Avans

Faizsiz Nakit Avans; Ülkemizde faaliyet gösteren pek çok banka bulunmaktadır ve haliyle bu bankalar birbirleri ile rekabet halindedir.

Rekabet halinde olan bu bankalar çeşitli kampanyalar ve hizmetler ile birbirinden ayrışmakta ve müşteriler tarafından daha çok tercih edilebilir olmanın izini sürmektedir. Daha çok müşteri kazanmak için bankaların sunduğu hizmetlerden bir tanesi; faizsiz nakit avans hizmetidir. Nakit avans, genel olarak acil ihtiyaç durumunda kolay ulaşılabilir olduğu için oldukça yaygındır.

Bankalar, normal şartlarda müşterilerin nakit ihtiyacını karşılamak üzere verdikleri kredilere, belirli bir faiz oranı yansıtıp geri almaktadır. Nakit avans sistemi de bir çeşit kredidir ve kişiler nakit avans seçeneğinden yararlanarak hızı veya kolay bir şekilde belli bir miktar krediyi bankadan almaktadır. Bu kredi seçeneğinin kolaylıkla kullanılabilmesi, nakit avansın kredi kartı aracılığı ile gerçekleşiyor olması veya tüm işlemin ATM’den yapılıyor olması sayesindedir. Fakat bazı bankalar, daha çok müşterinin odağı olmak için faizsiz nakit avans vermektedir. İşte 2019 yılında faizsiz olarak nakit avans veren bankalardan bir tanesi; Akbank olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bankalar, birçok kampanyaları gibi faizsiz avans kampanyalarını da dönemsel olarak gerçekleştirmektedir. Bu dönemde, kullanımda olan faizsiz avans seçeneği Akbank’ta bulunmaktadır. Dolayısı ile Akbank, rakiplerine karşı şu an, nakit avans konusunda daha avantajlı durumdadır. Diğer bankalar, nakit avans hizmetini yaklaşık olarak yüzde 2 faiz ile kullanıma sunmaktadır.

Harcama Sözüne Karşılık Taksitli ve Faizsiz Nakit Avans Akbank’tan

Akbank, müşterilerinin vereceği kredi kartı harcama sözüne karşılık olarak taksitli nakit avans hizmeti sunmaktadır. Bankanın bu kampanyasına göre, Axess kredi kartı sahipleri, 12 ay boyunca harcama yapma sözü verdikleri takdirde taksitli nakit avanstan yararlanabilmektedir. Banka müşterilerinin bu kampanyadan yararlanabilmesi için sahip oldukları kredi kartlarının ödemesinde gecikme, bloke ya da yasal takip olmaması gerekmektedir.

Bankanın bu kampanyasından yararlanmak isteyen müşteriler iki şekilde başvuru işlemi yapabilmektedir. Bu başvurulardan bir tanesi, bankanın 444 25 5 numaralı çağrı merkezinin aranmasıdır. Bir diğer başvuru yöntemi de, Akbank’ın internet bankacılığının kullanılması ile olabilmektedir. Başvuru sonucunda, talep edilen miktardaki nakit avans kişilerin mevduat hesaplarına anında aktarılmaktadır.

Taksitli ve faizsiz nakit avans, belli bir limit dâhilinde banka müşterilerinin hizmetine sunulmaktadır. Bu limit 200 TL ile 15.000 TL arasında gerçekleştirilmektedir. Bu avanslar maksimum 12 ay vadeye bölünmektedir.

Nakit Avans Nasıl Geri Ödenir?

Banka müşterileri, almış oldukları nakit avans ödemesini bankaya maksimum 12 taksit ile geri ödemektedir. Ve taksitlendirilen tutar, bölünerek eşit olarak yansıtılır. Bankanın bu kampanyasından yararlanılabilinmesi ise, banka müşterilerindir. Burada Axess, Wings ve Free asıl kart kullanıcıları olması gerekmektedir. Bu kampanyaya başvuru yapılması ve onay alınması durumundadır.  Söz konusu olan kredi kartların hesap kesim tarihleri üzerinde bir değişiklik yapılamamaktadır. Bu nedenle, banka müşterilerinin bu konuya dikkat etmesi, hesap kesim tarihlerinde bir değişiklik yapacaklardır. Bunun ise bu kampanyaya başvuru öncesinde yapmaları gerekmektedir.

Banka müşterilerinin harcama sözünü yerine getirmemesi durumunda, her ay için banka müşterisine kampanya ücreti yansıtılmaktadır. Ve bu kampanya ücreti, nakit olarak çekilen avansın limitine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Taksitli Faizsiz Nakit Avans

Taksitli ve faizsiz nakit avans kampanyası, banka müşterilerinin harcama sözünün verdi. Bunun ardından 3 gün içerisinde iptal edilebilmektedir. Bu iptal, bu süre içerisinde müşterinin nakit avans seçeneğinden yararlanmamış olması ile mümkün olmaktadır. Ve bu iptal işlemi, bankanın çağrı merkezinin aranıp müşteri temsilcisine talebin iletilmesi ile yapılabilmektedir.

Önerilen Yazılar

3 Yorumlar

Ayşegül Ağustos 24, 2023 - 6:16 am

Faizsiz nakit avans hizmeti sunan bankaların sayısı hakkında daha fazla bilgi vermek mümkün müdür? Ayrıca, bu hizmetten faydalanmanın bazı sakıncaları veya dezavantajları var mıdır? Teşekkür ederim!

Cevap Yazın
Veysel Ekim 16, 2019 - 10:50 am

Avans nakit lazım acıl borcum var

Cevap Yazın
Veysel Ekim 16, 2019 - 10:49 am

Avans lazım

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00