Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Bitcoin Nasıl Başarısız Olur?

Bitcoin Nasıl Başarısız Olur? Bundan birkaç yıl sonra bazı insanlar geçmişe dönüp baktıklarında ne kadar çok insanın aslında ne kadar büyük bir aldatmacaya uğradığını anlamaya başlayacak.

Bitcoin Nasıl Başarısız Olur?

Birçok insanın parasını zamanında çekmeyi bilen finans kurnazı birtakım insanlar yüzünden büyük paralar kaybedeceğini düşünüyorum. Herkes bir anda parasını geri almaya çalışınca artık her şey için ne yazık ki çok geç olacak ve birçok kişi büyük kayıplara uğrayacak. Bu gibi bir durumun yaşamamanız için Bitcoin’den uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Bitcoin’in birçok hayati yanlışı olduğunu söyleyebiliriz ve Bitcoin‘in sanılanın aksine spekülasyon yolu ve piramit sistemi olarak kullanılmasından başka kullanışlı bir yanı yoktur diyebiliriz.

  • Bitcoin madenciliği bir yılda bir buzdolabının bir yılda harcadığı elektrikten daha fazla elektrik kullanır.
  • Bitcoin’in arkasında şu an hiçbir hükümet desteği bulunmamaktadır ve sistemin doğuracağı herhangi bir probleme karşı da korunaksızdır. Bu da Bitcoin alan kişiler için aslında büyük bir risk kaynağıdır.
  • Toplamda sadece 21 Milyon Bitcoin olabilir ancak. Bu da demek oluyor bir Bitcoin kayıp olduğunda geri kazanmanın bir yolu yoktur. Şu an Bitcoin’lerin ¾’ü çıkarılmış durumda ve tüm Bitcoin stokunun 2040 yılında tükenmesi beklenmektedir. Ayrıca Bitcoin arzını artırmanın pek de bir yolu yoktur.
  • Bitcoin’in diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi satıp da gerçek para almak dışında hiçbir doğal değeri de yoktur.

Bitcoin bir defa daha düşmeye başladığında herkes parasını kurtarmaya çabalayacaktır ama bunun çok geç olabilir.

Bitcoin Nasıl Başarısız Olur?

Yukarıda saydığımız risklerin dışında Bitcoin’in çökmesi için üç adet olası neden daha bulunmaktadır. Bu üç nedeni aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

  • Belirli büyüklükteki Bitcoin takas platformlarının kapanmaya başlaması.
  • Amerika Birleşik Devletleri, Japonya ve İngiltere gibi büyük devletlerin Bitcoin karşıtı yasalar yürürlüğe koyması.
  • Bitcoin’in işlemesinde büyük sorunlar çıkması.

Bunlar Bitcoin‘i başarısızlığa uğratabilecek en önemli sebeplerdir fakat her şey insanların Bitcoin’e inanmaya devam etmesine bağlıdır. Bunların dışındaki senaryolar için Bitcoin’in başarısızlığa uğrama ihtimali bir hayli zayıftır. Yine de Bitcoin konusunda dikkatli olmanızı tavsiye eder ve daha az riskli yatırımlara girmenizi öneririz.

Bitcoin Nasıl Başarısız Olur?

Önerilen Yazılar

1 Yorum

Mehmet Ağustos 28, 2023 - 2:23 pm

Bitcoin’e olan güvenin artmasıyla birlikte, nasıl başarısız olabileceğini düşünmek önemlidir. İşte benim farklı bir perspektifim: Bitcoin’in değeri, arz ve talebe dayalı olduğundan, insanların biriktirme amacıyla kullanmasının ardından bir balon oluşabilir mi? Yani, insanlar sadece değer artışı için Bitcoin’e yatırım yaparsa, uzun vadede bu balon patlayarak Bitcoin’in daha da değer kaybetmesine neden olabilir. Sizce bu olasılık ne kadar gerçekçi?

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00