Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

AXA Özel Sağlık Sigortası Başvurusu 2023

AXA özel sağlık sigortası

AXA özel sağlık sigortası başvurusu 2023 yılında da insanların en çok merak ettiği durumlardan birisi oldu. Böylece sizlere özel sağlık sigortasından bahsedeceğiz.

AXA, sunduğu olanaklarla öne çıkan bir yer. Genelde bu firma, pek çok kampanyası ile müşterilerine en iyi fırsatları sunmaya gayret ediyor. Kuruluşun sunduğu olanaklardan birisi de özel sigorta. Özel sigortaya sahip olmak isteyenler için geliştirilen bu paket sayesinde daha iyi standartlarda sağlık hizmeti almak isteyenler, bu sigortadan yararlanabiliyor.

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

AXA’nın sunmuş olduğu bu sigorta, anlaşmalı hastanelerde geçerli olmak üzere sağlık hizmetlerinin ücretsiz veya daha uygun fiyata alınmasını sağlayan bir olay. Bu olanak ile beraber AXA ile anlaşmalı olan hastanelerde en iyi olanaklardan yararlanılıyor veya kaliteli bir sağlık hizmeti alınıyor. Sigorta firması, müşterilerine bunun için en uygun fiyatları sunmaya gayret ediyor.

AXA Özel Sağlık Sigortası Başvurusu Nasıl Yapılır?

AXA’nın özel sigorta fırsatlarına dahil olmak adına yapılması gereken şey öncelikli olarak bu bağlantıya tıklamak. Bu bağlantıda bulunan “Acente Ara” butonuna basılmalı. Ardından en uygun bölge seçilip başvuru adımları tamamlanmalı. Firma, sizinle iletişime geçerek sigorta hakkında detaylı bilgi veriyor. Sigorta fiyatları, kişinin sağlık durumuna göre değişiyor.

AXA Sağlık Sigortası Şartları

AXA özel sağlık sigortası kapsamına girmek için birçok şart bulunuyor. Her sigorta paketinin koşulları farklı olduğu için en doğru bilgiyi almak için az önce paylaşmış olduğumuz bağlantının şartlar bölümünde bulunan kriterleri incelemek gerekiyor. Her paketin şartları belgeler halinde detaylı bir şekilde açıklamış durumda.

AXA özel sağlık sigortası

Özel Sağlık Sigortası Özellikleri

Kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanma isteyen bir müşteri AXA ile beraber birçok sağlık sigortası paketine kavuşuyor. Bunlar arasında şunlar vardır:

  • Sağlığım Kristal
  • Eko Sağlığım Kristal
  • Süper Sağlığım Kristal
  • Eko Sağlığım Altın
  • Sağlığım Altın
  • Eko Sağlığım Platin
  • Sağlığım Platin Ekstra
  • Süper Sağlığım Altın
  • Süper Sağlığım Platin

En düşük paket olan Sağlığım Kristal uygun fiyatlı bir sağlık sigortası. Özel sağlık sigortası paketleri arasından bu paketi seçen bir müşteri, yatarak tedavide sınırsız hakka sahip oluyor. Katılım payı alınmıyor. Ayrıca yurt dışında yatarak tedavi limiti ise 30.000 dolar olarak belirlemiş durumda. Katılım payına baktığımızdaysa %20 görür.

En değerli paket Süper Sağlığım Platin paketi. Bu paketten yararlanan bir vatandaş yatarak tedavide bir limit ile karşılaşıyor. Aynı zamanda doktor muayenesi ve ilaç tedavisinde de bir sınır bulunmuyor. Gebelik takip giderleri ise 5.000 TL’ye kadar karşılanıyor. Yurtdışında yatarak tedavi olanağından faydalanan bir birey 250.000 dolara kadar bu hizmetten yarar sağlar. Katılım payı ise %20 olarak yer alıyor. Yurt dışında ayakta tedavi limiti 4.000 dolar olurken katılım payı %20 olarak açıklar.

Özel Sağlık Sigortası Kaç TL? Axa Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Fiyatlar kişiden kişiye değişiyor. 2023 yılı ile beraber sigorta paketi fiyatlarının biraz daha yükseldiğinden bahsetmek gerekiyor. AXA, fiyatlar hakkında kesin bir bilgi vermiyor ama fiyatlar, kişinin sağlık durumuna göre değişiyor. Sağlıklı veya genç bir birey daha az sigorta ödemesi yapıyor.

Özel Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

Özel sağlık sigortası genel olarak 0 ile 60 yaş aralığında yer alan vatandaşlar için sağlanıyor. Tabii bu aralık firmadan firmaya değişiyor. AXA özel sağlık sigortası kapsamına girmek isteyenlerin SGK’lı olması gerekmiyor.

Hiçbir Sağlık Güvencesi Olmayanlar Nereye Başvurur?

Sağlık sigortası olmayan bir birey ya SGK’ya başvurmalı ya da özel sigorta yaptırmalı. Özel sigorta yapan firmalardan birisi AXA.

Önerilen Yazılar

2 Yorumlar

Tuğsem Ağustos 26, 2023 - 11:23 pm

AXA Özel Sağlık Sigortası hakkında bilgi almak için bu bilgilendirici yazınızı okumaktan dolayı çok memnun oldum. Başvuru sürecinde nelere dikkat etmeliyiz? AXA’nın başvuru prosedürleri hakkında daha fazla bilgi verir misiniz?

Cevap Yazın
Mevsi̇m Ağustos 21, 2023 - 12:04 pm

Merhaba, makalenizde AXA Özel Sağlık Sigortası Başvurusu hakkında bilgi almak istedim ancak bu başlık altında detaylı bir açıklama bulamadım. AXA Özel Sağlık Sigortası başvurusu konusunda daha fazla bilgiye ulaşabileceğim bir kaynak önerebilir misiniz?

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00