Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Evcil Hayvan Sigortası Fiyatları ve Başvuru Süreci

Evcil Hayvan Sigortası Fiyatları

Evcil hayvan sigortası fiyatları ve başvuru süreciyle insanların araştırmasını yapmış olduğu bir şey. Bu içerikte pati sigortasından söz edeceğiz.

Evcil hayvanlar, insanlar için bir dosttur. Bu hayvanlar sayesinde insanlar, onlarla eğlenip onlara güzel bir yaşam vaat edebiliyor. Hayvanlar her ne kadar sevimli dostlarımız arasında yer alsa da bazı ihmaller ile başına bir şey gelebilir. Bu gibi durumlarda pati sigortası yapmak gerekiyor.

Evcil Hayvan Sigortası Nedir?

Evcil hayvan sigortası fiyatları öncesinde pati sigortasının ne olduğundan bahsetmek gerekiyor. Pet sigortası, evcil hayvanların sigortadan yararlanıp acil durumlarda veteriner hizmetlerinden faydalanmasına imkan tanıyan bir sistem. Bu sigorta ile beraber veteriner uygulamalarının bir kısmı veya tamamı sigorta kapsamında karşılanıyor. Karşılanacak miktar poliçedeki limite bağlı olarak belirleniyor.

Evcil Hayvan Sigortası Fiyatları

Evcil hayvan sigortasının sunduğu fiyatlar hakkında kesin bir bilgi vermek doğru olmaz. Fiyatı etkileyen kriterlerden birisi sigorta şirketi. Hangi sigorta firması tercih ediliyor ise ona göre ücret kesiliyor. Bir diğer etken hayvanın yaşı. Hayvanın yaşına bağlı olarak hastalıkların ihtimalinde de değişiklik oluyor. Buna göre en uygun sigorta fiyatı belirleniyor. Fiyatlar genel olarak baktığımızda 1.000 liranın altında da mevcut, üzerinde de.

Evcil Hayvan Sigortası Başvurusu

Evcil hayvan sigortasına başvurmak için bir firma seçilmeli ve firmanın internet sitesinden başvuru sağlanmalı. Şirket, en kısa sürede müşteri ile iletişim kurar.

Evcil Hayvan Sigortası Hangi Hayvanları Kapsıyor?

Pati sigortasının kapsadığı hayvanlar firmadan firmaya değişiklik gösterebilir. Genel olarak kedi ve köpekler için bu hizmetten yararlanılıyor. Ayrıca 6 aydan büyük ve 10 yaşından küçük köpek ve kedilerin sigortası olabileceğini belirtelim. Şunu da belirtelim ki satışı ve bakımı yasak olan hayvanların sigorta kapsamına girmesi yasaktır.

Evcil Hayvan Sigortası Neleri Kapsar?

Evcil hayvan sigortası fiyatları dışında bunun hakkında da bilgi sahibi olmak gerekiyor. Genelde evcil hayvan sigortasının kapsadığı birçok şey mevcut. Bunlardan birisi acil tedavi ihtiyaçları. Hayvanın trafik kazası, zehirlenme, yabancı madde yutması, boğulması veya böcek sokması gibi durumlarla karşılaşması muhtemel bir durum. Bu gibi olaylara karşı hemen bir veterinere gidilmesi gerekir.

Evcil Hayvan Sigortası Fiyatları

Bir diğer sigorta kapsamı birini yaralamak. Evcil hayvanınız bazen saldırganlaşır. Özellikle çiftleşme dönemlerinde hayvanlar daha hırçın olur. Eğer hayvan, birine saldırdıysa zarar sigorta firması tarafından karşılanıyor.

Sigorta şirketinin karşıladığı bir diğer şey kayıp ilanı ve ödül olmakta. Örneğin evcil hayvanınız kaybolmuş olsun. Kayıp olduğu takdirde sigorta firmasıyla iletişim kurmalı. Firma, kayıp ilanı ve bulana ödül verme amaçlı çalışma gerçekleştiriyor. Bu sayede köpek veya kedi hemen vardır.

Evcil Hayvan Sigortasında Ücretsiz Hizmetler Nelerdir?

Evcil hayvan sigortasının bazı ücretsiz kapsamları vardır. Bunlar sigorta şirketinden sigorta firmasına değişiklik gösterebilir. Acil durumlar haricinde bu haklardan da yararlanma gerekir. Bunlardan birisi veteriner muayenesi. Yılda 1 kez ücretsiz olarak veteriner muayenesi yapma imkanı vardır. Bir diğer hak yılda 1 defa geçerli olmak üzere göz ve kulak temizliği mümkün olmakta.

Bunların yanı sıra yılda 1 tırnak bakımı da yapılıyor. Ayrıca mikroçip takılırken indirim fırsatı sunuluyor. Ayrıca kedi ve köpeklerin eğitiminde de sigorta firmalarının indirim sunması bir diğer ayrıcalık olarak karşımıza çıkmakta.

Evcil Hayvan Sigortası Yaptırmak için Çip Taktırmak Zorunlu mudur?

Evcil hayvanlara çip takmak zorunludur fakat eğer çip yoksa bazı şirketler, çip takma işlemi için indirim fırsatı sağlıyor. Böylece evcil hayvan sigortası fiyatları dışında bunun da bilinmesi gerekir.

Önerilen Yazılar

1 Yorum

Ali̇ Kemal Ağustos 21, 2023 - 11:16 am

Merhaba, yazınızı ilgiyle okudum. Evcil hayvan sigortasıyla ilgili birkaç sorum var. Sigorta poliçesini aldıktan sonra hangi durumlarda tazminat talep edebiliriz? Ayrıca, sigorta şirketleri evcil hayvanların yaşına, cinsine ve sağlık durumuna göre farklı fiyatlar mı belirliyor? Teşekkür ederim.

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00