google-site-verification=y0NxQVkKxirQ935OyXww2pFS87TJolZK-padKTZKtZ4
Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Anneler İçin İnternetten Ek Gelir Elde Etme Rehberi

internetten ek gelir 1

Anneler İçin İnternetten Ek Gelir Elde Etme Rehberi; Devir artık internet devri ve online yaşamın getirdiği kolaylıklardan yararlanmalı.

Bu kolaylıklardan bir tanesi de ofise gitmeden para kazanabilmenin çağımızda mümkün olması. Konu çalışma hayatı olunca herkesin tercihleri, zorunlulukları farklı. Farklı olmayan tek şey eve girecek ek bir gelirin kimseyi mutsuz etmeyeceği gerçeği. Tabii bu biraz da nasıl bir gelir beklediğinize ve hayattaki her şeyde olduğu gibi şansın size gülmesine bağlı.

Biz de sizler için internet üzerinden ek gelir elde etmenin yollarını araştırdık. İçlerinden kendinize uygun bir tanesini seçip hemen şimdi işe koyulabilirsiniz.

İnternetten Ek Gelir

İlk önerimiz el becerilerine sahip, örgü, tığ, craft, dikiş, oyuncak yapımı ne ararsan yaparım diyen anneler için. Belki senelerce kendi kendinize oyuncaklar yaptınız, atkılar, şallar diktiniz belki ahşap boyadınız sonra onları evinizin bir köşesinde unuttunuz. Şimdi onları ortaya çıkarmanın veya hemen yenilerini yapmanın zamanı. Daha sonra instagram veya e-ticaret sitelerine girip kendinize bir üye hesabı açıyorsunuz. Ürünlerinizin fotoğraflarını çekiyor, satış fiyatını belirliyor ve ilgili kategoride ürününüzü sergilemeye başlıyorsunuz.

Blog açarak para kazanmak

El becerilerim yoktur ama ağzım iyi laf yapar diyorsanız bu seçenek de sizin için. Hemen şimdi blogger veya wordpress adreslerinden kendinize bir alan adı seçip blogunuzu oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bu; çok zaman, çok uğraşı isteyen bir seçenek belirtmekte fayda var. Belki binlerce, onbinlerce blog var ama kaliteli içerik kendini her zaman belli ediyor. Siz de söyleyecek güzel şeylerim var ve insanların ilgisini çekeceğini düşünüyorum diyorsanız bloglamaya başlayabilirsiniz. Google Adsense bu noktada kullanabileceğiniz bir sistem. Zamanla takipçi sayınız çoğalıp belirli bir kitle oluşunca hedef kitlesi sizin takipçileriniz olan firmalardan reklam alabilirsiniz. Dediğimiz gibi bu meşakkatli bir yol. Özellikle hedef kitlenizi iyi belirlemeniz, mümkünse niş bir pazara yönelik yazmanız faydalı olacaktır. Belki zamanla bu niş pazara kendi ürünlerinizi gene kendi blogunuz üzerinden tanıtır ticaret hayatına online bir başlangıç yapmış olursunuz.

Blog Yazarlığı

İngilizcem var diyorsanız yurtdışından iş alabilirsiniz

Vaktim var, ingilizcem var değişik şeyler ilgimi çeker diyenler bu seçenek size gelsin. odesk, vworker, elance sitelerine kaydınızı yaptırın. Sonrasında o an mevcut olan iş imkanlarından aklınıza yatanlara bir ücret belirleyip başvurun. Eğer grafik tasarım, kod yazma, reklam metni yazma gibi konularda uzmanlığınız varsa işiniz daha kolay. Yalnız şunu baştan belirtelim ki bu sitelerde hak ettiğinizi kazanmanız çok zor. Siz beğendiğiniz iş için 50 dolarlık bir tekli verirken 50 doların çok daha fazla şey ifade ettiği bir ülkeden başvuranlar aynı işi 10 dolara ben yaparım diyebiliyor. Size de saçı başı yolmak kalıyor. Size bu konudaki önerimiz Türkçe çeviri gibi site üyelerinden görece az sayıda kişinin yapabileceği ve fiyatlarda kıran kırana bir rekabetin olmayacağı iş alanlarında başvuru yapmak.

İş bitimlerinde ne kadar iyi yorum ve puan alırsanız bir sonraki işi almanız o kadar kolay oluyor. Bu arada her sitenin komisyon oranı ve ödeme zaman ve yöntemleri farklı. Aynı şekilde her işin ödeme şekli farklı. Misal bazı işler saat başına göre, bazı işler iş başına göre ücretlendiriliyor. Ödemelerin gelmesi için kendinize paypal üzerinden bir hesap açmanız da yerinde olacaktır.

Bir diğer önerimiz ise çağrı merkezlerinin “home agent” aranıyor şeklinde verilen iş ilanlarını takip etmek. Genellikle günde 5,5 saatlik mesai gerektiren home agent sisteminde kazanılan ücret aylık 750-800 lira arasındayken, yabancı dil veya teknik uzmanlığınız varsa aylık rakam 2000 liraya kadar çıkabiliyormuş. Bu henüz çok yaygın bir sistem değil ama düzenli olarak ilanları takip ederek bu şekilde bir iş bulabilmek mümkün. Sizleri bu sistemle çalışmak istiyorsanız çalışacağınız firmanın güvenilir ve tanınmış bir firma olmasına dikkat etmeniz konusunda uyarmayı atlamayalım.

Bunların dışında anket doldurmak, reklamlara tıklamak, mail cevaplamak gibi konularda da bunları yaptığınız adet başına para kazandırdığını söyleyen çok sayıda site mevcut. Bunlardan birine yönelecek olursanız lütfen daha önce bir tanıdığınızın bu sistemden parasını almış olduğuna emin olun.

İnternetten ek gelir kazanmak dışında yeni iş fikirleri hakkında bilgi almak için buraya tıklayın; İş Fikirleri

internetten ek gelir kazanmak, internet üzerinden iş imkanı, internet üzerinden iş yapmak istiyorum, internetten iş yapmak istiyorum, internet üzerinden iş kurmak, internetten iş fikirleri, evde bilgisayar başında iş imkanı

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00