Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

SÖMESTR TATİLİNDE GİDİLECEK KAYAK MERKEZLERİ

sömestr tatilinde gidilecek kayak merkezleri

Yaklaşan karne günü ile sömestr tatilinde gidilecek kayak merkezleri arasından seçimler yapılmaya başlandı bile.

Ülkemizde milyonlarca öğrenci ve binlerce öğretmenin bir dönemi bitirerek, nefes aldıkları 15 tatil kapıda. Eee, bir haftadan uzun bir tatil olur da tatil planı olmaz mı? Ama tatil dediğin „yaz tatilidir” demeyin. Hem yaz tatilinde nerede kayak yapacaksınız ????

Eğer siz de mevsiminde kayak yapmak istiyorsanız, sömestr tatilinde gidilecek kayak merkezleri listemizden kendinize yer beğenmenin vakti gelmiş demektir.

ULUDAĞ KAYAK MERKEZİ – BURSA

Türkiye’nin en yüksek ve en büyük dağlarından biri kış turizmi imkanları ile ünlü Uludağ.

Uludağ Kayak Merkezi – tahmin edebileceğiniz üzere – sadece sömestr tatilinde gidilecek kayak merkezleri lisesinde ilk sırada değil.

Kayak severlerin ve profesyonllerin en çok tercih ettiği lokasyonların başında geliyor. Zira Uludağ’ın sahip olduğu özellikler sayesinde, birçok farklı türde kayak yapacak zemini bulmak mümkün. Ayrıca helikopterli kayak ve tur kayağı yapmanız için de oldukça elverişli bir ortamı, Uludağ Kayak Merkezi’nde bulabilirsiniz.

KARTALKAYA KAYAK MERKEZİ – BOLU

Yine Türkiye’nin en popüler kayak merkezlerinden birindeyiz. Kayak, snowboard ve birçok farklı kış sporu için biçilmiş kaftan; Kartalkaya Kayak Merkezi. Alp disiplini ve tur kayağı gibi farklı tür kayak aktivitelerine olanak sağlayan bir bölge olduğunu da hatırlatalım.

Uludağ’dan sonra sömestr tatilinde gidilecek kayak merkezleri deyince, akla gelen ilk mevkilerden biri. Kar kalınlığı bazı dönemlerde 3 metreyi aşıyor, nasıl akla gelmesin? Bir de beyaza bürünmüş yeşil doğası var ki, sırf oturup onu izlemek için bile gidilebilir.

ERCİYES KAYAK MERKEZİ – KAYSERİ

Kayseri şehrinin konumunu ele aldığımızda, sömestr tatilinde gidilecek kayak merkezleri listesinde Türkiye’nin her yerine çok uzak mesafede olmayan bir merkez. Ayrıca İstanbul – Kayseri arası sadece bir saatlik uçuş mesafesinde. Bu sayede dünyanın geri kalanı için de oldukça merkezi bir bölge desek yanlış olmaz.

Zaten Erciyes Dağı’nın inanılmaz atmosferini gördükten sonra kimsenin ulaşımı dert edeceğini düşünmüyoruz. Ama yine de bilginiz olsun, Türkiye’nin neresinde olursanız olun muhtemelen Kayseri çok uzağınızda değildir. Ayrıca bir kayak merkezinden beklediklerinizi de fazlasıyla karşılayacak tesisler mevcut. Örneğin: 32 farklı kayak pisti.

SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ – KARS

Doğal özellikler bakımından ülkemizde ve dünyada ender rastlanan „kristal kar”a sahip bir nokta. Bölgenin nem oranı oldukça düşük olduğu için yağan karlar da gökyüzünden indikleri andaki şekillerini saatlerce koruyabiliyor. Bu da buzlanmış kar görüntüsünden bambaşka bir kar tabakası oluşmasını sağlıyor.

Bunun, Sarıkamış Kayak Merkezi dışında sadece Alp Dağları’nda görülen bir özellik olduğunu hatırlatmak gerek.

PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ – ERZURUM

Erzurum’un yaşadığı çetin kış şartları ile meşhur olduğu malumunuz. E bu kadar zorlu kış şartlarının yarattığı müthiş bir kayak merkezi olması da gayet normal.

Palandöken Kayak Merkezi, Erzurum’da kışın tek sıcak tarafı diyebiliriz. (hava sıcaklığı olarak değil tabii:)

Zira kayak faaliyetleri için oldukça elverişli bir zemin, kar kalitesi ve aylarca süren kış, bölgenin karakteristik özellikleri arasında yer alıyor.

Hal böyle olunca, kayak severlerin içini ısıtacak bir ortam da yine Palandöken Kayak Merkezinde yakalanabiliyor.

Beş büyükler olarak adlandırabileceğimiz bu kayak merkezlerinin dışında ülkemiz topraklarındaki diğer merkezlerin de isimlerini paylaşmak istiyoruz:

  • Davraz Kayak Merkezi – Isparta
  • Kartepe Kayak Merkezi – Kocaeli
  • Saklıkent Kayak Merkezi – Antalya
  • Ilgaz Kayak Merkezi – Kastamonu
  • Denizli Kayak Merkezi – Denizli
  • Ergan Kayak Merkezi – Erzincan
  • Yıldız Dağı Kayak Merkezi – Sivas
  • Yalnızçam Kayak Merkezi – Ardahan
  • Salda Kayak Merkezi – Burdur

Ülkemizin sadece yazın değil, kışın da bir tatil cenneti olduğunu artık daha iyi biliyorsunuz.

Sömestr tatilinde gidilecek kayak merkezleri

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00