Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

KMH-Kredili Mevduat Hesabı Nedir, Nasıl Kullanılır?

kmh kredili mevduat hesabi 1

Bankaların sağladığı bir kredi ürünü olan KMH-Kredili mevduat hesabı nedir, nasıl kullanılır ve dikkat edilmesi gerekenler.

Bugünün şartlarında insanlar maddi yönden sıkıntı çektiği zaman ilk önce bankalara başvurmaktadır. Bankalarda kişilere belli şartları kabul etmesi dahilinde kredi vermektedir. Kredili Mevduat Hesabı da bu yönde bankaların sağladığı bir kredi şekli olmaktadır. Genel bir tabir ile zor durumdaki insanların imdadına yetişen kredi türü olmaktadır. Mevduat hesapları vadeli ve vadesiz olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

KMH-Kredili Mevduat Hesabı

İnsanların Kredi İhtiyacı

Kredili Mevduat Hesabı, vadesiz mevduat altında yer almaktadır. Açılan bu hesap üzerinde kişinin isteği ve şartların gerektirdiği doğrultuda bir limit belirlenmektedir. Bu Kredili Mevduat Hesabı noktasında ödemeyi bankalar yapmaktadır. Kişi ödemeyi kredi için değil banka ile olan sözleşme gereği bankaya yapmaktadır. Kredi kartından çekilen avans ile benzer olmaktadır. Banka kartı yolu ile de paranın çekim imkanı yer almaktadır.

Kredi Çeşidinin Kullanım Şekli

Bankalarda bulunan vadesiz hesaplar doğrultusunda açılan kredili mevduat hesabı oldukça basit bir kullanım şekline sahip olmaktadır. Kişinin banka hesabındaki parası çeşitli harcamalar neticesinde bitebilmektedir. Kart içinde otomatik ödeme talimatı da bulunabilmektedir. Kartın içinde para yokken çeşitli alanlarda ödenmesi ve gereken ve otomatik ödeme talimatı bulunan borçlar kredili mevduat hesabından çekilen para ile ödenmektedir. Haliyle bu şekilde çekilen paraya da her bankanın kendi koymuş olduğu faiz oranı nispetinde faiz uygulanmaktadır.

Kredili Mevduat Hesabı üzerinden borç ödemesi yapıldığı gibi nakit para çekme imkanı da bulunmaktadır. Fakat bu durumda da çekilen miktar nispetince faiz uygulaması mevcut olmaktadır. Kişiler parasal işlerini bu yol ile hallettikleri için ödenmesi gereken faiz oranına da razı olmaktadır.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bankalar, kişilerin hesabına Kredili Mevduat Hesabı bağlamında para tanımlarken limit koymaktadır. Bu limit ise kişilerin kredi puanları neticesinde şekillenmektedir. Kredi puanı yüksek olan kişiler Kredili Mevduat Hesabı almada daha öncelikli olmaktadır. Diğer bir şart ise kişilerin gelir durum beyanı olmaktadır. Bu konuda ilgili değerlendirmeler yapıldıktan sonra Kredili Mevduat Hesabının tanımlanıp tanımlanmayacağına karar verilmektedir.

Müşteriler ise banka seçiminde çok dikkatli davranması gerekmektedir. Çünkü her bankanın uyguladığı faiz miktarı, kampanyaları ve gerekli masrafların nasıl olduğunu her banka için ayrı ayrı incelemek gerekmektedir. Fakat bu noktada Kredili Mevduat Hesabı kişi için en son tercih olması daha uygun bulunmaktadır. Genellik ile gelir gider dengesini tam olarak ayarlayamayan insanlar bu yola başvurmaktadır. Esas sıkıntı bunun devamlı olarak yapılmasından kaynaklanmaktadır. Sürekli kullanılıyor olması kişinin sürekli eksi bakiyede olması anlamına gelmektedir.

KMH Nedir, Kredili Mevduat Hesabı Nedir,

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00