Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Halkbank Canım Evim Konut Kredisi Başvurusu

Halkbank Canım Evim Konut Kredisi

Halkbank Canım Evim konut kredisi ile müşterilerine kredi fırsatı sunuyor. Canım Evim projesi ile farklı ödeme seçenekleriyle kredi alınabilmekte.

Halkbank, finansal bir kurum. İhtiyaç kredisi ve taşıt kredisinin yanı sıra daha pek çok hizmete yer veriyor. Banka müşterileri için elinden geleni yapan şirket, aynı zamanda konut kredisine de yer veriyor. Yeni bir ev almak isteyen vatandaşın yeterli parası olmayabilir. Burada devreye banka giriyor.

Konut Kredisi Nedir?

Bir vatandaş düşünün. Kirada oturuyor olsun. Bu zamana kadar harcadığı emeklerin sonucunda ev sahibi olmak için taksitleri ödemek adına yeterli bütçeye kavuşsun. Hemen kendi bütçesine uygun bir ev seçmeye başlasın. Bu doğrultuda ev için gerekli seçimi yapan vatandaş, Halkbank’a giderek konut kredisi için başvuruda bulunsun. Konut kredisi, yeterli parası olmayan fakat taksit ile ödeme yapabilen banka müşterilerine hitap ediyor. Konut kredisi sayesinde ev hemen alınıyor, borç yavaş yavaş kapatılıyor. Halkbank Canım Evim konut kredisi de bu kredi paketlerinden birisi.

Canım Evim Konut Kredisi Başvuru Şartları

Canım Evim paketine dahil olmak için bilinmesi gereken bazı şartlar bulunuyor. Bunlardan birisi 18 yaş ve üzeri bir vatandaş olmak. 18 yaşın üzerindeki her vatandaş, konut kredisi çekip kendine konut alabiliyor. Yaş şartını sağlayan müşteriler, herhangi bir problem yaşamadan konut kredisine yer verebilmekte.

Halkbank Canım Evim konut kredisi sahibi olmak için bir diğer şart kredi notu olmakta. Kredi notu risk raporu, kredi notunun kaç olduğunu söyleyip risk durumunu paylaşan bir sistem. Bu rapor sayesinde hem kredi notu öğreniliyor hem de detaylı bilgi alınıyor. Kredi notu yükseldikçe kredi alma şansı artar.

Halkbank Canım Evim Konut Kredisi

Halkbank Canım Evim Konut Paketi Özellikleri

Halkbank’ın sunduğu kredi paketinin pek çok özelliği bizlerle buluşuyor. Bunlardan birisi uygun faiz oranı. Konut kredisi için belirlenen faiz oranı %1,37 olarak açıklandı. Bu oran ile beraber müşteriler, bu faize sahip olan kredileri kullanabiliyor.

Kredinin bir diğer özelliği hayat sigortası imkanı tanıması. Hayat sigortasından yararlanan banka müşterileri, çeşitli ayrıcalıklara yer vermiş oluyor. Hayat sigortası alan bir müşterinin ne kadar prim ödeyeceği yaşı, cinsiyeti ve kredi miktarına bağlı bir olay. Örneğin 35 yaşında bir erkek müşteri eğer 100.000 TL’lik kredi çekerse ve 120 ay vadeyle bu krediye yer verirse yıllık 200,54 TL prim ödemesi yapar.

Kredinin özelliklerinden birisi de masrafları olmakta. Krediye başvurmadan önce bu masraflar araştırmak gerekir. Bunlardan birisi olan ekspertiz ücreti 3.500 TL, ipotek tesis ücreti ise 700 TL olmakta. Ayrıca kredi tahsis ücreti de 500 TL olarak açıklanıyor.

Halkbank Canım Evim Konut Kredisi Başvurusu

Halkbank’ın bu programına dahil olmak için yapılması gereken şey en yakın Halkbank şubesine gidip başvuru yapmak. Bu sırada bazı evraklar talep edilebiliyor. Bu evrakların teslim edilmesi durumunda gerekli işlemler başlatılıyor. Standart olarak kimlik fotokopisi, evin tapusu ve gelir belgesi gibi evraklara ihtiyaç var. Bunun yanı sıra firma, isteğe bağlı olarak farklı belgeler de talep edebilmekte.

Halkbank Konut Kredisi % Kaç Faiz Uyguluyor?

Halkbank Canım Evim konut kredisi kampanyasına katılmak isteyen bir kişi %1,37 faiz oranına sahip oluyor. Bu, günümüzde gayet uygun bir oran olsa da daha uygun Halkbank konut kredisi kampanyaları da mevcut. Tabii her kampanyanın bazı ek koşulları bulunabiliyor. Koşullar karşılandığı takdirde daha düşük faizden yararlanılabilmekte.

Önerilen Yazılar

4 Yorumlar

Sabahatti̇n Eylül 28, 2023 - 6:51 pm

Merhaba, makaleyi ilgiyle okudum. Konut kredisi başvuru sürecinde nelere dikkat etmeliyiz? İlgili bilgileri paylaşabilir misiniz? Teşekkürler.

Cevap Yazın
Ali̇ Hasan Ağustos 26, 2023 - 11:20 pm

Merhaba, Konut kredisi başvurusu için Halkbank’ın şartları nelerdir? Gelir belgesi ya da kefil gerekiyor mu? Teşekkür ederim.

Cevap Yazın
Zi̇ya Ağustos 16, 2023 - 11:53 am

Makaleniz ilgimi çekti. Canım Evim Konut Kredisi ile ilgili daha fazla detay öğrenmek istiyorum. Kredi faiz oranları hakkında bilgi verebilir misiniz?

Cevap Yazın
Özen Ağustos 8, 2023 - 12:39 pm

Bu makaleyi okuduktan sonra Canım Evim Konut Kredisi hakkında daha fazla bilgi edindim. Ancak, başvuru şartlarında belirtilen gelir düzeyini sağlamak herkes için kolay olmayabilir. Acaba başvuru şartları hakkında daha esnek bir yaklaşım yapılabilir mi?

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00