Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

İş Bankası Borç Kapatma Kredisi

İş Bankası Borç Kapatma

İş Bankası borç kapatma programı ile beraber karşımıza çıkıyor. Bu kredi paketi hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için detaylandırdık.

Türkiye İş Bankası, sunduğu avantajlarla bilinen bir finansal kurum olmakta. Bu zamana kadar müşterileri için elinden gelenin en iyisini ortaya koyan banka, diğer banka müşterilerini de düşünerek onların ilgisini çekmeye çalışıyor. Firmanın bu anlamda gerçekleştirmiş olduğu çalışmalardan birisi de diğer bankalara borcu olan vatandaşların borcunu kapatması.

Borç Transferi Nedir?

Borç transferi, bir bankanın diğer bankadaki müşterinin borcunu kapatıp kendi bankasına taşımasıdır. Yani banka, diğer bankada yer alan borcu ödeyerek müşterinin kendi bankasına borcu olmasını sağlar. Bunun amacı, borcun yeniden yapılandırılmasını sağlamak. Aslına bakarsak ödenmeyen borçlar için avukat aracılığıyla böyle bir imkan sağlanıyor. Daha iyi imkanlardan yararlanmak için borç transferi imkanı sağlanıyor. Bu yöntem ile beraber banka müşterisi, ödemeyi 36 taksite kadar çıkarabiliyor.

Borç Kapatma Kredisi için Kredi Notu Kaç Olmalı?

İş Bankası borç kapatma kredisinden yararlanmak için bilinmesi gereken bir diğer şey kredi notu olmakta. Kredi notu, bir müşterinin kredi işlemlerinde ne kadar riskli olduğunu gösteren bir şey. Bu not sayesinde insanların kredi almaya uygun olup olmadığı anlaşılıyor. Kredi notu yükseldikçe o kişinin borçlarını düzgün ödediği anlamına gelir. Bu da kredi almaya uygun olduğunu gösterir. Yani bir vatandaş, bankalarla iyi anlaştıkça daha yüksek nota sahip olur. Özetle kredi notu yeterli seviyede olan bir müşteri borç transferi programına dahil olabilir. Her bankada bu sınır farklı olabiliyor.

İş Bankası Borç Kapatma Programı

Türkiye İş Bankası, sunduğu olanaklarla bilinen bir yapı. Firma, diğer bankalara borçları olanlar için borç kapatma kredisine imkan tanımış durumda. Bu krediden yararlanan müşteriler, 36 ay vadeye kadar borçlarını daha rahat ödemeye başlıyor. Bunun en büyük ayrıcalığından birisi örneğin diğer bankada 10 taksit kaldığını varsayalım. İş Bankası’na geçildiğinde taksit sayısı 36’ya çıktığı için ödeme işlemi daha rahat hale geliyor.

İş Bankası Borç Kapatma

Borç Kapatma Kredisi Özellikleri

İş Bankası borç kapatma kredisi hakkında bilinmesi gereken özelliklerden söz etmek gerekir. Bunlardan birisi faiz oranı. 36 ay vadeye kadar kredi imkanı sunan bankada borç kapatma kredisinden yararlanmak isteyenler uygun faiz oranları ile bu krediye yer veriyor. Alınacak olan kredinin hangi faiz oranı ile alınacağı müşterinin durumuna bağlı olmakta. Banka, bununla ilgili kesin bir bilgi vermiyor.

Borç Kapatma Kredisi Şartları

Türkiye İş Bankası tarafından sunulan bu kredi için bazı şartlar bulunmakta. Bunlardan birisi en az bir bankada kredi kartı borcu, kredi borcu veya kredili mevduat hesabı borcunun olması. Bir diğer koşul ise 18 yaş ve üzeri bir vatandaş olmak. Başvurmak isteyen bir birey için gerekli belgeler ise şunlar olmakta:

  • Başvuru formu
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Gelir belgesi

İş Bankası Borç Kapatma Kredisi Başvurusu

Türkiye İş Bankası’nın bu olanağına sahip olmak için pek çok yol bulunuyor. Bunlardan birisi İşCep. İşCep uygulamasındayken anında kredi ekranına ulaşarak bu ekran üzerinden borç transferi programına dahil olunabiliyor.

Bir diğer yol internet şubesi üzerinden sağlanmakta. Yine aynı şekilde anında kredi ekranından başvuru yapılmalı. İnternet sitesi üzerinden de yapılabilen başvuru aynı zamanda bankamatik üzerinden de yapılabiliyor.

İş Bankası borç kapatma kredisinden yararlanmak için SMS ile de başvuru uygulanabilmekte. Buna ek olarak telefon ile bankayı arayarak da borç kapatma programına katılmak mümkün oluyor.

Önerilen Yazılar

4 Yorumlar

Bedri̇ye Müge Eylül 28, 2023 - 6:49 pm

Borç kapatma kredisi hakkında detaylı bilgi vermeniz faydalı olmuş. Bir sorum var: Borç kapatma kredisi için başvuruda bulunmanın diğer kredilere olan etkisi nedir? Teşekkürler.

Cevap Yazın
Davut Ağustos 28, 2023 - 2:50 pm

Borç kapatma kredisi hakkında bilgilendirici bir yazı olmuş, teşekkür ederim. Borç transferi yapma konusunda daha fazla bilgi almak istiyorum. Başvuru süreci ve bekleme süreleri hakkında ne gibi detaylar mevcut?

Cevap Yazın
Özlem Ağustos 16, 2023 - 12:07 pm

Makalenizde İş Bankası Borç Kapatma Programı hakkında çok güzel bilgiler bulunuyor. Ancak benim aklıma takılan bir nokta var, bu programdan faydalanabilmek için hangi kredi notuna sahip olmak gerekiyor? Yardımcı olabilir misiniz?

Cevap Yazın
Fati̇h Ağustos 8, 2023 - 12:51 pm

Borç kapatma kredisi şartları hakkında daha fazla bilgi alabilir miyim? Hangi koşullarda başvurmak mümkün oluyor?

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00