Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

İş Bankası Güneş Kredisi Kampanyası

İş Bankası Güneş Kredisi

Türkiye İş Bankası güneş kredisi ile beraber kurumsal firmaların yenilenebilir enerjiye geçmesi için teşvik programı sağlıyor.

Yenilenemeyen enerji kaynakları, genel olarak fosil yakıtlar olarak bilinir. Bu kaynakların yenilenemeyen olmasının sebebi hızla tükenmesi. Her ne kadar yenileri üretiliyor olsa dahi bu hızla tüketildiğinde bir süre sonra yetmeyecek. Örneğin kömür, doğal gaz veya petrol gibi hammaddeler yenilenemeyen enerji kaynaklarına giriyor.

Yenilenebilir enerji kaynakları ise rüzgar, su ve sıcak su gibi kaynaklar olmakta. Aynı zamanda güneş enerjisi de yenilenebilir enerji kaynağı imkanı sunuyor. Güneş panellerinden yararlanma isteyenler için İş Bankası, harika bir program yürütüyor. Bu kampanyaya dahil olmak isteyen firmalar, hem enerji üretiyor hem de enerji faturalarını düşürerek maliyeti azaltıyor.

GES Kredisi Nedir?

GES kredisi, güneş enerjisi sistemleri kredisi anlamına geliyor. Güneş enerjisine geçerek yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanma isteyen kurumlar, hem doğaya fayda sağlıyor hem de enerji maliyetlerini azaltıyor. Çünkü güneş panelleri sayesinde tesis, kendi elektriğini alacak. Bu da elektrik faturalarına olumlu yansıyacak.
GES kredisi sayesinde kendi enerjilerini üretmek isteyen işletmelere İş Bankası tarafından destek sağlanmakta. Bu destek paketinden yararlanma isteyen KOBİ’ler, Türkiye İş Bankası’nın kampanyasına katılarak hemen kredi imkanını yakalayabiliyor.

Ürettiğim Elektriği Kaça Satarım?

İş Bankası güneş kredisi kampanyasından yararlanarak elde edilen enerjinin artanı devlete satılabiliyor. Satış fiyatı her ne kadar düşük olsa da bu durum ek gelir sağlıyor. Elektrik, kilowatt başına 35 kuruş olarak belirledi.

Güneş Enerjisine Devlet Desteği Ne Kadar?

Güneş enerjisinde devlet desteği de sağlanıyor. Hibe miktarı 750.000 TL olarak belirlemiş durumda. Bu hibe kapasite artışı, teknoloji güncelleme ve modernleştirme amaçlı kullanımlarda geçerli bir durum.

İş Bankası Güneş Kredisi

İş Bankası Güneş Kredisi Başvuru Şartları

Türkiye İş Bankası’nın güneş kredisi programına katılım sağlamak isteyen müşterilerin yapması gerektiği şey elektrik tüketimi yüksek bir kurum olması. Banka, özellikle yüksek miktarda enerji tüketimi gerçekleştiren üretim tesisleri için bu imkanı sağlamakta. Bir diğer şart İş Bankası KOBİ bankacılığına dahil olmak. Bu 2 şartı karşılayan KOBİ’ler için İş Bankası, bu krediye imkan tanımakta. Alınacak olan kredi sayesinde kurumlar, hem bedava enerjiye sahip oluyor hem de enerji faturalarını düşürüyor.

Güneş Kredisi Başvurusu

31 Mart 2023 tarihine kadar geçerli olan kampanyaya göre müşteriler euro, dolar veya TL cinsinden kredi alarak İş Bankası güneş kredisi kampanyasına dahil olabiliyor. Yapılması gereken tek şey İş Bankası’na başvuru yapmak. Banka, uygun gördüğü takdirde kredi için imkan tanıyor.

İş Bankası Güneş Kredisi Detayları

Türkiye İş Bankası’nın sunmuş olduğu güneş kredisi sayesinde kurumsal firmalar, güneş enerjisine geçiş yaparak yenilenebilir ve temiz bir enerji kullanabiliyor. Temiz enerji kullanmak, karbon salınımını da azaltan bir eylem. Bundan dolayı büyük bir yeri var. Yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelen firmalar, doğayı düşündüğü gibi kendi ekonomisine de olumlu katkı sağlamakta.

İş Bankası güneş kredisi ile beraber sunulan özelliklerden birisi bu yöntemin çatı veya cephe tipi lisanssız GES yatırımlarında geçerli olması. Banka, bu tür yatırımlarda finansman desteğine yer veriyor. Ayrıca güneş kredisinden yararlanma için müşterinin gerçek kişi tacir veya tüzel kişi tacir olması gerekiyor.

Türkiye İş Bankası’nın bu kampanyasına katılan bir müşterinin elde ettiği en önemli avantaj kuruma gelecek olan elektrik faturalarının düşüşe geçmesi. Bununla beraber üretilen elektriğin fazlası devlete satılabiliyor. Bu da ek gelir kaynağı anlamına geliyor.

Önerilen Yazılar

4 Yorumlar

Özkan Eylül 28, 2023 - 6:48 pm

Bu makalede yer alan İş Bankası Güneş Kredisi başvuru şartları hakkında daha fazla bilgi alabilir miyim? Güneş enerjisi konusunda yatırım yapmayı düşünüyorum ve bu kredi seçeneğiyle ilgileniyorum. Detayları ve başvuru süreci hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum.

Cevap Yazın
Zeynep Ağustos 28, 2023 - 2:29 pm

Merhaba, bu makaleye göz atarken, güneş enerjisi üretimi hakkında daha fazla bilgi edinmek istedim. Güneş enerjisini kullanmak gerçekten çevre dostu bir seçenek gibi görünüyor. Yatırım maliyeti konusunda da bilgi alabilir miyim? Teşekkürler!

Cevap Yazın
Esmeralda Ağustos 16, 2023 - 12:09 pm

Bu güneş kredisi kampanyasının ortalama geri ödeme süresi nedir? Ekonomik olarak ne kadar kazanç sağlanabilir?

Cevap Yazın
Nazan Ağustos 8, 2023 - 12:57 pm

Makalede bahsedilen İş Bankası Güneş Kredisi Kampanyası hakkında detaylı bilgi alabileceğimiz bir bağlantıya ulaşabilir miyiz? Bağlantı, başvuru süreci ve kredinin faiz oranları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum. Teşekkürler.

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00