Akbank KOBİ Kredileri

Akbank KOBİ Kredileri

by Seojen
0 comment
Akbank KOBİ Kredileri

Akbank KOBİ Kredileri ile müşterilerini sevindiriyor. Bankanın KOBİ’lere sunduğu birçok kredi türü bulunmakta. Bunlardan bazılarını açıklayalım.

Akbank, KOBİ’ler için elinden geleni yapmaya çalışan ve onlara en iyi fırsatları sunan bir kurum. Finansal açıdan bu zamana kadar küçük ve orta boyutta işletmeler için pek çok şey sergileyen banka, günümüzde halen bu olanaklarını sürdürüyor. Bu başlık altında Akbank KOBİ kredilerinden detaylı bir şekilde bahsetmek isteriz.

Akbank KOBİ Kredileri

Akbank’ın banka müşterilerine sunduğu birçok KOBİ kredisi bulunmakta. Bunlar arasında olduğunda öde, gönlüne göre öde ve ticari artı para kredisi gibi seçenekler mevcut. Neyse, lafı daha fazla uzatmadan hemen içeriğe geçiş yapalım.

Olduğunda Öde

Akbank KOBİ kredileri arasında yer alan Olduğunda Öde kredisi, esnafı zorlamayan esnek bir paket. Rahat ödeme seçeneklerine yer veren bu pakete göre esnaf, aldığı kredinin ardından 1 yıllık süreye sahip oluyor. 12 ay içerisinde istenildiği zaman taksitler ödenmeye başlanıyor. Ayrıca her taksit elde edilen gelire göre istendiği kadar ödenebiliyor. Yani Akbank, esnafları zorlamayan bir paket geliştirmiş durumda.

Akbank KOBİ Kredileri, Bir Finansçı

Gönlüne Göre Öde

Olduğunda Öde kredisi dışında karşımıza Gönlüne Göre Öde kredisi de çıkmakta. Bu kredi, esnafın 6 farklı ödeme seçeneğinden birini tercih edip ödeme yapabildiği bir paket. Bu pakette aylık eşit taksitli, 2 ayda 1 taksitli, 6 ayda 1 taksitli, 3 ay ertelemeli, 6 ay ertelemeli ve son taksit balon ödemeli olmak üzere farklı ödeme seçenekleri karşımıza çıkıyor. Esnaf, kendine en uygun kredi programını seçerek ödemeyi bu şekilde tamamlıyor.

Ticari Artı Para Kredisi

Ticari Artı Para Kredisi, ticarette önemli bir yere sahip kredi çeşidi. Özellikle acil nakit ihtiyacı gibi durumlarda banka müşterisini zora sokmayacak otomatik kararlar alınması sağlanıyor. Bu kredi için hesabın vadesiz bir banka hesabına bağlanması gerekiyor. Fatura, çek veya düzenli olarak yani otomatik yapılan ödemelerde eğer vadesiz hesapta yeterli para bulunmuyor ise Ticari Artı Para Kredisi devreye giriyor. Bu da müşterinin herhangi bir problem yaşamamasına imkan tanıyor.

Akbank KOBİ Kredileri, Bir Finansçı

Taksitli Ticari Artı Para Kredisi

Akbank KOBİ kredileri arasında kendine yer bulan bir diğer kredi türü Taksitli Ticari Artı Para Kredisi. Bu kredinin amacı, Ticari Artı Para Kredisi’ne göre taksitli olması. Ticari Artı Para Kredisi kısa vadeli bir kredi. Taksitli Ticari Artı Para Kredisi ise taksitlere bölünerek ödenen bir kredi olarak yer alıyor. Bu da kredinin kolay ödenmesini sağlıyor.

İşlek (Rotatif) Kredi

Karşımıza çıkan etkili kredilerden birisi İşlek yani Rotatif Kredi olmakta. Bu kredinin amacı, esnafın esnek ödeme planıyla rahat bir kredi çekme olanağını elde etmesi. Bir kredi alındığında esnaf, bu krediyi vade süresince istediği zaman istediği miktarda ödeyebiliyor. Bu kredi, hem TL hem de döviz alımlarında geçerli olmakta.

Spot Kredi

Önümüze çıkan bir diğer kredi türü özellikle orta ölçekte işletmeleri kapsıyor. Tek hamlede kredi alıp bu kredileri tek hamlede ödemek isteyenler için böyle bir program başlatılmış durumda. Alınan kredi vade sonunda ödeniyor, faiz ise daha sonra belirli bir dönemde ödeniyor.

Döviz Kredisi

İnsanlar, Akbank KOBİ kredileri ile beraber döviz kredisini de bilmeli. Özellikle döviz ihtiyacı bulunanlar bu krediden yararlanarak döviz alabiliyor ve dış ticarette rahat bir nefes alıyor. İhracat ve ithalat ile ilgilenenler için döviz kredisinin önemli bir yanı bulunmakta.

You may also like

Leave a Comment

logo 5

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

payments
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00