Kredi

Arıcılık Kredisi Veren Bankalar

Belki de tarihin en eski mesleklerinden biri arıcılıktır. Günümüzde arıcılığın ve arıdan sağlanan ürünlerin değerinin daha fazla anlaşılmasıyla birlikte pek çok kişi arıcılık yapmayı düşünmektedir. Peki, arıcılık nasıl yapılır? Arıcılık Kredisi Veren Bankalar Hangileridir? Arıcılık Kredisi Çekmek İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? Bu yazımızda bu soruların yanıtlarını vermeye çalışacağız.

Vakıfbank Arıcılık Kredisi

Vakıfbank müşterilerine işletme kredileri içerisinde ayrı bir kredi türü olarak arıcılık kredisi sağlamaktadır. Ayrıca arıcılık faaliyetini daha önce yapmadıysanız ve bu işte tecrübeniz yoksa bireysel ihtiyaç kredisi kullanarak da arıcılık faaliyetiniz için kredi imkanı sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi

Ziraat Bankası da arıcılık kredisi veren bankalardan biri. Banka daha önce 1.500.000 TL olan kredi üst limitini 2022 yılı itibariyle 2.500.000 TL tutarına çıkarmıştır.. Banka bu krediyi senelik faiz oranı ile kullandırıyor. Ayrıca banka arıcılık kredi kullanımlarına yönelik Genç Çiftçi ve Kadın Girişimciler için indirimli faiz oranı uygulamaktadır.Arıcılık Kredisi Veren Bankalar, Bir Finansçı

Şekerbank Arıcılık Kredisi

Şekerbank da işletme kredileri adı altında arıcılık kredisi vermektedir. Ancak banka arıcılık kredisi verilmesinin önkoşulu olarak krediyi çekecek kişinin Türkiye Arı Yetiştiriciliği Birliği’ne üye olması şartını aramaktadır. Banka 36 aya kadar vade imkanı sağlamaktadır.

Halkbank Arıcılık Kredisi

Halkbank da ayrı bir kredi türü olarak arıcılık kredisi vermektedir. Arıcılık kredisi çekmeniz için Halkbank müşterisi olmanıza da gerek yok. Kredi verilen miktar ve koşullar dönem dönem değişebilmekle birlikte Halkbank 50 kovan alabilecek şekilde arıcılık kredisi vermektedir. Bankadan çekeceğiniz kredilerde Halkbank tarafından 4 seneye kadar vade imkanı da tanınıyor.

Arıcılık Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Arıcılık Kredisi alabilmek için her banka farklı evraklar isteyebilmektedir.

Ancak her bankanın istediği evraklar şunlardır;

  • Nüfus cüzdanı aslı ibraz edilmesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Sabit gelire sahip olanlar için maaş bordrosu ve varsa kira belgeleri
  • Arıcılık yapılacak bölge kiralanacak ise buna ilişkin kira sözleşmesi

Bu evraklarla birlikte ilgili bankaya gidilmesi halinde diğer koşulların da tamam olması halinde arıcılık kredisi almanız mümkün olabilecektir.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın


Başa dön tuşu