Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Arıcılık Kredisi Veren Bankalar

aricilik kredisi veren bankalar

Belki de tarihin en eski mesleklerinden biri arıcılıktır. Günümüzde arıcılığın ve arıdan sağlanan ürünlerin değerinin daha fazla anlaşılmasıyla birlikte pek çok kişi arıcılık yapmayı düşünmektedir. Peki, arıcılık nasıl yapılır? Arıcılık Kredisi Veren Bankalar Hangileridir? Arıcılık Kredisi Çekmek İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? Bu yazımızda bu soruların yanıtlarını vermeye çalışacağız.

Vakıfbank Arıcılık Kredisi

Vakıfbank müşterilerine işletme kredileri içerisinde ayrı bir kredi türü olarak arıcılık kredisi sağlamaktadır. Ayrıca arıcılık faaliyetini daha önce yapmadıysanız ve bu işte tecrübeniz yoksa bireysel ihtiyaç kredisi kullanarak da arıcılık faaliyetiniz için kredi imkanı sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi

Ziraat Bankası da arıcılık kredisi veren bankalardan biri. Banka daha önce 1.500.000 TL olan kredi üst limitini 2022 yılı itibariyle 2.500.000 TL tutarına çıkarmıştır.. Banka bu krediyi senelik faiz oranı ile kullandırıyor. Ayrıca banka arıcılık kredi kullanımlarına yönelik Genç Çiftçi ve Kadın Girişimciler için indirimli faiz oranı uygulamaktadır.kredi

Şekerbank Arıcılık Kredisi

Şekerbank da işletme kredileri adı altında arıcılık kredisi vermektedir. Ancak banka arıcılık kredisi verilmesinin önkoşulu olarak krediyi çekecek kişinin Türkiye Arı Yetiştiriciliği Birliği’ne üye olması şartını aramaktadır. Banka 36 aya kadar vade imkanı sağlamaktadır.

Halkbank Arıcılık Kredisi

Halkbank da ayrı bir kredi türü olarak arıcılık kredisi vermektedir. Arıcılık kredisi çekmeniz için Halkbank müşterisi olmanıza da gerek yok. Kredi verilen miktar ve koşullar dönem dönem değişebilmekle birlikte Halkbank 50 kovan alabilecek şekilde arıcılık kredisi vermektedir. Bankadan çekeceğiniz kredilerde Halkbank tarafından 4 seneye kadar vade imkanı da tanınıyor.

Arıcılık Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Arıcılık Kredisi almak için her banka farklı evraklar istemektedir.

Ancak her bankanın istediği evraklar şunlardır;

  • Nüfus cüzdanı aslı ibraz edilmesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Sabit gelire sahip olanlar için maaş bordrosu ve varsa kira belgeleri
  • Arıcılık olacak bölge kiralayacak ise buna ilişkin kira sözleşmesi

Bu evraklarla birlikte ilgili bankaya gidilmesi halinde diğer koşulları vardır. Bunların da tamam olması halinde arıcılık kredisi almanız mümkün olabilecektir.

Önerilen Yazılar

2 Yorumlar

Haççe Ağustos 28, 2023 - 2:44 pm

Harika bir yazı olmuş, teşekkür ederim! Arıcılığa ilgisi olan biri olarak bu bilgilere çok ihtiyacım vardı. Sizce arıcılık yapmak için hangi bankanın kredisini almak daha mantıklı olur? Yüksek faiz oranları gibi sorunlarla karşılaşmak istemiyorum, önerileriniz nelerdir? Şimdiden teşekkürler!

Cevap Yazın
Ennur Ağustos 8, 2023 - 12:53 pm

Merhaba, makalenizi okurken ilginç bir noktaya dikkat çektiniz. Arıcılık kredisi için gerekli evraklar konusu benim için yeni bir bilgiydi. Bu evrakların ne olduğunu ve neden gerektiğini daha detaylı bir şekilde anlatabilir misiniz? Teşekkürler!

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00