Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Getir Kurye Başvuru

Getir Kurye Başvuru

Türkiye’nin önemli şirketlerinden birisi haline gelen Getir kurye başvuru ile de öne çıkıyor. Bu içerikte sizlere nasıl getir kurye başvuru yapılacağını anlatacağız.

Getir, alışverişten yemek siparişine su dağıtımından çeşitli mağazaların ürünlerinin teslim edilmesine birçok alanda öne çıkan bir kurum. Sunduğu olanaklarla kendini kanıtlayan Getir, araç ehliyetine sahip olanlar için de önemli bir avantaj sağlamakta. Getir’de kurye olmak isteyenler, bu fırsatı nasıl değerlendirmesi gerektiğini merak ediyor.

Getir Kurye Nedir?

Getir şirketinin en çok öne çıkan meslek grubu kuryeler olmakta. Hatta Getir kurye, Getir’de siparişleri teslim eden personellere verilen isim. Bu personeller ister araba ister motor ile başvuru yapıp bu şekilde işe başlayabiliyor.

Getir Kurye Ne İş Yapar?

Getir kurye başvuru yapmadan önce bu kuryelerin tam olarak ne iş yaptığı araştırılan bir olay. Böylece Getir kuryeleri, teslimat işinden sorumlu çalışanlar. Bu personeller yemek siparişi veya market alışverişi yapıldığı takdirde bu ürünleri teslim ediyor. Bunun yanı sıra Getir Su gibi alanlarda da müşterilerin ihtiyaçlarını karşılıyor. Özetle Getir kuryeleri, siparişlerin teslimatından sorumlu çalışanlar.

Getir Kurye Ne Kadar Çalışır?

Getir kuryeleri, değişen çalışma koşullarına sahip personeller. Bu personellerin çalışma koşulları personelin kendi belirlediği duruma bağlı olmakta. Getir, saatlik çalışma sistemi uyguluyor. Kurye ise en az 5 saat olmak üzere ne kadar çok para kazanmak istiyor ise o kadar çok çalışmakta. Güncel ücretlere göre Getir kuryelerinin saatlik ücreti en az 22 TL olarak bulunuyor. Bunun yanı sıra her paket için en az 1,5 TL komisyon kazanılıyor. Ücretler, kuryenin durumuna ve yaptığı işlere göre değişiyor. Özet geçmek gerekirse Getir kurye çalışanı günlük olarak en az 5 saat, en fazla 15 saat çalışır.

Getir Kurye Maaşları

Getir’de kurye ücretleri personel durumuna ve sipariş türüne göre değişiklik gösteriyor. Öncelikli olarak kuryelerin sabit bir ücretinin bulunmadığını açıklayalım. Araba kuryeler için saatlik ücret 22 TL olurken motor kuryeler için 27 TL olarak belirlendi. Yüksek performans gösteren kuryeler ise 30 TL’lik ücret alıyor.

Getir Kurye Başvuru

Saatlik ücretlerin yanı sıra ek ödemeler yani komisyonlar hakkında da bilgi sahibi olmak gerekir. Bir kurye, teslim ettiği her sipariş için 1,5 TL elde ediyor. Yemek siparişlerinde ise 2,95 TL ücret veriliyor. Bunun yanı sıra kuryelere bahşiş de verilmekte. Müşteriler, hizmeti beğendikleri takdirde bahşiş ödeyerek kuryeyi mutlu edebilir.

Getir Kurye İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Getir şirketinde çalışmak isteyen bir kurye adayı öncelikle Getir mobil uygulamasını akıllı telefonuna kurmalı. Ardından uygulamada yer alan “kurye” bölümüne giriş yapmalı. Burada başvuru formu bulunmakta. Bu formdaki gerekli alanlar doldurulduktan sonra başvuru formu gönderilmeli.

Bunun yanı sıra başvuru yapmak için Getir şubesinde yer alan insan kaynaklarına da başvurulabiliyor.

Getir Kurye Olabilmek için Gereken Şartlar?

Getir kurye başvuru işlemi için öncelikle şartların bilinmesi gerekiyor. Böylece Getir kuryesi olmak isteyen bir kişinin bilmesi gerektiği şartlardan birisi motor ehliyetine sahip olmak. Motor kuryeler A1 veya A2 sınıfı ehliyete sahip olarak bu işe başvuru yapabilir. Yani motor ehliyeti, başvuruda zorunlu olan bir kriter.

Bir diğer şart olarak karşımıza motor kullanırken tecrübeli olmak ve siparişleri hızlı göndermek geliyor. Bu şartı karşılayan bir kurye aynı zamanda eksiksiz bir şekilde siparişleri tamamlamalı.

Özetle kurye olmak için şu şartlar vardır:

  • A1 veya A2 ehliyet sınıfına sahip olmak
  • Motor kullanma becerisinin yeterli olması
  • Siparişleri hızlı teslim etmek
  • Düzenli sipariş teslimatı yapmak

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00