Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Ek İş Yaparak Para Kazanmak

Ek İş Yaparak Para Kazanmak

Ek iş yaparak para kazanmak: Günümüzde hayat koşulları pahalı ve ne yazık ki insanların bu ekonomik koşullar altında alım güçlerini kimi zaman her istediklerini almaya, yapmaya yetmiyor ki bu da insanları başka arayışlara itiyor.

İnsanlar doğal olarak ek iş olarak adlandırılan kendi standart kazançları dışında işler bularak para kazanmaya çalışıyor.

Bu tarz işler temelde iki ana başlığa ayrılıyor:

 • Ev eksenli olan işler
 • Diğer türden işler

Ev Eksenli Olarak Yapılabilecek Olan İşler

Kişilerin ev eksenli olarak yapabilecekleri yapacakları ek iş listesinde oldukça geniş bir kapsam var ve bunlar giderek genişliyor ama bunlardan bazıları şu ana başlıklar altında tanımlanabilir:

 1. Evde Paketleme İşi: Günümüzde özellikle, kadınların, emeklilerin, öğrencilerin yapmakta olduğu bir iş alanıdır. Herhangi bir bilgi, deneyim eğitim olmasına gerek olmadan rahatlıkla yapabileceği bir iş koludur. Düğme paketleme, kurdele paketleme, nikah şekeri paketleme, takı paketleme, kokulu mum paketleme gibi işler bu alanda yapılabilecek iş alanlarından sadece bazılarıdır. Bu işi yapmak isteyenlerin bu alanda çalışan firmalardan bir tanesi ile iletişime geçmesi yeterlidir. Yapılan paketleme başına iş ücreti ödenir. Ürünler kargo, kurye ya da kişinin bizzat alımı yapılır ve ortaklaşa belirlenen sürede ürünler teslim edilir. Zamanında teslimat ve işin titiz yapılması işin püf noktalarıdır.
  Evde Paketleme İşi
 2. Evde Takı Yapım İşi: Kazanç olarak bakıldığında oldukça iyi kazancı olan bir iştir. Kişilerin bu alanda belli bir eğitim almaları ya da yetkinlik kazanmaları yeterlidir. Yapılan ürünler bu tür alan yerlere satılabileceği gibi, eşe dosta da satılabilir. Internet üzerinden de satışa sunulabilir.
  Evde Takı Yapma İşi
 3. Evde Mum Yapım İş: Son derece keyifle yapılabilecek iş kolları arasındadır. Mum yapımı da oldukça basit bir iştir. Kalıp alarak farklı dizaynlarda çok özel kokulu ya da kokusuz mumlar yapılabilir. Takı gibi değişik biçimlerde ürünleri satarak para kazanmak mümkündür.
  Evde Mum Yapım İşi
 4. Örgü Örme İşi: İster battaniye, ister şal, ister kazak uyarınıza hangisi gelirse böyle bir yeteneğiniz varsa bu işten rahatlıkla para kazanabilirsiniz.
  Örgü Yapım İşi
 5. Bebek Bakıcılığı: Bugün birçok kadına çok ciddi paralar kazandırmaktadır. Lakin diğer işlerin aksine tam zaman gerektiren bir iş alanı haline gelebilmektedir.
 6. Anket Doldurma İşi: Kazancı çok yüksek olmamakla beraber özellikle öğrenciler ve emekliler için ideal olan bir iş alanıdır. Anket başına para alınır.
 7. Çocuk Bakıcılığı: Ek iş olarak bakıldığında, hafta sonu ve akşamları çocuklarına bakıcı arayan ailelerin çocuklarına bakarak para kazanmak mümkündür.
  Bebek Çocuk Bakıcılığı
 8. Blog Yazarlığı: Eğer kaleminize güveniyorsanız bu iş sizin için idealdir. İçerik üreten firmalar ile görüşerek anında bu işe başlayabilirsiniz
  İçerik Blog Yazarlığı - Editörlük

Şimdi biraz da diğer işlerden bahsetmek gerekir ise taksi şoförlüğü yapılabilecek işler arasında ilk sıradadır. Tüm boş zamanlarda yapılabilir. Köpek bakıcılığı da kazancı iyi olan birkaç saat haftada ayırarak para kazanılabilecek işler arasındadır.

Kendin Yap Evde Ek İşRenkli Zincir KolyeKendin Yap Evde Ek İşKendin Yap BileklikBohem bileklik yapımıBohem bileklik yapımıBohem bileklik yapımıRenkli Zincir Kolye Yapımı

Ek İş Yaparak Para Kazanmak

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00