Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

En İyi Danışmanlık Şirketleri

En İyi Danışmanlık Şirketleri

En iyi danışmanlık firmaları denildiğinde işini bilen tecrübeli elemanlardan oluşan kadrolarla verilen profesyonel danışmanlık hizmetleri akla gelmektedir. Günümüzde nitelikli danışmanlık hizmetlerinden pek çok farklı alanda yararlanmak mümkün hale gelmiştir. Danışmanlık şirketleri tarafından verilecek olan profesyonel hizmetler, hem kurumlar hem de bireyler açısından büyük avantaj sağlamaktadır. Özellikle işletmeler, kurumsallaşma ve markalaşma yolunda en iyi danışmanlık şirketlerinden hizmet alma yoluna gitmektedir. Bu sayede süreç planlaması ve mali durumlar düzene oturtularak işletmelerin gelişimi açısından en doğru stratejiler belirlenmektedir.  En iyi hizmet alınabilecek danışmanlık firmalarına ulaşabilmek için titiz bir araştırma sürecinden geçilmesi tavsiye edilmektedir.

Türkiye’deki En İyi Danışmanlık Şirketleri

Türkiye’de en iyi danışmanlık firmaları bilişim alanından pazarlamaya kadar farklı noktalarda en nitelikli hizmetlerin alınmasına olanak tanımaktadır. Kurum ve kuruluşların ihtiyacı olan profesyonel destek birikim sahibi danışmanlık firmaları tarafından sunulmaktadır. Türkiye’de danışmanlık hizmetleri alınacak alanlar şu şekildedir:

 • Satın Alma Danışmanlık Hizmeti
 • İdari Yönetim Danışmanlık Hizmeti
 • Yönetim Danışmanlığı Hizmeti
 • Uluslararası İşlemler Danışmanlığı
 • AR-GE Danışmanlık Hizmeti
 • İnsan Kaynakları Danışmanlığı
 • Üretim Danışmanlık Hizmeti
 • Finans ve Muhasebe Danışmanlık Hizmeti
 • Marka ve Patent Danışmanlık Hizmeti
 • Proje Yönetimi Danışmanlık Hizmeti
 • Fizibilite ve İş Planı Hazırlama Danışmanlık Hizmeti
 • Fabrika Kurulumu ve Makine Yerleşimi Danışmanlık Hizmeti

Türkiye genelinde hizmet alınacak en iyi danışmanlık firmaları, profesyonel ve deneyimli kadrosuyla hizmet vermektedir. AR-GE gibi teknolojik donanımlar açısından gelişmiş hizmetlerin alınabileceği durumların haricinde marka danışmanlığına sıklıkla başvurulmaktadır. Özellikle KOBİ’ler işletmelerini rakiplerinden bir adım daha öne çıkartarak geliştirmek adına danışmanlık hizmetlerinden yararlanmaktadır. İyi bir yatırım şirketinin, hizmet alınacak sektörle alakalı güncel gelişmeleri daima takip ediyor olması gerekmektedir. Getirilerin maksimum ve zararların en az düzeyde kalacağı stratejilerin belirlenerek gerçek kişi ya da kurumların çıkarlarının gözetilmesi ciddi önem taşımaktadır.

En İyi Yönetim Danışmanlık Şirketleri

En iyi yönetim danışmanlık firmaları tarafından verilen hizmetler, halk arasında şirket doktorluğu olarak da adlandırılmaktadır. Firmaların sektörel anlamda gelişmesine katkı sağlamak ve yönetime dair problemlerinin çözülmesi adına profesyonel hizmetlerden faydalanılmaktadır. Kurum veya şirketlerin yönetim sürecinde karşılaştığı tüm problemler, yönetim danışmanları tarafından çözüme kavuşturulmaktadır. Var olan durumun analiz edilmesi ve probleme en uygun akılcı çözümlerin sunulabilmesi danışmanlık hizmetleri sayesinde mümkündür. Şirket adına doğru stratejiler belirlenerek bütün süreçlerin doğru planlanması gerekmektedir. En iyi yönetim danışmanlık şirketleri güçlü referanslara sahip olmalı ve deneyimli kadrosuyla hizmet vermelidir.

Uluslararası Danışmanlık Şirketleri

Uluslararası danışmanlık firmaları ülkemizde sıklıkla başvurulan hizmetler arasında yer almaktadır. Şirketlerin büyümesi ve pazardaki yerinin sağlamlaştırılması adına uluslararası danışmanlık hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Uluslararası danışmanların, sektörel anlamda ciddi bir tecrübeye sahip olması ve vizyonlarının güçlü olması önemlidir. Müşterilerin beklentilerini karşılayacak olan stratejiler geliştirerek uluslarası pazarda kurum yerinin sağlamlaştırılması adına çalışmalar yapılmaktadır. Uluslararası danışman olarak hizmet veren personellerin tüm gerekli eğitimleri almış ve yeterli beceriye sahip olması gerekmektedir. Uluslararası danışmanlık şirketleri, kurumların dış ticaret dünyasındaki rekabetlerin arttırılması ve yenilikçi hizmetlerin geliştirilmesine dönük çözümler sunmaktadır.

Danışmanlık Şirketi Nedir?

Danışmanlık şirketinin ne olduğu üretim, idari yönetim vb. pek çok konuda doğru stratejilerin benimsenmesi için profesyonel destek sunan firmalar olarak yapılmaktadır. Genellikle danışmanlık tanımı ise hizmet talep edilen alanda uzmanlık sahibi olan tecrübeli kişi veya kurumların becerilerini kurumlara aktarması şeklindedir. Danışmanlık şirketlerinde hizmet veren elemanların bilgi birikimi ve tecrübelerinin yüksek olması kritik öneme sahiptir. Hizmet talebinde bulunan kuruluşa yeni düşüncelerin aşılanması ve doğru stratejilerin belirlenmesi danışmanlık firmalarının görevleri arasında yer almaktadır. İyi bir danışmanlık şirketi, hizmet verdiği kuruluşun çıkarlarını ön planda tutarak en nitelikli çalışmaları gerçekleştirmelidir.

Danışmanlık Şirketleri Ne Yapar?

Danışmanlık Şirketleri Ne Yapar?

Danışmanlık firmalarının ne yaptığı konusunda şirketlerin sektörel tecrübeleri önem taşımaktadır. Hayata geçirilmek istenen yeni projelerden var olan işletmelerin geliştirilmesine kadar pek çok konuda danışmanlık hizmetlerinden yararlanılabilmektedir. Danışmanlık şirketleri tarafından verilen hizmetler genel olarak şu şekilde sıralanır:

 • İşletmelerin mali planlama stratejilerinin yönetilmesi,
 • Sürdürebilir projelerin profesyonel şekilde hayata geçirmesi,
 • Şirketin deneyim ve bilgil birikimlerinden yararlanılması,
 • Problemlere karşı en akılcı ve doğru çözüm önerilerinin belirlenmesi,
 • Sektörel saha uygulamalarının gerçekleştirilmesi,
 • İşletmelerin gelişimlerinin sağlanması.

Günümüzde yatırım danışmanlığı faaliyetleri, alanında tecrübeli şirketler tarafından verilmeye devam edilmektedir. Sektörel anlamda nitelikli ve deneyim sahibi şirketler, kar zarar analizlerinin yapılmasından yatırım için en doğru zamana kadar pek çok konu hakkında bilgilendirmeler yapmaktadır. Gerçek kişiler veya sektörel anlamda gelişimini sürdürmek isteyen şirketler, yatırım anlamında profesyonel görüşlere ihtiyaç duymaktadır.

Danışmanlık Şirketleri Nasıl Çalışır?

Danışmanlık firmalarının nasıl çalıştığı konusunda şirketlerin prosedürleri önem taşımaktadır. İşletmelere dönük olarak alınan hizmetlerde yarar sağlamayan durumların iyileştirilmesi yönünde stratejiler planlanabilmektedir. Alternatif çözümler üretilmesi ve iş sahalarına dair akılcı çözümlerin geliştirilmesi danışman firmaların çalışmaları arasındadır. Danışman şirket seçimi ve çalışmaların yürütülme aşamaları genel olarak şu şekildedir:

 • Analiz: Profesyonel danışmanlık hizmeti alınmadan önce kurum ve kuruluşların ihtiyaçlarının ne olduğunun belirlenmesi gerekir. Pazarlama sektöründen markalaşma çalışmalarına kadar pek çok farklı alanda hizmete ihtiyaç duyulması mümkündür. Danışmanlık hizmeti alacakların hangi sektörde danışmanlardan yardım alması gerektiğine karar vermesi önem taşımaktadır. Danışmanlık Şirket Seçimi ve Çalışma Aşamaları
 • Şirket Araştırması: İhtiyaçlarını belirleyerek kendilerini analiz eden kişi veya kurumlar, danışmanlık şirketleri arasından seçim gerçekleştirmelidir. Şirket araştırmalarının güvenilir kaynaklardan ve güçlü referanslar baz alınarak yapılması önem taşımaktadır. Herhangi bir sebepten ötürü geçmişte danışmanlık hizmeti almış kişilerin tecrübelerinden yararlanılabilmektedir.
 • Tanışma ve Fikir Alışverişi: Şirketin belirlenme aşamasından sonra alanında tecrübe sahibi kadroyla fikir alışverişleri yapılmalıdır. İzlenecek yolun kararlaştırılması ve sürecin nasıl işleyeceği hakkında detaylı olarak bilgi sahibi olunması gerekmektedir.
 • İş Planlaması: İşletme veya kişi bazında ne tür bir hizmete başvurulacağının bilgisi, danışmanlara ayrıntılı şekilde aktarılmalıdır. Karşılıklı düşünce alışverişleri doğrultusunda iş planlama sürecine girilmektedir.
 • Teklif Alma: Beklentiler ve talepler doğrultusunda yapılan planlamalar neticesinde teklifler alınmaktadır. Danışman olarak hizmet veren kişi veya kuruluşlar tarafından verilecek olan hizmete dönük mali teklifler sunulmaktadır. Karşılıklı olarak yapılan anlaşmalar doğrultusunda işin tarifi detaylandırılmaktadır.
 • Teklif Seçimi ve İş Yapımı: Teklifler içerisinden en makul seçimlerin gerçekleştirileceği aşamayı ifade etmektedir. Gerek finansal anlamda gerekse sürecin işleyişi bakımından en uygun tercih yapılmalıdır. Danışman şirket ve işletme arasında sözleşme imzalanmasıyla beraber hizmet almak için resmi süreç başlatmış olur.
 • Sonuç: Yapılan anlaşma doğrultusunda belirli bir zaman aralığı için hizmet alımı gerçekleştirilmektedir. Hizmetle alakalı olan detaylar iş bitiminde rapor haline getirilerek sunuş gerçekleştirilmektedir.

Danışmanlık Şirketleri Hizmetleri

Danışmanlık şirketleri üzerinden hizmet almanın pek çok farklı avantajı bulunmaktadır. Zaman bulamama ve iş yoğunluğundan kaynaklı olarak bazı işletme veya kuruluşlar gelişim için doğru stratejileri belirlemekte zorlanmaktadır. En iyi danışmanlık firmaları sayesinde profesyonel anlamda yetkin olan elemanlardan destek alınarak ideal stratejiler belirlenmektedir. Danışman olarak hizmet veren kişilerin görüşlerinin güvenilirliği konusunda güçlü referanslara sahip olunması önem taşımaktadır. Günümüze pek çok şirket profesyonel danışmanlık adı altında hizmet vermekle beraber güvenilir ve kaliteli hizmet alınabilecek danışmanlık firmaları ile anlaşılması gerekmektedir.

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00