Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Bitcoin’e Neler Oluyor?

bitcoin birfinansci 1

Bitcoin’e Neler Oluyor; aslında her zaman yaptığı şeyi yapıyor ve fiyatı bu yüzden devamlı dalgalanmaktadır. Sadece fiyata odaklanmayın bu teknolojinin potansiyeline dikkat edin.

Bitcoin bundan 2-3 hafta önce büyük bir düzenleme yaşadı. Şimdi ikinci bir fiyat yükselmesi periyodu ile karşı karşıyayız. Aslında bu durum çoktan başladı. Şu günlerde çok az negatif getiri görmekteyiz Bitcoin’de. Bitcoin’den kısa dönemde iyi karlar elde edebileceğimize göre bu durum çokta önemli değil.

Bitcoin’e Neler Oluyor?

Bitcoin en son dip yaptığında 5800-6000 dolar seviyelerinde idi. Bitcoin’in böyle bir düşüş yaşaması çok normal hele ki 11000 dolar gibi seviyeleri gördükten sonra. Lütfen şunu bilin ki büyüme eğer parabolik ve dikey olarak devam ediyorsa sürdürülemez bir özellik taşıyor demektir. Bu yazımı yazarken Bitcoin yaklaşık 10 bin dolar seviyelerinde seyrediyor. Kısacası endişe etmenize hiç gerek yok.

Şimdi ise Bitcoin’in 2018 yılında nasıl bir grafik izlediğine biraz bakalım.

  • Ortalama işlem bedeli yaklaşık yüzde 92 oranında düştü.
  • Segwit adaptasyonu yüzde 4 civarında arttı
  • Bitcoin çıktısı yaklaşık yüzde 14 oranında azaldı.
  • İşlem sayısı yüzde 28 oranında azaldı.

Yukarıdaki istatistikler aslına bakarsanız Bitcoin için pek çok şey söylüyor.

Teknolojik açıdan bakarsanız, Bitcoin’in getirdiği teknolojik gelişmeler olağanüstü olarak nitelendirilebilir. Bitcoin bize güçlü ve son derece pozitif sinyaller veriyor. Bu da aslında sadece bir başlangıçtır diyebiliriz bizim için. Bazı çokça bilinen kripto para borsaları resmen SigWit’e uyum sağlamaya başladı. Diğerlerinin de yakın zamanda yine aynı şekilde SigWit’e uyum sağlaması bekleniyor. Lightning Network ve Atomic Swaps tam anlamıyla işlemeye başlayınca bu uyum süreci de epey hızlanacak.

Bu durum sadece bir başlangıçtır aslında bizim için. 2017’nin Bitcoin açısından müthiş bir yıl olduğunu düşünüyorsanız, henüz hiçbir şey görmediniz. Benim fikrime göre 2020 Bitcoin açısından ezberleri bozacak bir yıl olacaktır.

Bitcoin aslında çok önemli sinyaller yollamakta ve bizim için önemli olan da budur diyebiliriz. Bitcoin bu yıl çok güçlü bir şekilde geliyor sadece hazır olun çünkü bu yıl Bitcoin ezberleri bozacak. Buna emin olabilirsiniz.

Bitcoin’e Neler Oluyor?

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00