Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Bitcoin Yatırım Yapmak Güvenli Mi?

Yatırım yapmak istediğiniz miktarın yüzde birini Bitcoin’e yatırın, Bitcoin yatırım eğer yüzde biriniz ikiye katlanırsa mutlu olursunuz. Eğer bir sonraki hafta yüzde biriniz değer kaybına uğrarsa, tekrar yüzde birlik bir yatırım yapabilirsiniz. İşte böyle yaparak alacağınız riski büyük oranda düşürebilirsiniz.

Bitcoin Yatırım

Japon akımının Bitcoin’in sermaye miktarına 100 milyon dolar veya daha fazla katkıda bulunacağını tahmin ediyorum fakat aynı zamanda birçok kişi de benimle aynı görüşte dolayısıyla fiyatları gerçekten çok yüksek fiyatlara çok kısa bir süre içinde erişecek. Bu durum için olan heyecan bir süre sonra durulacak ve fiyatlar da yükselmeyi bırakacak. Evrensel bir kural olarak herkes aynı şeyi yapıyorsa (Alıyorsa), sürüye uyup gitmeye pek de gerek yok kısacası yavaşça ilerlemek daha iyi olabilir.

Bitcoin fiyatları 2012 yılı içerisinde 180 dolardan 1200 dolara fırladı fakat Çin hükümeti sermaye piyasalarında düzenlemeye gidince Bitcoin fiyatları 180 ile 220 dolar arasında kaldı. Şu an ise Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Japonya, Güney Kore, Avrupa Birliği ve Avusturalya Bitcoin’e yoğun bir şekilde yatırım yapıyor. Yukarıda saydığım ülke hükümetlerinden biri Bitcoin için kısıtlayıcı kararlar alabilir ve bu durumda fiyatları yüzde 20 ile 30 arasında düşecektir. İşte bu daha fazla yatırım yapmak için en iyi zamandır Bitcoin için.

Bitcoin Yatırım

Eğer Bitcoin fütüristlerin dediği gibi bir şey ise yaşamak için fazla bir varlığa ihtiyacınız olmayacak. Eğer başarısız olur veya bir hükümet tarafından yok edilirse, tüm hikayesi yalandan ibaret demektir. Tamamen kaybetmeye hazır olmadığınız herhangi bir şey için yatırım yapmamanızı tavsiye ediyorum.

Öte yandan Bitcoin’e yatırım yapmak için birçok sebep de bulunmaktadır.

  1. Oldukça sınırlı bir kripto para birimidir. Piyasaya sürülen ve henüz sürülmeyen toplam 21 Milyon Bitcoin vardır.
  2. En çok kullanılan kripto para birimi olduğundan en güvenli blockchaine sahiptir.
  3. Şu an ulaşılabilir durumdadır bu da demek oluyor ki benimsenme oranı artacaktır.
  4. İşlem onay süresini düşürmek için üzerinde birtakım yenilikler yapılıyor.
  5. Japonya,Güney Kore ve Avusturalya gibi ülkelerde oldukça benimsenmiş durumdadır.

Bu kripto para birimi hakkında sıkça sorulan sorular ve tüm bilgilere ulaşmak için buraya tıklayın.

Bitcoin yatırım

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00