Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Bitcoinden Nasıl Para Kazanılır?

Bitcoinden Nasıl Para Kazanılır? Bitcoin para kazanma yolları arasından seçim yapabilirsin. Madencilik, alım satım, Bitcoin ile ürün satışı, kaldıraç kullanmak…

Bitcoinden Nasıl Para Kazanılır?

Öncelikle Bitcoin hakkında kısa bir açıklama ile yazıma başlamak istiyorum. Bitcoin satın almak ve satmak için Bitcoin cüzdanı sağlayan bir akıllı telefon uygulamasına veya bir bilgisayar yazılımına ihtiyacınız var. Blockchain altyapısını kullanan bu yazılımlar Bitcoin ile yapılan tüm işlemleri kaydeder ve onaylar.

Bitcoin Para Kazanma

Öncelikle Bitcoin cüzdanları ile ilgili bilmeniz gereken birkaç tane önemli noktayı size belirtelim.

  • Cüzdanınızı mutlaka yedekleyin ve kimse ile paylaşmayın. Eğer cüzdanınızı kaybederseniz daha önce yaptığınız yedekleme sayesinde Bitcoin cüzdanınıza tekrar ulaşabilirsiniz.
  • Her bir işlem için ücret alındığını unutmayın. Her takasın ve cüzdanın farklı bir ücreti bulunmaktadır.
  • İşlemlerin onaylanması için bir miktar zaman gerekmektedir. Bu zaman 10 dakikadan 3-5 saate kadar uzayabilmektedir. Bazı cüzdanlar size ödeme sırasında ödemek durumunda olduğunuz işlem ücretini seçme şansı sunar. Yüksek bir işlem ücreti verirseniz, işleminizin onay sürecinin de daha kısa olacağını belirtelim
  • İşleminizin onaylanması için en az 6 tane onay almalısınız. Bunlardan ilk ikisi uzun zaman alırken sonraki dördü daha kısa sürede onaylanır.
  • Her alışınızda lütfen takas konumunda bırakmayın. Lütfen doğrudan cüzdanınıza aktarın.

Bitcoin ile Para Kazanmanın Dört Yolu

  1. Bitcoin madenciliği
  2. Alım satım yapmak
  3. Ürünlerinizi Bitcoin ile satmak
  4. Kaldıraç kullanmak

Gelin bu dört seçeneğe biraz daha detaylı olarak bir bakalım sizinle.

Bitcoinden Nasıl Para Kazanılır

Bitcoin Madenciliği -Bitcoinden Nasıl Para Kazanılır

Bitcoin madenciliğini kısaca Bitcoin üretimi olarak tanımlayabiliriz. Bir Bitcoin çıkardığınızda, ücretsiz bir Bitcoin ile ödüllendirilirsiniz. Bunu yapabilmek için de bilgisayarınıza özel bir yazılım kurmanız gereklidir. Bitcoin çıkarmak için bilgisayarınızın olağanüstü karışık matematik denklemlerini çözmesi gerekmektedir. Bu yolu kullanmaktaki asıl sorun birçok Bitcoin madencisi ile rekabet etmek durumunda kalacağınız için kazancınızın oldukça düşük olabilmesidir. Karınızı arttırmak için bir grup Bitcoin madencisi ile ortaklaşa hareket edebilirsiniz fakat buradan elde edilen kar diğerleri ile paylaşılmak durumundadır.

Alım Satım Yapmak – Bitcoinden Nasıl Para Kazanılır

Alım satım yapmak Bitcoin üzerinden kazanç sağlamanın bir diğer yoludur. Fakat bu yolu kullanmak için analitik düşünce yeteneğine sahip olmalı ve tonlarca grafiği analiz etmelisiniz. Eğer yeni iseniz, bu sizin için doğru bir seçenek olmayabilir. Eğer nasıl yapacağınızı öğrenmek istiyorsanız, öğrenme süreciniz bir hayli uzun olabilir.

Ürünlerinizi Bitcoin ile Satmak

Eğer internet üzerinden bir ürün ya da hizmet satıyorsanız Bitcoin ile ödeme almaya başlayarak kazanabilirsiniz. Bunun için BitPay adında bir bilgisayar yazılımına ihtiyaç duyabilirsiniz.

Kaldıraç Yöntemi

Eğer Bitcoin’i yeni yeni tanıyorsanız, bu yöntem tam size göre. Bu yöntem kısaca şu şekilde işler; Bitcoin madenciliği ve alım satımı yapan bir firma aracılığıyla haftanın 5 günü günlük olarak ödeme alabilirsiniz.

Bitcoin'e Alternatif Olabilecek 7 Kripto Para Birimi

Bitcoinden Nasıl Para Kazanılır

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00