Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Bitcoin Paranın Yerini Alabilir Mi?

Bitcoin Paranın Yerini Alabilir mi? Aslına bakarsanız bu soru Bitcoin’i çıkaranların, kullananların ve Bitcoin madenciliği yapanların hem ana sorusu hem de motivasyon kaynağı durumundadır.

Bitcoin Paranın Yerini Alabilir mi?

Bitcoin’i bulan ve gizemli bir şekilde yaymaya kişi olan Satoshi Nakamoto’nun asıl amacı Bitcoin’in ileride bildiğimiz anlamda paranın yerini almasıdır. Fakat bu durum bize yüz yıl kadar uzak şu an. Şu an hala yüzlerce kripto para biriminin piyasaya çıkartılıp test edildiğini de görüyoruz. Birçok başarısız deney sayesinde Blockchain teknolojisinin evrim geçirdiğini ve geliştirildiğini görüyoruz.

Üstelik yakın zamanda ülkelerin ulusal para birimleri yerine Bitcoin veya diğer kripto para birimlerine geçmeyi deneyeceğine şahit olabiliriz. Dolayısıyla eğer bir zaman sonra Elon Mask sayesinde galaksiler arası bir varlık olacağımızı düşünelim. Dünyada belli başlı ilkeler ve prensipler doğrultusunda oluşturulan bildiğimiz anlamda paranın hiçbir değeri olmayacak. Bunun yanı sıra Bitcoin için gökyüzü bir limit olmayacaktır fakat uzay belki olabilir.

Bitcoin Paranın Yerini Alabilir Mi

Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri geleceğin parası olacaktır. Herhangi bir büyük sıçramanın bir tüketici olarak hayatımıza önemli miktarda etkileri olacağı gibi eğitim de zorunlu olacak. İnsanlar genellikle bilmedikleri, emin olmadıkları şeylerden korkar.

Bir süre yeniliğe direnebilirler fakat cep telefonları hayatımızda nasıl yaygınlaştı ise Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde de benzer bir durumu gözlemleyeceğiz. Bu durum tam da anlattığım şekilde gelişecek tabii insanların uzayda ticaret yaparken para transferini ACH veya Wire dışında bir yol kullandığını hayal edebiliyorsanız durum başka. Bu durum sadece mümkün olmakla kalmayıp Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin sağladığı kolaylığı da düşününce neredeyse kesin bir hal alıyor.

Bunların hepsi bir anda gerçekleşmeyecek (özellikle önümüzdeki 1 yıl içinde) eğer insanlara yaratılan yıkıcı teknolojiler hakkında bilgi verilirse uzun zaman içerisinde sözünü ettiğim durum gerçekleşecek. Bu konuda özellikle ilgilenilen tek bir firma var, o da Cashaa çünkü onlar yeni kripto para birimleri CAS ile inanılması oldukça güç işler başarıyorlar.

Değişimleri nasıl benimseyecekleri, uyum sağlayacaklarını ve doğal olarak gelecekte kendilerini nasıl gösterecekleri merak ediliyor. Yine de bu kripto para biriminin Bitcoin kadar başarılı olabileceğini zannedilmiyor.

Bitcoin Paranın Yerini Alabilir Mi

Önerilen Yazılar

2 Yorumlar

İrem Ağustos 28, 2023 - 2:22 pm

Bitcoin, günümüz finans sisteminde belirli bir yere sahip olsa da, benim açımdan paranın yerini tamamen alması mümkün görünmüyor. Teknolojik gelişmeler ve kişisel tercihlere bağlı olarak Bitcoin popüler olabilir, ancak hala insanların günlük hayatta nakit para ya da geleneksel banka hesaplarına ihtiyaç duyduğunu düşünüyorum. Ayrıca, Bitcoin’in dalgalı ve belirsiz değeri de güvenilir bir ödeme aracı olarak kabul edilmesinin önünde bir engel olabilir. Yine de, Bitcoin’in finansal dünyadaki varlığını sürdüreceğine ve gelecekte daha fazla benimseneceğine dair bir umut var.

Cevap Yazın
Rabia Arslan Mayıs 29, 2018 - 9:57 am

bence almaz.İnsanlar herzaman banknot arayacaklardır.En azından 100-200 yıl böyle gider.Yaşlıları nasıl ikna edeceksiniz sanal bir paraya.onlar bankadan maaş alır.

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00