Kripto Paralar

Bitcoin Paranın Yerini Alabilir Mi?

Bitcoin Paranın Yerini Alabilir mi? Aslına bakarsanız bu soru Bitcoin’i çıkaranların, kullananların ve Bitcoin madenciliği yapanların hem ana sorusu hem de motivasyon kaynağı durumundadır.

Bitcoin Paranın Yerini Alabilir mi?

Bitcoin’i bulan ve gizemli bir şekilde yaymaya kişi olan Satoshi Nakamoto’nun asıl amacı Bitcoin’in ileride bildiğimiz anlamda paranın yerini almasıdır. Fakat bu durum bize yüz yıl kadar uzak şu an. Şu an hala yüzlerce kripto para biriminin piyasaya çıkartılıp test edildiğini de görüyoruz. Birçok başarısız deney sayesinde Blockchain teknolojisinin evrim geçirdiğini ve geliştirildiğini görüyoruz.

Üstelik yakın zamanda ülkelerin ulusal para birimleri yerine Bitcoin veya diğer kripto para birimlerine geçmeyi deneyeceğine şahit olabiliriz. Dolayısıyla eğer bir zaman sonra Elon Mask sayesinde galaksiler arası bir varlık olacağımızı düşünelim. Dünyada belli başlı ilkeler ve prensipler doğrultusunda oluşturulan bildiğimiz anlamda paranın hiçbir değeri olmayacak. Bunun yanı sıra Bitcoin için gökyüzü bir limit olmayacaktır fakat uzay belki olabilir.

Bitcoin Paranın Yerini Alabilir Mi?, Bir Finansçı

Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri geleceğin parası olacaktır. Herhangi bir büyük sıçramanın bir tüketici olarak hayatımıza önemli miktarda etkileri olacağı gibi eğitim de zorunlu olacak. İnsanlar genellikle bilmedikleri, emin olmadıkları şeylerden korkar.

Bir süre yeniliğe direnebilirler fakat cep telefonları hayatımızda nasıl yaygınlaştı ise Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde de benzer bir durumu gözlemleyeceğiz. Bu durum tam da anlattığım şekilde gelişecek tabii insanların uzayda ticaret yaparken para transferini ACH veya Wire dışında bir yol kullandığını hayal edebiliyorsanız durum başka. Bu durum sadece mümkün olmakla kalmayıp Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin sağladığı kolaylığı da düşününce neredeyse kesin bir hal alıyor.

Bunların hepsi bir anda gerçekleşmeyecek (özellikle önümüzdeki 1 yıl içinde) eğer insanlara yaratılan yıkıcı teknolojiler hakkında bilgi verilirse uzun zaman içerisinde sözünü ettiğim durum gerçekleşecek. Bu konuda özellikle ilgilenilen tek bir firma var, o da Cashaa çünkü onlar yeni kripto para birimleri CAS ile inanılması oldukça güç işler başarıyorlar.

Değişimleri nasıl benimseyecekleri, uyum sağlayacaklarını ve doğal olarak gelecekte kendilerini nasıl gösterecekleri merak ediliyor. Yine de bu kripto para biriminin Bitcoin kadar başarılı olabileceğini zannedilmiyor.

Bitcoin Paranın Yerini Alabilir Mi

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. bence almaz.İnsanlar herzaman banknot arayacaklardır.En azından 100-200 yıl böyle gider.Yaşlıları nasıl ikna edeceksiniz sanal bir paraya.onlar bankadan maaş alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu