google-site-verification=y0NxQVkKxirQ935OyXww2pFS87TJolZK-padKTZKtZ4
Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Maaşım yok, gelir belgem yok ev hanımıyım diyen girişimcilere özel Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar nelerdir?

Genelde çalışmayan, maaşı olmayan ev hanımlarına, maaş belgesi olmadan kredi verilmez, oysa ki günümüzde bankalar yeni müşteriler kazanmak için buna benzer özel durumları kullanmakta ve müşterilerine özel ayrıcalık sunmaktadır.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımları, evde ek iş yapan kadın girişimcilere kredi veren bankalar mevcuttur, bunlar;

Akbank, İş bankası, HSBC, Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), Vakıfbank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi, Şekerbank, Halkbank, Finansbank, Denizbank gibi bankalardır, en uygun şekilde krediyi vermektedir. Bu bankalar evlere iş alanlar, ev hanımı olduğu için belgesi olmayan ev hanımlarına her ay düzenli bir şekilde kredi vermektedir bankaların bu kampanyasından yararlanmak için kredini notunuzun sorunsuz olması, icralık durumunuzun olmaması yeterlidir ayrıca internet üzerinden online başvurularda yapılabilmektedir.

Ayrıca bayanlara Devlet tarafından işyeri açmak ve iş kurmak için verilen KOSGEB kredisi, erkeklere oranla %10 daha fazla verilmektedir.

Bu Kredi Nasıl kullanılır?

Bankalarda pek çok müşteri olmasına rağmen yeni müşterilere yönelme olmuştur bu yüzden bankalar Kadın girişimcilere kredi veren bankalar, ev hanımları için kredi oluşturmuştur. Bankalar kredi miktarını hesaplarken eşlerinin aldıkları maaşa göre hesaplama yapmaktadır ayrıca ev hanımları taşınamaz mala sahip ise bu mallara karşılık ihtiyaç kredisi kullanabilmekte tüm bankalardan en az 20.000 TL çekebilmektedir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Bu durumlar aynı şekilde kredi kartı içinde geçerlidir artık kendi isimleri üzerine kredi kartı alabilmektedir. Böylece kartlarına düzenli ödeme yaparak kullanılırsa artı puan kazanılır. Ev hanımlarının alabileceği kredi 24 ay geri ödemeli ihtiyaç kredisidir.

Bayanlara Devlet Teşvik ve Hibe Kredisi

18 yaşından büyük 29 yaşından küçük bayanların çalıştığı yerlerde işe alınanlar dikkat. Personellerine ödemesi gereken primde 48 aylık bölümünü işsizlik fonu karşılamaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı iş yeri açmak isteyenlere yani kadın girişimcilere kredi veren bankalar da kadınlar için 15.000 TL’lik kredi vermektedir.

Eğer iş yerini başarıyla açar ve ilerletirse kredinin bir miktarı hibe olarak ödenmektedir. Bu kredi 24 aylık sürece geri ödemesiz olarak bu krediyi vermektedir. Ev hanımı devletten hibe hakkını kazandığı gibi kredide geri ödeme 2 yılın sonunda 6 senede eşit taksitlere bölünür.

Başvuru için bankalardaki bireysel müşteri temsilcilerinden bilgi alabilirsiniz. Telefon şubelerinden ya da internet üzerinden sanal olarak bilgi alabilir ve başvuruyu tamamlayabilirsiniz. Evde çalışan, ek iş yapan veya evlere iş veren firmalar ile çalışanlar. Maaş bordrosu olmayan ev hanımları, SMS, telefon bankacılığı, akıllı telefon uygulaması, ATM cihazından veya internet üzerinden kredi ön başvurusu yapılabilir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00