Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Banka Çalışma Saatleri, Bankalar Kaçta Açılıyor?

Banka Çalışma Saatleri: Bankalar hepimizin her an ihtiyacı olan işletmelerin başında geliyor. Durum he olursa olsun, hangi vaziyette olursak olalım hangi banka ne zaman açılıyor? Sorusu gündemdeki yerini her zaman korur.

Bunun nedeni hayatın devam etmesi için maddi ihtiyaçlara olan bağlılığımızdan kaynaklanmaktadır. Kimi vatandaşlar bankalarda bulunmakta olan paralarını çekebilmek adına, kimileri ise her hangi bir yere para gönderebilmek ve benzeri işlemlerini yapabilmek adına banka çalışma saatleri 2020 yılı içerisinde de ihtiyaç doğrultusunda merak ediyor.

Banka Çalışma Saatleri

Hangi bankalar saat kaçta açılıyor? Sorusuna birçok etken ile cevap verilebilir. Bunun nedeni bazı bankaların devlet bankası olması bazılarının ise özel banka olmasıdır. Devlet bankalarının açılış saatinde bir standart bulunsa da özel bankalar da bu standart bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra son zamanlarda gündemi oldukça meşgul eder koronavirüs sebebiyle de bankalar kaçta açılıyor kaçta kapanıyor? Sorusunun yanıtı değişmiştir.

Bankaların Çalışma Saatleri Nasıl Oldu?

Hepimizin bildiği üzere normal şartlar altında bankaları 08:30 veya 09:00 saati civarlarında açılır, 12:00 veya 12:30 saatleri arasında öğle arası verilir ve 17:00 17;30 saatlerinde de açılışına paralel olarak bankalar kapanmaktadır. Fakat bu durum virüs sebebiyle son zamanlarda değişiklik göstermiştir. Devlet tarafından vatandaşların toplu olarak bir noktada toplanmaları istenmemesinden saatlerde değişiklikler yaşanmaktadır.

Banka Çalışma Saatleri

Türkiye Bankalar Birliği tarafından yapılan tavsiyeler doğrultusunda banka hizmet saatleri virüs tehlikesi boyunca 12:00-17:00 saatleri arası olarak belirlenmiştir. Bankaların açılış saatleri yapılan açıklamalar doğrultusunda şu şekilde düzenlenmiştir;

Akbank çalışma saatleri     12:00-17:00

Teb çalışma saatleri            12:00-17:00

İng çalışma saatleri            12:00-17:00

İş Bankası çalışma saatleri 12:00-17:00

Ziraat çalışma saatleri         12:00-17:00

Albaraka çalışma saatleri 10:00-17:00

Şeklinde resmi kanal üzerinden yapılan açıklamalar doğrultusunda hangi bankalar kaçta açılıyor? Sorusuna en genel hali ile cevap verilebilir.

Bankalar kaçta açılıyor öğlen saatlerinde hangi zaman aralıklarında kapalı? Gibi sorular virüs ile birlikte daha sık sorulmaya başlandı. Bankalar öğlen arası ve benzeri aralar vermemekte direk olarak 12:00 saatinde açılmakta ve 17: itibariyle kapanmaktadır. Bankaların çalışma saatleri değişti mi? Sorusuna yanıt ise pandemi süresince evet şeklinde yanıt verilmesi en doğru cevap olacaktır.

Türkiye’de banka çalışma saatleri

Banka çalışma saatleri düzenlemesi ile birlikte birçok banka çalışma saatlerinde 23.03.2020 tarihi itibariyle değişikliğe gitti. İhtiyacı bulunmakta olan vatandaşların ihtiyaçlarını görebilmeleri adına 8 saat olan mesai saatlerini 5 saate düşürerek hem virüs ile mücadele noktasında katkıda bulunmakta ve ayrıca banka ile işleri bulunan vatandaşlara hizmete devam edilmektedir. Banka çalışma saatleri Ankara  başta olmak üzere tüm Türkiye de bu şekilde uygulanmaktadır.

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00