Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Bankalar Kredi Borçlarını Erteledi Mi?

Bankalar Kredi Borçlarını Erteledi Mi? Corona virüs salgını ile birlikte tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir ekonomik sıkıntı yaşanmaya başlandı. Ülkeler vatandaşlarının yaşamakta olduğu bu sıkıntılara bir takım önlemler aldı. Alınan en büyük önlemler arasında kredi borçları erteleme ile birlikte vatandaşlara pandemi boyunca bir nebze rahatlama sağlandı.

Bankalar Kredi Borçlarını Erteledi Mi?

Bankalar kredi borçları erteleme ile ilgili kararlarını peşi sıra açıkladılar.Her hangi bir kar amacı güdülmeden, ekstra bir faiz yükü bindirilmeden banka kredilerinin ertelenmeye başlaması bilhassa işi ile ilgili sıkıntılı bir sürece giren vatandaşları rahatlattı.

Hangi Bankalar Kredi Borçlarını Erteledi? 

Yaşanmakta olan bu sıkıntı ile ilgili nerede ise tüm kurum ve kuruluşlar üzerlerine düşen vazifeyi yerine getiriyor. Kredi erteleme açıklaması ile ilgili her geçen gün bir diğer kredi ertelemesi kararını açıklayarak müşterileri ile detayları paylaşıyor. Kredilerini erteleme kararı alan bankalar arasında ilk sıralarda Devlet bankaları yer alıyor.

Bankalar Kredi Borçlarını Erteledi Mi?

Kredi Erteleme Ziraat bankası ile başlamış ve oldukça fazla sayıda müşterisi olan bu bankayı kredi erteleme Halkbank takip ederek diğer bankalara büyük ölçüde yol gösteren bir girişim içerisinde bulundular. Kredi erteleme Vakıfbank tarafından da erteleme kararının açıklanması ile birlikte bu bankaları özel bankalar izledi ve krediler 3 ay süre ile ertelendi.

Kredi Erteleme Kaç Ay

Kredi erteleme ayrıntıları da bu kararın alınması ile birlikte ortaya çıkmaya başladı. Bankalar kredilerini 3 ay süre ile erteleyeceklerini müşterilerine ve tüm kamuoyuna bildirdi. Kredi erteleme avantajları da zamanla kamuoyu tarafından takip edilerek başvurular alındı. Erteleme işleminin en büyük avantajı olarak işlemler ile ilgili her hangi bir faiz alınması durumunun olmaması ve ayrıca başvuruların tamamen ücretsiz olması sayılabilir.

Kredi erteleme başvuruları birçok kanal üzerinden dakikalar içerisinde yapılabiliyor. Virüs tehlikesi sebebiyle evlerden çıkılmaması uyarılarının sürekli hatırlatılıyor olması ile birlikte bankalarda müşterilerinin nerede ise tüm işlemlerini evlerinden yapabilecekleri platformu sunmuş bulunuyorlar. Tüm hizmetlerde olduğu gibi kredi erteleme işlemi de evlerden yapılabiliyor.

Bankalar Kredi Borçlarını Erteledi Mi? Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Kredi erteleme başvurusu noktasında da bankalara gidilmesine gerek kalmadan işlemlerin yapılabilmesi mümkün kılındı. Bankaların internet şubelerinden giriş yapılarak kredi erteleme talebi oluşturulabilir. İsteyen kullanıcılar kredilerini 3 aya kadar erteleyebiliyor.

Kredi erteleme başvuru işlemleri birçok noktada yapılabilmektedir. Banka şubelerinden yapılabilen başvurular, ATM üzerinden veya İnternet Bankacılığı üzerinden yapılabiliyor. Başvuru sonuçları kısa mesaj ile birlikte müşterilere ulaştırılıp, yeni ödeme planı bilgisi müşterilerin iletişim adreslerine gönderiliyor.

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00