Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

AXA Seyahat Sağlık Sigortası

AXA Seyahat Sağlık Sigortası

AXA seyahat sağlık sigortası ile beraber güvenli bir yolculuk mümkün hale geliyor. AXA’nın sunduğu bu olanağı gelin beraber inceleyelim.

Yurt dışı seyahati düzenlerken beklenmedik bazı olaylar gerçekleşebilmekte. Bunlardan birisi sağlık problemi olabiliyor. Seyahat sırasında meydana gelen bir sağlık sorunu, tatili ciddi şekilde etkileyebilir. Bu gibi durumların üstesinden gelmek için yapılması gereken husus belli. Bu olaylara karşın uygulanması gereken şeylerden birisi seyahat sigortası. Seyahat sigortası ile beraber yolculuklar daha kusursuz geçiyor.

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Sigorta denince akla sigortanın koruduğu gelmesin. Sigorta, insanları korumak için geliştirilen bir sistem değildir. Sigortalı da sigortasız da kaza yaşayabilir. Sigortanın amacı, oluşan masrafları karşılamaktır. AXA seyahat sağlık sigortası da bu doğrultuda geliştirilen bir sigorta çeşidi. Seyahat sağlık sigortası ile beraber yurt dışında geçerli olmak üzere meydana gelen sağlık problemlerinde vatandaşların tedavi masraflarının karşılanması sağlanıyor. Yani bu sigortanın amacı seyahat sırasında oluşabilecek sağlık sorunlarına karşı hazırlıklı olmak.

Yurtdışı Seyahat Sigortası Nereden Alınır?

Seyahat sigortası almak için birçok nokta vardır. Bunlardan birisi olan AXA Sigorta, sunduğu seyahat sigortası ile müşterilerinin ihtiyacına yönelik paketlere sahip olmakta. Firma, bu zamana kadar pek çok kişinin tatile çıkarken güvenle seyahat etmesini ve masraflardan çekinmemesini sağladı. Özetle AXA Sigorta, seyahat sigortasına destek veren kuruluşlardan birisi.

Seyahat Sağlık Sigortası Özellikleri

AXA seyahat sağlık sigortası, birçok özelliğe yer veriyor. Bunlardan birisi yurt dışında geçerli olmak üzere sağlık danışmanlığı ve acil yardım hattı. Bir problem ile karşılaşan müşteri, hemen bu hatta ulaşarak gerekli bilgileri alabilirsiniz veya yardım çağrısında bulunabilirsiniz.

Firmanın sunmuş olduğu bir diğer özellik 30.000 euro seviyesine kadar teminat sunması. 30.000 euro teminat, seyahat sırasında birçok sağlık probleminde yeterli olacak bir miktar. Bu teminata ek olarak ayakta tedavi, yatarak tedavi, ameliyat ve ilaç masrafları da bu teminatın içerisinde vardır.

AXA Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat sağlık sigortasının yer verdiği bir diğer özellik hastalık ve yaralanma durumunda tam korumaya önem göstermesi. Hastalık ve yaralanma durumunda insanlar, tam koruma paketinden yararlanabiliyor. Bununla beraber bir trafik kazası sebebiyle ciddi bir yaralanma meydana geldiğinde en yakın sağlık kurumuna sevk gerçekleştiriliyor.

AXA Seyahat Sağlık Sigortası Başvuru Şartları

Başvuru yapmak için pasaport ve gerekirse vize zorunluluğu vardır. Ayrıca maddi durumun da yeterli olması gerekiyor. Bu gereklilikler sağlandıktan sonra poliçe tarihi başlangıcından sonuna kadar yalnızca yurt dışında meydana gelen kaza ve hastalıklarda bu sigorta geçerli olur. Ayrıca COVID-19 gibi salgın hastalıklarda da bu sigortanın geçerli olduğunu belirtmek istiyoruz.

Seyahat Sağlık Sigortası Başvurusu

AXA seyahat sağlık sigortası ile beraber başvuru yapmak isteyen bir bireyin uygulaması gerektiği adım bu bağlantıya girmek. Bu sayfada üst kısımda yer alan formun doldurulması ve ardından “Hemen Teklif Al” butonuna basılması gerekiyor. Firma, gün içerisinde veya en yakın zamanda müşteri ile iletişime geçerek bilgi sağlıyor. Müşteri, isterse sigorta teklifini onaylıyor veya işlemlerin başlamasına vesile oluyor.

AXA Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları

Seyahat sağlık sigortası fiyatları ile ilgili kesin bir bilgi veremeyiz. Bu durum yapılan seyahate göre değişiklik gösterir. Örneğin 30 günlük bir seyahat için 20 euro, 1 yıllık bir seyahat için 170 euro talep eder. AXA, müşterinin durumuna göre en uygun teklifi sunar. Eğer siz de teklif almak istiyor iseniz yapmanız gereken şey AXA Sigorta ile iletişime geçmek.

Önerilen Yazılar

2 Yorumlar

Hasan Ağustos 24, 2023 - 6:19 am

AXA Seyahat Sağlık Sigortası hakkında bilgileri paylaşmışsınız. Seyahat sigortası almanın önemine değinmişsiniz. Peki, seyahat sigortasının acil durumlar dışında da nasıl avantajları bulunmaktadır? Örneğin, seyahat iptali durumunda nasıl bir güvence sunulmaktadır? Teşekkürler.

Cevap Yazın
Volkan Ağustos 21, 2023 - 12:13 pm

Merhaba, bu yazıda AXA Seyahat Sağlık Sigortası’nın fiyatları hakkında bir bilgi bulamadım. Fiyatlandırma hakkında daha fazla ayrıntıya ulaşabileceğim bir kaynak var mı? Teşekkürler.

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00