Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Aksigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Başvurusu

Aksigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Aksigorta tamamlayıcı sağlık sigortası, başvuru işlemleriyle merak edilen bir hizmet. Bu başlık altında bu sistemden söz edeceğiz.

Sigorta, bir şeyi güvene almanın yolu olmakta. Örneğin elektrik sigortası, elektrik hattında yangın çıkmasını önler. Aynı şekilde insanlar için de sigorta türleri bulunur. Bunlardan birisi de sağlık sigortası. SGK, kamu hastanelerinde ve anlaşmalı özel hastanelerde sağlık hizmetleri sağlayan bir kurum. SGK ödemelerini yapan her bir birey, sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanıyor.

Bazı hizmetlerin ücretli olması kişiyi etkileyen bir durum. Özellikle özel hastanelerde yapılmak istenen bazı işlemler için ek ücret ödemek gerekiyor. Bu doğrultuda vatandaşların karşısına tamamlayıcı sağlık sigortası çıkıyor. Bu sigorta çeşidi ile beraber insanlar, sağlık sisteminden en iyi şekilde faydalanıyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK üzerinden sağlık sigortasına sahip olan bireyler için sağlanan ek sağlık sigortası. Amacı, SGK anlaşmalı özel hastanelerde SGK’nın karşılamadığı veya ücret limitini aşan hizmetleri sağlamak. Bu sayede daha güçlü bir şekilde sağlık olanaklarından yararlanılabiliyor. Bu da vatandaşın refah düzeyini yükseltiyor. Aksigorta tamamlayıcı sağlık sigortası, tamamlayıcı olması sebebiyle fiyat açısından da oldukça uygun.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Özellikleri

Aksigorta, bu sigorta için pek çok özelliği açıklamış durumda. Bunlardan birisi yıllık kullanım hakkı. Bir vatandaş, tamamlayıcı sağlık sigortası aldığında yılda 10 kez kullanım hakkına sahip olur. Yani yıllık en fazla 10 defa sağlık kurumlarından hizmet alabilir. Ayrıca aynı doktor için muayene hakkı ise 1 ile sınırlandırılmış durumda. Ayakta tedavi kapsamına giren bu durumun 24 saati aşmaması gerekiyor. Yatarak tedavi ise sigorta başlangıcından 3 ay sonra kullanıma aktif hale gelir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, ömür boyu yenileme garantisine de imkan tanıyor. Eğer bir kişi, 3 yıl boyunca bu sigortadan yararlanır ise ömür boyu yenileme garantisine kavuşuyor. Ömür boyu yenileme garantisi ile beraber ortaya çıkan hastalıklarda ek prim ödenmiyor. Ayrıca teminat kapsamı da daralmıyor. Yani sürekli müşteriler ayrıcalıklı haklardan yararlanmış oluyor.

Aksigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Aksigorta’nın sunmuş olduğu bir diğer hizmet çevrimiçi sağlık danışmanlığı. Tamamlayıcı sağlık sigortası alanlar, görüntülü görüşme tekniği ile doktorlardan yararlanabiliyor. Bu sayede bilgi alabiliyor.
Bu hizmetin iade imkanı da bulunuyor. Kullanıcılar, istediği zaman iade yapıp kalan günün ücretini alabiliyor. Bunun yanı sıra 5+ yaş grubu için %20’ye varan indirim imkanı sağlanmakta.

Aksigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Başvurusu

Aksigorta ile beraber tamamlayıcı bir şekilde sigortaya sahip olmak için bu bağlantıda yer alan “Hemen Teklif Al” butonuna basmak gerekiyor. Bu butona bastıktan sonra gerekli bilgiler sağlamalı. Ardından firmanın iletişime geçmesi beklemeli.

Aksigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Şartları

Bu sigortadan yararlanma için pek çok şart mevcut. Bu şartlardan bazıları şunlar:

  • 0 – 55 yaş aralığında olma
  • SGK kapsamında sağlık sigortasının bulunması
  • 24 yaş altı öğrencilerin SGK’lı olması
  • En az 15 günlük bebek olma

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ücreti

Fiyatlar hakkında kesin bir bilgi vermek doğru olmaz fakat sizler için yıllık sigorta fiyatlarını açıklamak isteriz. Bu ücretlerin sonradan değişebileceğini veya kişinin sağlık durumuna göre değişeceğini unutmamak gerekiyor. Örneğin 25 yaşındaki bir birey için 3.500 ile 4.200 lira arasında para talep ediliyor. 35 yaşında bu değer 2.100 lira ile 5.200 lira arasında olurken 45 yaşından sonra 3.500 ile 7.200 lira arasında değişiyor.

Kaç Adet Muayene Hakkım Var?

Aksigorta tamamlayıcı sağlık sigortası ile beraber yıllık en fazla 10 kez muayene olabiliyorsunuz. Bununla birlikte aynı doktor için 1 kez muayene hakkınız var.

Önerilen Yazılar

2 Yorumlar

Levent Ağustos 26, 2023 - 11:38 pm

Merhaba, makaleyi okuduktan sonra tamamlayıcı sağlık sigortasıyla ilgili daha fazla bilgi edindim. Bu sigortanın avantajları ve başvuru şartları hakkında daha fazla detay paylaşmanızı rica edebilir miyim? Teşekkürler.

Cevap Yazın
Seher Özlem Ağustos 21, 2023 - 11:21 am

Başvuru için hangi belgeler gereklidir?

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00