google-site-verification=y0NxQVkKxirQ935OyXww2pFS87TJolZK-padKTZKtZ4
Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Akbank Premium Seyahat Sigortası Başvurusu 2023

Akbank Premium Seyahat Sigortası

Günümüzün en önemli bankalarından birisi olan Akbank Premium Seyahat Sigortası sunuyor. Bu sigortaya sahip olmak oldukça kolay.

Akbank, sağladığı birçok avantaj ile öne çıkan bir finansal kurum. İnsanlara kredi dağıtmak dışında sigorta işleriyle de uğraşan şirket, bu zamana kadar pek çok vatandaşın sigortalı bir birey olması ve kendini güvence altına almasını sağladı. Seyahat sigortası da bu sigortalardan birisi olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Sigortalı olup yurt dışında güvenle seyahat etmek isteyenler bu sigortadan yararlanarak 30.000 euro seviyesine kadar teminata sahip oluyor.

Seyahat Sigortası

Seyahat sigortası, yurt dışına seyahate çıkanlar için geliştirilen bir sigorta çeşidi. Sağlık, hırsızlık ve ölüm gibi çeşitli olaylar için geliştirilen seyahat sigortası ile beraber sürücü ve yolcuların daha güvenli bir seyahat yapmasına imkan tanınıyor. Başarılı bir seyahat için hayatı güvence altına almak gerekir. Bu da gerektiğinde sigortanın bazı masrafları karşılaması anlamına geliyor.

Akbank Premium Seyahat Sigortası, yurt dışında meydana gelebilecek acil sağlık problemleri veya çeşitli aksaklıkların güvence altına alınmasını sağlayan bir program. Bu sigorta ile beraber güvence altına alınan şeylerden birisi eşyalar. Kişisel eşya, valiz ve pasaportun çalınması durumunda masraflar, sigorta şirketi tarafından karşılanıyor.

Bir diğer karşılanan masraf uçuşun son dakika kaçırılması veya overbooking sebebiyle yaşanan gecikme meselesi. Bu gibi sebeplerle oluşan masraflar da sigorta kurumunun karşıladığı bir durum olarak yer alıyor.

Akbank’ın sağladığı bu sigortanın karşıladığı bir diğer masraf sağlık alanında olmakta. Yurt dışı seyahatinde meydana gelebilecek sağlık problemleri veya vefat gibi durumlarda sigorta kurumu, maliyetleri karşılayarak elinden geleni yapıyor.

Akbank Premium Seyahat Sigortası

Akbank Premium Seyahat Sigortası Başvuru Şartları

Premium Seyahat Sigortası başvurusu yapmak için bazı şartların karşılanması gerekir. Gerekli koşulların karşılanması durumunda seyahat sigortasından yararlanma mümkün hale gelir. Bu şartlardan birisi en az 18 yaşında bir birey olmak. Eğer 18 yaşın altında bir birey iseniz yanınızda 18 yaş üstü bir vatandaş bulunması durumunda sigortalı olabilirsiniz.

Eğer yabancı bir birey iseniz de seyahat sigortasına başvuruda bulunabiliyorsunuz. Bunun için bazı kriterler mevcut. Bunlardan birisi yabancı kimlik numarası olma zorunluluğu. Eğer yabancı kimlik numarası mevcut ise bu aşamayı atladınız demektir. Bir diğer şart Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet etmek. Bu kriteri karşılayan bir yabancı, bu sigortadan yararlanabiliyor.

Premium Seyahat Sigortası Başvurusu

Akbank Premium Seyahat Sigortası başvurusunu yapmak isteyen bir bireyin yapması gerektiği şey en yakın Akbank şubesine gitmek. Bunun yanı sıra detaylı bilgi almak için Akbank iletişim numaralarını çevirerek arama yapabilir, bir görüşme başlatabilirsiniz. Bazı evrakların gerekli olması sebebiyle Akbank şubesine gidilmesi gerektiğini açıklamak istiyoruz.

Akbank Premium Seyahat Sigortası Teminatları

Akbank, 4 farklı teminat sunar. Bunlardan birisi yaralama, hastalık veya tıbbi tedavi için belirlenen teminat miktarı. Bunun için üst sınır 30.000 euro olarak belirledi. Yani yurt dışına çıkan bir vatandaş, 30.000 euro seviyesine kadar tıbbi tedaviyi ücretsiz olarak alıyor.

Yaralanma veya yaşanan bir hastalık sonrasında taburcu olan bir sigortalının Türkiye’ye getirilmesi için Akbank, limitsiz teminat sunmakta. Yani firma, tüm masrafları karşılayarak kişiyi ücretsiz bir şekilde ülkeye taşıyor.

Bunun yanı sıra Akbank Premium Seyahat Sigortası imkanından faydalanan bir müşteri öldüğü takdirde sigortalının nakil masrafları karşılanmakta. Ayrıca acil mesajların iletilmesi için de herhangi bir ücret talep edilmiyor.

Önerilen Yazılar

3 Yorumlar

Fati̇h Ağustos 26, 2023 - 11:40 pm

Akbank Premium Seyahat Sigortası hakkında daha fazla bilgi edinmek için başka kaynaklar önerebilir misiniz?

Cevap Yazın
Demi̇r Ağustos 24, 2023 - 6:18 am

Akbank Premium Seyahat Sigortası’nın teminatları hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz? Seyahat sigortasının kapsamı hakkında detaylı bilgilere ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler!

Cevap Yazın
Hasan Kadi̇r Ağustos 21, 2023 - 11:27 am

Makalede bahsedilen Akbank Premium Seyahat Sigortası’nın başvuru şartları hakkında detaylı bilgi verilmiş. Ancak teminatlar konusunda daha fazla ayrıntıya yer verilebilirdi. Seyahat sigortasının hangi durumları kapsadığına dair daha fazla bilgiye ihtiyacım var. Örneğin acil tıbbi durumlar, kayıp bagaj ve uçuş iptalleri gibi konular sigortanın kapsamına dahil mi? Bu konuda ayrıntılı bir açıklama yapılırsa çok memnun olurum. Teşekkürler!

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00