Kripto Paralar

Yükselecek Coinler Hangileridir?

Yükselmesi Beklenen Coinler

Yükselecek coinler, analistler tarafından yapılan teknik analizler kapsamında tahmin edilir. Yükselecek coinler, güvenli giriş fiyatından satın alınmalı ve ilerleyen zamanlarda coinin fiyatının yükselmesi ile beraber kar elde edilmelidir. Altcoin piyasası oldukça riskli olduğu için yükselecek coin tahmini her zaman kesin sonuç vermez. Bitcoin’in değerinin ileride yükselmesi beklenir. Aynı zamanda çok sayıda altcoin de Bitcoin’in değerinin yükselmesi ile beraber yükselişe geçer. Toplamda 1.935 adet altcoin vardır ve özellikleri coinlerin ne kadar süre piyasada kalabileceklerini belirler.

Yükselecek Coinler Arasında Bulunan Binance Coin

Binance Coin, BNB olarak gösterilir. Son zamanlarda yükseliş trendinde olan Binance Coin’in yükselmeye devam edeceği analistler tarafından öngörülür. Binance Coin’in son 1 senesine bakıldığında, 15 dolardan 690 dolara kadar çıktığı görülmüştür. Ayrıca 2021 senesinin mayıs ayında da 526 dolardan işlem görmektedir. Bazı analistlere göre Binance Coin’in ilerleyen zamanlarda şimdiki değerinin %80 civarında üzerine çıkacağı ve 1.000 dolar seviyesini göreceği düşünülür.

Kripto para borsası olan Binance’in kripto para birimidir. Kripto para borsasında ilk 5’teki para birimleri arasında değilken kısa sürede yakaladığı ivme ile ilk 3’e yükselmiş bir kripto paradır. Yapı olarak Ethereum’a oldukça benzeyen Binance Coin akıllı kontrat barındırır. İşlem ücretleri düşük olan bir ağdır. Kripto para piyasasında yükselmeye devam eden Binance Coin’in ilerleyen zamanlarda Ethereum’u geçeceği tahmin edilir.

Yükselecek Coinler Arasında Olan Polygon

Polygon, MATIC olarak da bilinen ve ilerleyen zamanlarda yükseleceği düşünülen bir kripto para birimidir. Polygon’un son 1 yıl içerisindeki değerine bakıldığında; 0.01 dolardan 2.19 dolara kadar yükseldiği görülür. Analistler tarafından güçlü bir proje olarak görülen Polygon’un ilerleyen zamanlarda ulaşabileceği değer hakkında sayısal bir tahmin yapılamasa da yükseliş trendinde olacağı düşünülür.

Polygon, Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme amacı ile kullanılan bir platformdur. 2017 senesinin ekim ayında piyasaya sürülen bir kripto para birimidir. Ethereum altyapısını kullanır ve bundan dolayı çeşitli avantajlardan yararlanır. Binance, Coinbase, Bittrex gibi kripto para borsalarında işlem gören bir coindir.

Polkastarter İçin Yükseliş Tahmini

Polkastarter, piyasalarda POLS olarak gösterilir. Bitcoin’e karşı dik duruş sergileyen bir coindir. Göstergelere bakıldığında bu durum Polkastarter’ın yükselmesini sağlar. Son bir sene içerisinde 0.09 dolardan 7.50 dolara kadar ulaşan Polkastarter, mayıs ayının ortalarında 3.45 dolar civarında işlem görür. İlerleyen zamanlarda ne kadar yükseleceği yönünde net bir tahmin yapılamasa da yükseliş trendinde olacak kripto para birimleri arasında sayılır.

Polkastarter’ın toplam arzı 100.000.000 POLS ve dolaşan arz da 67.299.500 POLS’tur. Binance, Gate.io, OKEx gibi büyük kripto para borsalarından Polkastarter alım satımı yapılabilir. Sosyal medyada yakaladığı ivme ile kripto para borsasında da yükselişe geçen bir para birimidir.

SushiSwap’ta Yükseliş Trendi

SushiSwap, SUSHI olarak simgelenir. 2021 senesinin mayıs ayında 20 dolardan işlem gören SushiSwap, yakın zamanda 0.47 dolardan 23.38 dolara kadar çıkmıştır. Yükselişte olan SushiSwap, tüm zamanların en yüksek değeri rekoruna erişme ihtimali olan ve geleceği parlak altcoinlerden biridir. 23.40 dolar ve üzeri hedef noktasına ulaşması beklenen altcoin için yükseliş trendini sürdüreceğine yönelik tahminler vardır. SushiSwap yatırımı yapmayı düşünenler için güvenli giriş seviyesi ise 15.1 dolardır.

2018 senesinin kasım ayında piyasaya sürülmüş olan bir coindir. UniSwap ile benzerlik gösteren coin, UniSwap’ın birkaç özellik eklenmiş halidir. SushiSwap’ın toplam arzı 250.000.000 SUSHI olurken dolaşımdaki arzı 127.244.443 SUSHI’dir. CoinTiger, Binance, Huobi Global gibi büyük borsalardan SushiSwap alım satımı gerçekleştirilebilir.

Yükselmesi Beklenen Coinlerden Chainlink

Chainlink, LINK olarak da bilinir. 3.68 dolardan 52.88 dolara kadar çıkmış olan Chainlink yatırımcıların dikkatlerini çekmeyi başarmıştır. Mayıs ayında 41 dolardan işlem görür. Bitcoin karşısında değer kazanacağı ve ilerleyen zamanlarda değerinin daha da yükseleceği düşünülen bir altcoindir.

Chainlink toplamda 1.000.000.000 tane üretilmiş ve bunun 350.000.000 adeti piyasada dolaşmaktadır. ERC-20 tabanlı bir projedir. Çalışmalarına 2015 senesinde başlanmış olsa da 2017 senesinde piyasaya sürülmüş bir coindir. Kendi sürümünü destekleyen donanım cüzdanlarında Chainlink yatırımlarının muhafaza edilebilmesi mümkündür.

Gelecek Vaat Eden Coinlerden Tezos

Tezos, akıllı sözleşmelerin ve merkeziyetsiz uygulamaların desteklenmesi için tasarlanan blockchain platformu olarak piyasaya sürülmüştür. Yükselecek coinler arasında sayılan XTZ, son dönemde kripto para piyasasının trend ürünlerinden biridir. Yenilikçi bir yaklaşıma sahip olduğu için oyun ve film sektöründe satın alımlarda ödeme yöntemi olarak kullanılmasına olanak tanınır. Bu nedenle 2021 senesinde Tezos çoğunlukla genç yatırımcıların tercih ettiği bir üründür. Ayrıca yazılım geliştiricileri projesi kapsamında en fazla bağışı toplayan kişilere ödül olarak Tezos ödemesi yapılır.

En Çok Kazandıran Coinlerden Ripple

Ripple, geçmişte çok kazandıran coinlerden biri olduğu gibi gelecekte de çok kazandıracağı tahmin edilen bir altcoindir. Ripple firmasının oluşturduğu altcoin, blockchain teknolojisi ile uluslararası para transferinin yapılmasını sağlar. XRP, yarı merkezli bir kripto para birimi olduğu için değeri de sabit tutulabilir.

Yaptığı anlaşmalar ile öne çıkan Ripple, Akbank ile işbirliği içerisindedir. Global olarak da çok sayıda banka ile çalışan bir kripto para birimidir. Hızlı ödeme altyapısı ve düşük transfer ücretleri sebebi ile yatırımcılar tarafından tercih edilen ve zaman içerisinde popüler hale gelen bir kripto paradır.

Yükselecek Coinler Hangileridir?, Bir Finansçı

İleride Değerlenmesi Muhtemel Olan Nano

Nano, eski ismi ile Raiblocks’tır ve hem hızlı hem de anlık transfer imkanı sağlar. Bitcoin ile kıyaslandığında, Bitcoin’e oranla 1.000 kat daha hızlı transfer seçeneği vardır. 0 işlem ücreti ile Nano işlemlerini yapabilmek mümkündür. Binance ve Kucoin gibi popüler kripto para borsaları üzerinden alım satım işlemlerini yapabilmek mümkündür. İşlem yapıldığı borsaların sayısının artması durumunda, ilerleyen zamanlarda değerinin de yükseleceği öngörülür.

İddialı ve Geleceği Olan Projeye Sahip Musicoin

Musicoin, blockchain teknolojisi ve müziğin birleştiği bir proje olma özelliği taşır. Müzisyen ve dinleyicileri bir araya getiren bir platformdur. Müzisyenlerin müzik paylaşarak para kazanabilecekleri ve kullanıcıların da ücretsiz müzik dinleyebilecekleri bir platform olma özelliğini taşır. Bittrex kripto para borsasından satın alınabilecek bir coindir. İddialı projelerden biri olduğu için ilerleyen zamanlarda değerinin yükselmesi beklenir.

Fiyatının Yükselmesi Beklenen Burst

Burst; yeşil kripto para sloganı ile de popüler hale gelmiş olan bir kripto para birimidir. Ekran kartı ya da işlemcilerin tersine depolama birimleri ile üretimi yapılmış bir kripto paradır. Dolayısı ile madencilik ve transfer işlemi yapacak olanların harcadıkları enerji daha azdır. Kripto para piyasasında ilerleyen zamanlarda değerinin yükseliş trendinde olduğu tahmin edilen bir kripto para birimidir.

Kullanıcı Sayısı ve Değeri Artış Gösteren Steem

Steem, sosyal paylaşım sitesi ve blockcain teknolojisini bir araya getiren bir projedir. Kullanıcılar Steemit isimli sitede paylaşım yaptıktan sonra bu paylaşımlar üzerinden para kazanabilmeleri mümkündür. Alanında ilk olma özelliği taşıması nedeni ile gelecek vaat eden bir kripto paradır. Poloniex, Binance, Bittrex gibi kripto para borsalarında Steem işlemlerini yapabilmek mümkündür. Yükselecek coinler arasında sayılan Steem’in hem değeri hem de kullanıcı sayısı artış gösterir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu