Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Turizm, Kültür ve Seyahat Haberleri

turizm kultur ve seyahat haberleri 1

Turizm, Kültür ve Seyahat Haberleri: Turizm Gündeminde en önemli haberi, Türk Turizminin %26 oranında büyüdüğü haberi oluşturuyor. Türkiye’ye gelmekte olan turist sayısı, % 26,4 oranında artarken, bu oran İspanya turizminde, % 10 dolayında olduğu gözleniyor.

Turizm, Kültür ve Seyahat Haberleri

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanlığını, 1999 yılından bu güne kadar yapmakta olan, Başaran Ulusoy, yeni dönemde tekrar başkan adayı olmayacağını açıkladı.

İngiltere’nin, en büyük hava yolu şirketlerinden olan Monarch iflas etti. Monarch’ın Dalaman bölgesinde, 14 milyon TL’lik borcunun olduğu, Fethiye Turistik Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal tarafından açıklandı.

Barzani başkanlığında, Kuzey Irak’ta gerçekleştirilen referandumdan sonra, Uluslararası uçakların, bölgeye uçuşlarının yasaklanması, gündeme gelmiş durumda. Pegasus Hava Yolları, Erbil uçuşlarını iptal ettiğini duyurdu. Türk Hava Yolları, şu an için Erbil’e uçak kaldırmaya devam ediyor.

Kültür- Sanat Gündem Haberleri

Kültür-sanat konusunda ilk gündem haberini, Antalya Devlet Opera ve Balesinin, “Türküyem Müzikali “ni, 7 Haziranda prömiyerini yapacağı haberi oluşturuyor. Kompozisyonunu ve türkü düzenlemelerini Erdal Tuğcuların yaptığı, liberottosunu Fatih Şanal’ın yazdığı ve sahnelediği, müzikal 7 Haziran perşembe günü saat 19.00’da sahnelenecek.

Erzincan’a bağlı olan Refahiye ilçesinde çıkmış olan yangında, sinema oyuncusu Kazım Aktan, evinin yanması sonucunda hayatını kaybetti.

Her yıl düzenlenmekte olan, Cannes film festivalinde verilmekte olan Altın Palmiye ödülünü, bu yıl, “Bir Aile İşi”, Manbiki Kazoku filmi aldı. Japon Yönetmen Hirokazu Koreeda filmin yönetmeni. En iyi kadın oyuncu ödülünü, “Ayka” filmindeki rolü sayesinde Samal Yeslyamova alırken, en iyi erkek oyuncu ödülünü ise, “Dogman” filmindeki rolü sayesinde, İtalyan olan aktör Marcella Fonta aldı.

Seyahat Gündem Haberleri

Seyahat konusunda en önemli gündem, “Gateways” isimli, BBC Televizyonu seyahat programları yapmakla görevli ekibin, Marmaris’e, yeni bölümlere ilişkin çekimleri yapmak üzere gelmesi oldu. BBC’nin reytingi çok yüksek olan programının ekibi, 2 gün boyunca Marmaris’te kaldı ve yörenin, turistik, tarihi yerleri ile kent merkezinden görüntüler aldı. Programın daha önce yayınlanan bölümlerinde, Lizbon, Chicago, İbiza, Amsterdam, Malta, Florida, Dubai şeklinde, dünyanın isim yapmış en önemli şehirleri yer almıştı.

Bir finansçı, turizm, seyahat ve sanat- kültür konusundaki yazılarına devam edecektir.

Önerilen Yazılar

1 Yorum

Hanim Ağustos 24, 2023 - 6:15 am

Turizm sektöründeki son haberlere dair birçok makale okudum ancak sizin perspektifiniz yeni bir bakış açısı sunuyor. Özellikle kültür ve sanat gündemine de değinmiş olmanız beni çok sevindirdi. Sizce kültür ve turizm birbirini nasıl etkiliyor? Bu konuda daha detaylı bir makale yazsanız çok ilginç olurdu. Teşekkürler!

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00